Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Szüleim elváltak tizen X éve....

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szüleim elváltak tizen X éve. Megteheti, hogy nem fizet gyerektartást az alulirott részletek /indokok miatt?

Figyelt kérdés
Apával maradtunk tesóm és én, anyám nem fizeti a gyerektartást olyan okból kifolyólag, hogy nincs keresete se semmilyen vagyon tárgya. Azóta újra házasodott. Azt vallja, hogy a férje tartja el őt és két fiukat. Mivel közös kasszán vannak így az uj férjével így nem tudnának e abból levonni?
2013. aug. 2. 14:11
 1/8 anonim ***** válasza:

nem nem tudnák

az a férje keresete abból nem vonnak gyt-t hiába a közös kassza


ha nincs keresete és nincs vagyon tárgya sem akkor még behajtani sem lehet tőle


am ha elmúltatok 18 évesek akkor már nem gyt jár hanem rokontartás de azt nem kötelező fizetnie (van pár indok )

2013. aug. 2. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
rendben, értem. Köszönöm a választ.
2013. aug. 2. 14:28
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

A munkanélküli segélyből is ki kell fizetnie a gyerektartást,ha kap még ilyesmit. Igaz pár ezer forint,de kötelezhető rá!!

Az én szüleim is elváltak,de nálunk sosem volt ilyesmi gond,még a környezetemben sem. Néhány szülő szánalmas,hogy a saját gyerekétől sajnálja a pénzt...

2013. aug. 2. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
62%

az új férj nem kötelezhető, hgy fizesse az anyukád helyett a gyerektartást.

amúgy ha nincs jövedelme mégis miből kellene fizetnie???

2013. aug. 2. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Elvileg köteles lenne fizetni, más kérdés, ha tényleg nincs miből...


De végrehajtást lehet indítani így is (ha van megítélt gyerektartás), és ha kaptok behajthatatlanságit, akkor az állam is megelőlegez valamennyit.

Ez akkor igaz, ha még kiskorúak vagytok.


Amúgy mi is apuval maradtunk, a mi anyukánk sem fizetett soha egy forintot sem... :S

2013. aug. 2. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

"amúgy ha nincs jövedelme mégis miből kellene fizetnie???"


Érdekes ha az anya nem fizet senki sem szidja, hogy de a gyereknek akkor is enni kell ha nem dolgozik az anya, mint az apák esetében.

Menjetek bíróságra és kérjétek az állami megelőlegezést és majd az állam behajtja rajta.

2013. aug. 2. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Amugy igen az apák sorsa nem érdekli a bíróságot de ha anyuci a hibás arra meg csesznek rá! Az állam ugyan pár hónapig megelőlegezte egy részét a gyerektartásnak de az államnak is vissza kell azt fizetnie anyámnak. És ha jól tudom így hogy tartozik az államnak közmunkára is ítélhetik. Igen elmultunk 18évesek, DE akkor is be lehetne rajta hajtani 'szerintem' az elmaradást, vagy nem?
2013. aug. 2. 21:17
 8/8 anonim ***** válasza:

ha elmúltatok 18 évesek akkor már nem jár gyt.


utólag nem lehet behajtani

2013. aug. 3. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!