Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Kérhetek kizárólagos felügyele...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nikibubi kérdése:

Kérhetek kizárólagos felügyeleti jogot?

Figyelt kérdés
A férjem fél éve ott hagyott engem és a gyereket.A tárgyalás majd csak szeptemberben lesz.Eddig fizetett 30 ezer Ft-ot,amiben megállapodtunk szóban(de most elkezdett szórakozni a pénzzel)Az lenne a kérdésem,hogy ha én ezért nem adom oda neki a gyereket,hogy elvigye,lehet-e ebből valami hátrányom?Ha nem fizet,elviheti vagy csak láthatási joga van?Van esélyem kizárólagos gyerekfelügyeleti jogra?Azt is hallottam,hogy állítólag 3 éves koráig el sem vihetné,csak látogathatná.Ebből mi igaz?Mire számíthatok?Köszönöm a válaszokat!

2013. júl. 20. 18:30
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

De miért akarod eltiltani a kicsit az apjától?

Az addig oké,hogy otthagyott,és szemét dolog,nem is kell jóban lenned vele,de ha a kicsit szereti,és a férjed normális vele,és megbízható,akkor ne tiltsd el. A gyereknek kell az apja is az anyja mellett, mindegy,hogy fiú vagy lány.

2013. júl. 20. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

1. Amig nincs kimondva a válás. addig az apa ugyanúyg viheti bármikor a gyereket, mint te, kivéve, ha van ideiglenes gyerekelhelyezés.


2. Amig nem vagytok elválasztva, addig nem köteles gyerektartást fizetni, viszont a válás kimondásakor kérheted, hogy a kereset beadása óta eltelt idöre visszamenöleg kötelezzék a fizetésére.


3. A gyerektartásnak és a láthatásnak nincs semmi köze egymáshoz, a gyerekelhelyezés után is (ebben az esetben) az apa kötelessége a fizetés, és joga a láthatás, az anya kötelessége a láthatást biztosítani, és joga van megkapni a gyerektartást.


4. A láthatási jog nem azt jelenti, hogy csak láthatja a gyereket, hanem viheti is magával, kivéve, ha komoly ok szól ellene.


5. A 3 alatti gyereket több napra nem viheti el általában az apa, illetve kisebb korban akkor nem, ha az anya még szoptatja.


6. A kizárólagos felügyeletet csak akkor itélik meg, ha az apa a gyerek testi vagy lelki egészségét veszélyeztetné.

2013. júl. 20. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

2: 1-5-ig egyetértek.

"6. A kizárólagos felügyeletet csak akkor itélik meg, ha az apa a gyerek testi vagy lelki egészségét veszélyeztetné."


Nálunk én kaptam a kizárólagos felügyeleti jogot, apuka nem veszélyezteti a gyerekeket, de bármikor elutazhat vagy épp nem elérhető. Amikor a bíróságon mondtam, hogy én csak a kizárólagos felügyeleti joghoz ragaszkodom, mert ha iskolába beíratni, útlevelet/egyéb iratokat csináltatni akarok, akkor ne szaladgáljak már apuka után a fél világon keresztül hogy épp merre jár, azt mondta a bírónő, hogy akinél elhelyezik a gyereket az kapja a felügyeleti jogot. A határozat meg elég a beíratáshoz, útlevélhez, bármihez..

2013. júl. 20. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem a gyerektartás nem gyerekláthatási díj. Ha semmit sem fizetne akkor is kötelező a láthatást biztosítanod mert feljelenthet érte.
2013. júl. 20. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat!!Sokat segített!! :D
2013. júl. 21. 08:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!