Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » A birosag amikor gyermekelhely...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A birosag amikor gyermekelhelyezesrol dont, akkor milyen sullyal nezi a szulok anyagi/erkolcsi lehetosegeit? Mondjuk, hogy van-e allasa? Tanulmanyai, stb.

Figyelt kérdés

Gyermekelhelyezes kerdesben megegyezni nem fogunk tudni.


A torveny azt mondja, hogy: "Ha a szülők a gyermekelhelyezés kérdésében nem tudnak megállapodni, a kérdésben a bíróság jogosult döntést hozni. A bíróság a gyermeket annál a szülőnél helyezi el, akinél a kedvezőbb testi, értelmi és erkölcsi fejlődését biztosítottnak látja."


A felesegem 12 eve haztartasbeli es fel sem tunik neki, hogy ami penzt hazaviszek, azert en kemenyen megdolgozom. Mindenert engem tesz felelosse. De ilyen apro-csepro dolgokert, hogy miert hagyom nedvesen a mosogatot, ha eloblitem a poharamat. Miert oblitem el e´gyaltalan? A papucsot allandoan hozza utanam. A kapcsolatunk romlandoban, amit persze egy masik ferfinek panaszol el. Elegge elkapattam szerintem. Lehet, hogy valnek. Mennyi esely van arra, hogy a gyerekeket en kapom meg es nem o? (F)



2013. okt. 9. 14:56
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Ezt nem lehet tudni, de hidd el, a bíróságot nem érdekli sem a mosogató, sem a papucs.
2013. okt. 9. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Ha az asszony ellen nem tudsz nagyon komoly súlyos vádakat mondani, amit bizonyítani is kell, akkor szinte semmi. Az esetek 99,9%-ában az anya kapja a gyereket. Egy barátom is pont ezen küszködik most.
2013. okt. 9. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
De miert az anya kapja meg alapbol? Hol van ez leirva torvenyben?
2013. okt. 9. 15:04
 4/13 anonim ***** válasza:

"A feleségem 12 éve háztartásbeli" - és ez csak most kezdett el zavarni? Ha neked így nem jó, miért nem beszéltél vele erről?


Figyelembe veszik a munkahelyet, anyagiakat, hiszen nyilván nem éhezhet a gyerek a híd alatt.

A tanulmányok hogy jönnek ide? Talán van egyetemen apa-szak vagy anya-szak? Ne haragudj, de ez nevetséges. Egy (vagy több) diploma nem tesz senkit jó szülővé.

erkölcs: ilyen téren sajnos nagyon az anyák mellett áll a bíróság. Tényleg durva dolgot kell tennie, hogy ne ő kapja meg a gyerekeket. Az, hogy beszélget egy ellenkező nevű emberrel, nem olyan súlyos dolog.


Keress egy jó ügyvédet, általában anya-pártiak a bíróságok.


Mennyi idősek a gyerekek?

2013. okt. 9. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Gyermekelhelyezés statisztika

"A képet azonban árnyalja, hogy míg a közös megegyezéssel befejeződő bontóperek 92 százalékában úgy egyeznek meg a felek, hogy a gyermek az anyánál marad, a vitás perekben a bíróság 60:40 százalékos arányban döntött az anyák javára. A vizsgált perek adataiból az is kiderül, hogy a perekben ítélkező bírák túlnyomó többsége nő."


12, 7


""A feleségem 12 éve háztartásbeli" - és ez csak most kezdett el zavarni? Ha neked így nem jó, miért nem beszéltél vele erről?"

Nem csak most zavar, de most extrem modon zavar.

Eddig nem k.u.r.v.a.lkodott. Legalabbis nem tudtam rola.

2013. okt. 9. 15:10
 6/13 A kérdező kommentje:

Van eselyem!


"A hat éven aluli gyerekek szinte kivétel nélkül az anyjukhoz kerülnek, s ennek semmi köze a szülői kvalitásokhoz - mondta. - Egy kisgyerek élete első éveiben sokkal többet van együtt az édesanyjával, észszerű hát, hogy hozzá ragaszkodik jobban. Ezt a pszichológiai szakvélemények is kivétel nélkül megerősítik. Az apákhoz való szorosabb kötődés általában tízéves kor után alakul ki, akkor már vannak közös élmények, nagy beszélgetések. A serdülők elhelyezésénél már inkább az apák felé billen a mérleg nyelve."

2013. okt. 9. 15:13
 7/13 anonim ***** válasza:
akkor add be te a válást, és add be te a gyerekelheyezési kérelmet, melyben bizonyítod, hogy alkalmas vagy a gyerek nevelésére :)
2013. okt. 9. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

A 12 évest már meghallgatja a bíróság és a testvéreket nem választják szét.

De amíg lehet, addig ne vonjátok be a gyereket - saját tapasztalat. Nekem mai napig szörnyű élmény.


Valószínűleg meg fogják kérdezni a gyerekorvost, védőnőt, tanárokat is.

2013. okt. 9. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Szia!

Nem tudok allast foglalni nem voltunk ilyen helyzetben!

Viszont a hideg razna es valoszinuleg sose adnam az apjanak kis gyerekkent a Fiam! Serdulokent mar valaszthat, donthet!

O kruppos nekunk, alakulo asztmaval...nemreg volt egy nagyon durva rohamja amirol ereztem, hogy eleg! Nem tarthatom itthon kb. Masfel ora volt az elso jeltol a dontesemig... Az apa azt mondta kezelheto, volt mar rosszabbul is (kinezetre igen, ebben igaza volt! De ilyet meg sose lattam a Fiunktol...)

Az ugyeleten azonnal kapta szteroidokat, hivtak a mentot az indok az volt, hogy a szive mar annyira leterhelt a (masfel oranyi) krupptol es a gserekem a komazas szelen all... Nem maradhat itthon. oxigen satortol kezdve szteroidos parasitasig aznap ejjel minden megvolt...

Ha az apjara hallgatok mi lesz a Fiunkkal???

Akkor akard a gyereket, ha 1000%ig minden nyugjet ismered (ha van) es kezelni is tudod Neki!!!

Ha mi a Parommal kulon vagyunk es a gyermekunk vele el vagy a szive nem birja tovabb vagy egyszeruen csak bekomal az oxigen hianytol...

Nem haragszom ra! De ennek tudataban inkabb latnam holtan , minthogy a Fiunkat nala helyezzek el.. A lazasagan es az oooo volt mar rosszabb allapotban szerintem megjegyzese es hozaallasa miatt a Fiam meg is halhatott volna!!

2013. okt. 9. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
15%

Az hogy mit mond a törvény nem számít. Az számít, hogy nő vagy-e vagy férfi. Ha férfi vagy nincs esélyed, még egy ilyen elmebeteg nő ellenében sem. Hiába vagy te a legjobb apa neki ítélik a gyereket.

Isten hozott a valóság nevű játékban.

2013. okt. 9. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!