Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Közös megegyezéses válás...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Közös megegyezéses válás esetén a gyermektartás összege mindkét fél beleegyezésével esetenként módosítható?

Figyelt kérdés

Erről lenne szó: Válunk, van egy gyermekünk, már megszületett a közös megegyezés, 1. tárgyalás lezajlott. kb 2 hét múlva lesz a második tárgyalás. Én (tartásdíj kötelezett) szeretném kiegészíteni a megállapodást, amely során a tartásdíj összege valamelyest csökkenne. A megegyezés alapján havi szinten kapna kb 120e ft-ot. A kiegészítéssel ez kb havi 100e ft-ra csökkenne. Itt a 12 havi fizetésen felüli(!) juttatások beszámítása a téma. (Jogilag az éves nettóból kell nézni, tudom, nem is ez a téma).


Feleségem nem szeretne semmiféle változást az egyezségen. Azt mondja, hogy ha nem lesz adott évben, vagy alkalommal szüksége erre az összegre, akkor nem fogja kérni. A megállapodás viszont maradjon változatlan.


Kérdés:

1)Megteheti-e jogilag, hogy lemond a közös megegyezéses gyermektartás egy részéről?

2)Ha igen, akkor milyen formában?

3)Ha ő lemondana a pl. a 13. havi fizetésemből esedékes részről, később nem perelhet vissza? Vagy kérhet végzést ellenem nem teljesítés címszóval?



2013. aug. 28. 22:00
 1/6 anonim ***** válasza:
68%

Tehát egy gyerek után fizetsz 120ezret, csökkenteni szeretnéd 100-ra (ami még mindig rengeteg), de az exfeleséged nem megy bele a csökkentésbe. Viszont azt mondja, ha nem lesz szüksége, nem fogja elkérni. Nekem ez egy elég masszív ellentmondásnak tűnik, és mindig el fogja kérni, ebben biztos vagyok.


(mennyit keresel, hogy egy gyerekre 120-at fizetsz?)

2013. aug. 29. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
76%

Mond meg neki az ellenkezőjét.

Ha szüksége lesz rá oda adod, de írjátok át.

Baromira naiv vagy.

2013. aug. 29. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Először is köszi a válaszokat. Külföldön élünk (apa,anya,gyermek) csak Mo.-on vállunk, így Mo-on kell megegyezni adott jogi környezetben. Az összegeket azért is forintosítottam.

A fenti kérdések abban az esetben állnának, ha maradna a 15% de mégis esetenként eltérnénk tőle.


Nagy kérdés részemről, hogy ha én visszavonom a gyermektartási megállapodásunkat, mert nem akarom a 15%ot fizetni, hanem csak teszem azt 12-13%-ot, ami kb 100e ftnak megfelelő, és ő ebbe nem megy bele, akkor a bíró mi alapján dönt? A sablon a 15%-25% Mo.-on.

Tudom, hogy alapból az éves nettó keresetet nézik, mindenestül. De ilyen összegeknél még mindig bele kell számítani a túlóradíjazást, 13. havi fizetést, távolléti dijakat?

2013. aug. 29. 16:44
 4/6 Nika1977 válasza:
74%
A bíróságon a második tárgyaláson eldől a gyerektartás pontos összeged ami min. a fizud 20%-a. Jogerős ítéletbe beleírják és azt 2 évig nem lehet módosítani és ez biztos tuti 100%!!! Amúgy a volt feleseged összetehetné a kezét!!!!
2013. aug. 29. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Simán kérheted a csökkentést, ugyanis az igaz hogy a fizu 10-25%-a között határoznak, ami az esetek többségében 20%, de ez az átlagfizetések esetén van. Átlagon felüli fizetésnél jóval kevesebb %-ot is meghatározhatnak, hiszen havi nettó 120.000 Ft irracionálisan sok egy gyermekneveléshez. Tehát nincs ennyire szüksége a gyereknek, a gyerektartás pedig erre van, nem a volt feleség életét boldogítani.

1. Megteheti hogy lemond egy részéről, mert a kutya nem fogja ellenőrizni, hogy Te minden hónapban oda adod neki a pénzt vagy sem. Akkor van bibi, ha feljelent nem fizetés miatt, akkor már ellenőriznek. DE! Ha ilyen össszegeknél is leáll veled "vitázni", akkor inkább ne bízd a véletlenre, fordulj te a bíróságra az összeg csökkentése miatt. Legyen róla papírod.

2. Nem kell semmilyen forma. Ha nem jelent fel, úgy csináljátok ahogy akarjátok. Viszont ha feljelent bajba leszel, tehát te kérd az összeg csökkentését fenti indokkal.

3. Amiről lemond és van róla papírod, azt már később nem perelheti.


Bőven sok pénzt kifizetsz neki, szóval ne kezdjen el perelgetni, hanem inkább szálljon le a földre.

2013. szept. 4. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Szia! Amikor a kötelezett jövedelme kiemelkedően magas, amikor a jövedelem összege jelentős ingadozást mutat, illetve több különböző forrásból származik, vagy pontosan nem határozható meg indokolt a tartásdíjat határozott összegben megállapítani.Tehát kérheted a %-os helyet a fix összeg megállapítását.De ezt egy jó ügyvédnek tudnia kell!!! Nincs ügyvéded?
2013. nov. 12. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!