Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Gyerektartás fizetéséről van...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Gyerektartás fizetéséről van valami formanyomtatvány?

Figyelt kérdés

illetve ha nincs akkor miket kell tartalmazzon, és hány példányban kell megírni, aláírni, stb?

Párom közel 2 évig "csak úgy" adta a volt párjának a gyerektartást, vagyis hát annak többször a sokszorosát, mert nagy naivan azt hitte, hogy az a gyerekre lesz költve. Na mindegy. Aztán ezen felül az ex folyamatosan feljelentgeti minden hül...ért.

A párom meg annyira tutyi-mutyi ilyen téren, hogy csak na!

Volt hogy postán adtuk fel, de akkor ott volt a "sírás" hogy az milyen sokba kerül, meg eljutni egy postáig (a környékünkön hétköznap hamar zárnak, és csak távolabb van olyan ami szombaton pár órát nyitva van) stb.

Most péntek délutántól megint elkezdődik a "szokásos cirkusz" és szeretném elejét venni.

Ha a párom csak úgy odaad egy rakat pénzt az exnek, akkor milyen formában tegye ezt, hogy utána a bíróságon tudja ezt bizonyítani?

(bankszámlaszámra se tudjuk küldeni, mert az a másik félnek állítólag nincs)


2013. okt. 8. 15:03
 1/7 anonim ***** válasza:
Személyes átadás átvételi elismervénnyel. (legegyszerűbb az átutalás lenne, nem hiszem, hogy a mai világban olyan nagy dolog egy bankszámla)
2013. okt. 8. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

"bankszámlaszámra se tudjuk küldeni, mert az a másik félnek állítólag nincs"


ez hihetö? barátod elhiszi? budapesti vagyok, nehezen tudok ilyet elképzelni, gondolom nem is idös emberekröl van szó - de hát "nagy az isten állatkertje"


Különben szvsz elég lett volna aláíratni egy-egy "bizonylatot" vagyis egy papírcetlit a hölggyel, hogy "X összeget gyerektartás cimén átvettem, dátum" 2 tanúval.

(mellesleg: Ugy tudom, hogy a két tanú nélkül is érvényesek az iratok, ha az saját kézzel lett írva - ez esetben azonban ez nem tul kezenfekvö ötlet)

(ezeket könnyen kiguglizhatod)


Javaslom még azt a jogi 'trükk'-öt, hogy egy levelet ír, amiben megemlíti a tényt, hogy ennyit és ennyit fizetett neki(vagy amit éppen utólag bizonyítani akar). Amennyiben nem érkezik X hónapon belül válasz, akkor tudtommal a levél tartalma a bíróságon elfogadottnak lesz nyilvánítva.


persze másolatttal, hivatalosan kézbesítve. Esetleg email-ként, tudtommal már az is érvényes, de ezt is meg lehet nézni.


A részleteknek, hogy pontosan hogy is vannak ezek, utána kell nézni, nem vagyok ügyvéd!

2013. okt. 8. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Van határozat az összegről? Abban nincs benne?


Kell egy sima elismervényt írni.

Én, X.Y. aláírásommal igazolom, hogy a gyerekem apja mai napon X összegű pénzt adott át nekem gyerektartásként. Dátum, aláírás.

Persze kérdés, hogy vajon a nő aláírja-e.

2013. okt. 8. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Esetleg küldhetné futárral ha nektek anyagilag nem megterhelő (mindenképp olcsóbb mint pereskedni). Akkor lenne tanú is meg nyoma is lenne a dolognak. Meg asszem futárral küldésnél rá lehet írni a kézbesítési papírra h mi a csomag tartalma (jelen esetben xezer Ft gyerektartás) és akkor tényleg van írásos bizonyíték róla. Meg neten lehet követni hogy merre jár a csomag, arról is lehet csinálni egy screenshot-ot amikor átvette. (Kb. 3 hónap után törlik a csomagszámokat, úgyhogy mindenképp mentsétek el.)
2013. okt. 8. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

# 2es voltam.

megegyszer hangsulyozom, nezzetek utána (googli, de jobb közjegyzö, ügyvéd)

Milyen modszerek, bizonyitekok jönnek jol egy birosagi eljarasnal, melyek nem szerencsések - pl. azt gondolnám, egy screenshot nem biztos, mert vszag új dolog, és könnyen hamisítható is - esetleg szakértöi vélemény kellhet sok penzert, h hamisitott-e, stb.


Nem azt mondom, hogy pereskedni érdemes! de jobb ugy aludni, hogy a 3 lehetöség köül azt választottátok, amelyik tényleg bizonyito erejü.

2013. okt. 8. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Tuti hogy csak sza...rágásról lehet szó, mert akármit teszünk az mindig rossz.

Ha el is mentünk egy messzi postáig, akkor az volt a "baj" hogy az a pénz ami a feladásra ment, az elúszott, és ennyi erővel azt pluszban odaadhattuk volna, így a gyerektől vontuk meg.

Azt én sem tudom elhinni, hogy nincs bankszámla, mert azt még így gép előtt is el lehetne intézni pár kattintással. (legalábbis már több helyre, köztük magánszemélynek is tudtam így átutalni pénzt)

2013. okt. 8. 18:18
 7/7 anonim ***** válasza:

#2 "ez hihetö? barátod elhiszi? budapesti vagyok, nehezen tudok ilyet elképzelni," - miért ne lenne hihető? Nekem sincs személyes bankszámlám, és nem is tervezek ilyesmit, rühellem a bankokat, ennyi.


Kérdező, egy sima, mezei átvételi elismervény kell a pénzről, kb amit itt is írt a #3 válaszadó, akár kinyomtathatsz egyszerre egy tucatot, kipontozva a dátum meg az összeg helyét... de a neten is találsz millió átvételi elismervény formanyomtatványt.

2013. okt. 8. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!