Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Egy 3eves gyerek esetében...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Egy 3eves gyerek esetében milyen láthatást határoz meg a bìróság és mikor lehet hogy nálam aludjon?

Figyelt kérdés
Ha az anya ezután is megtagadja a láthatást mit lehet tenni,és valóban igaz hogy két évre rá megfellebezhetem ha nem hozzám kerül a gyerek?ujra tárgyalhatják?
2013. okt. 9. 10:51
 1/6 anonim ***** válasza:

Ha jól tudom, 3 éves kortól már el lehet vinni a kicsit a láthatás idejére, ami általában kéthetente egy hétvége.


Amúgy mi az,hogy anyuka megtagadja. Nincs bírói végzés a láthatásokról?

A gyermekelhelyezési pert meg elindíthatod tudtommal, főleg akkor, ha anyuka nem engedi látni a gyerekedet.

2013. okt. 9. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, ha már betöltötte a 3. évét a gyermek, akkor minden második hétvégén nálad lehet. Péntek du-tol vasárnap du-ig.
2013. okt. 9. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

most lesz az első tárgyalás és júliusban láthattam a lányonat utoljára.a nagymamán (anyukámon)keresztül telefonon szoktam vele beszélni.

Anyuka nem veszi fel a telefont,kinyom nem lehet felvenni vele a kapcsolatot.nem engedi látni nem hogy elvigyem valahová is.ezért bizakodom a bìróság döntését illetően mert azt már nem tagadhatja meg következmény nélkül szerintem.csak már annyira hiányzik és ő is mondja nekem ezt.most lesz a szülinapja...

2013. okt. 9. 11:11
 4/6 anonim ***** válasza:
Miért alakult ki ez a helyzet?
2013. okt. 9. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Annyira sajnállak, a kisgyermeket meg pláne! Hát milyen anyai szív dobog az exedben, ha a saját gyerekét szenvedni hagyja az apja hiányától csak a saját önző érdekei miatt??????? Ilyenkor szégyellem hogy nő vagyok, az ilyen nőtársaim miatt :(

3 éves kortól az alap láthatás minden második hétvége teljesen, és minden ünnep, szünidő fele. Ehhez a minimumhoz ragaszkodj! A gyereknek szüksége van az apjára!

A gyerekelhelyezés módosítását lehet ugyan kezdeményezni (1-2 évnél sűrűbben felesleges), de azt tudnod kell, hogy azon csak nagyon indokolt esetben változtatnak, a kiskorút csak indokolt esetben szakítják ki a meglévő környezetből (anya körülményei nem megfelelőek, rendezetlen anyagi háttér, ön- és közveszélyes anya). Illetve a gyerek szava nagyon sokat számít, hogy ő melyik szülővel akar élni, de 3 évesen még nem kérdezik erről. Talán 6 évesen már meg lehet ezt próbálni.

2013. okt. 9. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Azért váltunk külön mert nagyon sokat veszekedtünk és nem akartam hogy a gyerek ebben nőjjön fel.nem volt más lehetőség és a kicsit nem alartam elszakítani az anyjától.

Kivettem nekik egy lakást is.már nekem is és az exemnek is van új párja.rosszul esik hogy őt eröltetik apának.a gyereknek olyan mint egy ismerős.az én párom sem hivatja magát anyának....

Mindegy...

Egy három éves azt mond amit a szájába rágnak nincs összetett gondolata arról mit mondjon kinél jobb.értelem szerűen így nem is kötődik hozzám annyira mint az anyához...a gyámügy semmit nem tesz!én meg mit tehetnék.reménykedek hogy minél hamarabb láthatom.már azzal támad hogy vertem a gyereket meg őt is ami SOHA nem történt meg.a gyerekelhelyezés miatt most férjhez megy és úton az új kisbaba...

Remélem a bìróság az alapján fog dönteni hogy valójában hol jó a gyereknek a jövőt illetően és nem ad majd egy hazug anya szavaira...

Nem feltétlen szándékom elszakitani az anyától de a gyerek a miénk és szeretnék az élete része lenni mert szeretem és fontos számomra

2013. okt. 11. 09:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!