Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Gyermektartás fizetésekor...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Gyermektartás fizetésekor köteles vagyok bemutatni a bérjegyzékemet az ex-feleségemnek?

Figyelt kérdés

A kérdés kicsit pontosítva a következő:

Válás még folyamatban van, de van megállapodás, ami a bíróságra is be van adva. Ebben x% gyermektartás valamint egy minimum összeg került meghatározásra. A gyermektartás díja így a %-os értéknek megfelelő.

A feleségem kéri, hogy küldjem el neki a bérjegyzékem másolatát. Köteles vagyok ezt megtenni? ..nem szívesen adnám ki. Ő se nem hivatal sem hivatalos személy, ez meg az én magán iratom. A gyermektartást korrektül fizetem, de akkor sem adnám ki ha nem kell.

Esetleg ajánljam fel a betekintést? Vagy még azt sem kell? Vagy igen?

Segítőkész válaszokat előre is köszönöm!



2013. aug. 1. 14:47
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem mutatod meg neki, akkor ezzel fog zaklatni, ha megmutatod, akkor pedig kérni fogja az emelést, már amennyiben tényleg lehetne magasabb is, egyébként nem vagy köteles egyáltalán.
2013. aug. 1. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Az exed nem hatósági személy, nem vagy köteles neki megmutatni. A bíróságon, ha a bíróság kéri, majd bemutatod.
2013. aug. 1. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
"Sajnálom Mari, nem tartozik rád, nem vagyok köteles megmutatni." Nyilván nem Mari, csak írtam egy nevet, és mindezt szépen, határozottan. Ha a feje tetejére áll, akkor sem vagy köteles.
2013. aug. 1. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem, semmi köze hozzá, ez a magánügyed.


Ha szerinte nem stimmel, amit fizetsz, kérheti, hogy a biróságnak mutasd be, illetve kérheti, hogy a gyerektartást vonják le a fizetésedböl.


Mellesleg a minimum összegbe nem okos dolog beleegyezni, mert ha netán nincs munkád, akkor is ezt kell fizetned, akkor is, ha nincs miböl.

2013. aug. 1. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! Én is így gondoltam, hogy semmi köze hozzá.

Egy kompromisszumos helyzetben nem mindig érvényesíthető a saját akarat, másik fél mindig máshogy látja. Nem volt egyszerű közös nevezőre jutni..

Egyébként a törvény szerint, ha %ban kerül meghatározásra, akkor minimum összeget is meg kell adni.

Az ügyvéd szerint, ha munkanélkülivé válnék, akkor viszont kérelemmel lehet élni, hogy lényeges változás következett be az életkörülményekben, és emiatt csökkentést kérni.

2013. aug. 1. 16:07
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem sincs joga kérni, amennyiben úgy gondolja, hogy nem megfelelő összeget fizetsz, akkor jelezze a bíróságon és ott te majd bemutatod az iratokat.
2013. aug. 1. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
94%

Nincs elvileg joga kérni, de:


Ha te fizetsz X% gyerektartást szerinted abból az asszony nem tudja kiszámolni 3 mp alatt, hogy mennyi a béred?


Ha meg becsületesen fizeted az X%-ot akkor tök fölösleges titkolnod valamit, amit ő úgyis tud...

2013. aug. 1. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

#7-es válaszra:

Ez részben igaz, ezért gondoltam, hogy ha akarja jöjjön el és nézze meg. Ehhez valakinek vélemény?


Nem akarom neki odaadni, mert:

1) Neki még lehet ugyan köze hozzá, de másnak semmi. És nem látom biztosítottnak, hogy ne mutogatná a bérpapíromat pl. a szeretőjének, vagy a családjában vagy akárkinek

2) Nem akarok rendszert csinálni belőle és állandóan küldözgetni, pláne nem havi szinten bizonygatni, hogy megfelelően fizetek.

3) Egyébként kb-ra most is tudja mennyi a bérem, hiszen nem sokat változott az elmúlt fél évben.

4) Most kell majd első ízben fizetnem, és nagyon bizalmatlannak tartom, hogy egyből kéri. Persze a lojalitás mint kiderült nem volt sosem az erőssége.


5) Továbbá - de ez már "csak" a "lelki" része a dolognak - abszurdnak és felháborítónak tartom, hogy ő aki elhagyott(gyermekestől!) a szeretője miatt, és aki kb. 30%-kal jobban keres mint én, havi 100e Ft körüli gyermektartási díjnál itt kukacoskodjon. De ez nem jogi kérdés, a bérlap bemutatása vagy nem bemutatása az az.

2013. aug. 1. 17:24
 9/10 anonim ***** válasza:
69%

1., szerintem jogos és el is fogadható

2,. Mond neki, hogy bármikor jöhet és megnézheti az aktuális havit...

3., A válás ilyen, a bizalom megszűnik. Részedről is egészséges lenne, ha megszűnne, már nem vagytok férj és feleség

4., lsd 3,


+1

Ennek szerintem nincs jelentősége. Nem hiszem, hogy azért hagyott volna el gyerekestül, mert a másik pali jobban keres. Havi 100 rongy meg marha sok 2 gyerekre. (vagy több van?)

2013. aug. 1. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

#9:

Lehet félreérthetően írtam, nem a pasi keres 30%kal többet, hanem a feleségem.


Nem Magyarországon élünk, így a fizetésünk is magasabb -> a tartásdíj is magasabb. Az összeg viszont így is bőven-bőven fedezi a kiadásokat, főleg mivel családi pótlék meg 1-2 adókedvezmény még ezen felül jön. 1 Gyermekről van szó esetünkben.

Viszont mivel Mo.-on válunk, így a magyar jog a mérvadó.


Köszönöm mindenkinek a válaszokat!

2013. aug. 1. 18:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!