Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Nem akar elköltözni, mit...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nem akar elköltözni, mit tehetnék?

Figyelt kérdés
23 éve élek együtt a párommal (élettársi kapcsolat). A kapcsolatunk az évek előre haladtával rohamosan romlott. Rendszeresek a veszekedések, tettlegességek. Az egészségem is kezd rá menni...a gyerekünknek sem jó ez a helyzet. A lakás az én tulajdonom, mégsem hajlandó elmenni. Kérlek segítsetek! Kihez kéne fordulnom?
2013. aug. 27. 19:04
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
100%

Önkormányzat!

Probléma elmond,kérvényezni kényszerkijelentést!

Aztán mehet Isten hírével,ha mégsem,rendőrség kihív,szépen elmondod,hogy nem hajlandó elhagyni a saját ingatlanodat = Birtokháborítás!

2013. aug. 27. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
0%

Első azért ez nem ilyen egyszerű.

Ha eddig ott élt és ott van az állandó lakcíme nem lehet kérni kényszerkijelentést ellene. Mivel állandó lakós ellen nem lehet kérni.

2013. aug. 27. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
100%

ma 19:10


A barátommal éltem együtt,szintén élettársi kapcsolatban,szintén a saját lakásomban,állandó lakcímmel!

Kijelentettem kényszeresen az önkormányzatnál,mert megvert,megcsalt! Egy hét volt a lefolyása ennek az egésznek,de szerencsére 2 nap után elment magától!

Te is említsd meg,hogy az egészséged kárára megy az együtt élés az illetővel,vigyél (ha van) zárójelentést,leletet is,és biztos kijelentik!

Ő nem tulajdonos,kedves 2.,csak bejelentett lakó!

A tulajdon lapon,gondolom nem szerepel a neve!

18 év alatti fiatalt nem lehet csak úgy kijelenteni.....

2013. aug. 27. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 A kérdező kommentje:
Az önkormányzatnál már jártam, mert a bírósági ingyenes ügyfélfogadáson ezt tanácsolták, de simán elhajtottak, hogy ilyenre mód nincs.
2013. aug. 27. 19:18
 5/27 anonim ***** válasza:

Látom változott/módosult a kényszerkijelentés szabálya.....

Most már csak akkor tudod kijelenteni,ha már nem lakik ott,

és más az állandó lakcíme (hülye jogszabály,az fix)


DE!

Akkor lakás kiürítése címén kell pert indítani ellene, ha magától nem akar elmenni, utána ki tudod jelenteni.

2013. aug. 27. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
46%

Esetleg eladható a lakás? Van hová menned (pl. szülőkhöz)? Mert a te tulajdonod, eladni eladhatod, te szépen kiköltözöl a gyerekkel nagymamihoz amíg nem tudsz másikat venni és ő is mehet ahová akar...


Nem tudom, hogy ez megoldható-e, csak egy ötlet.

2013. aug. 27. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 A kérdező kommentje:
Szüleim nem élnek már sajnos, nincs hova mennünk. Eladnám a lakást, de panelban lakunk, és errefele nem nagyon keresik az ilyen lakásokat.
2013. aug. 27. 19:36
 8/27 A kérdező kommentje:
Kérlek írjatok még ötleteket, nem akarom ezt ennyiben hagyni, eleget szenvedtem már a gyerekkel!
2013. aug. 27. 20:06
 9/27 anonim ***** válasza:

Nem kéne itt találgatni, - menje el egy ügyvédhez, szerintem egyszerűen meg tudja oldani.

Nehezen tudom elképzelni, hogy a jog erre az esetre nem ad megoldást.

2013. aug. 27. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
Elmegy otthonról, zárcsere és nem tud bejönni. Az ajtó elé kirakod a cuccait.
2013. aug. 27. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!