Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Vagyonmegosztás-hogy működik...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Settlement kérdése:

Vagyonmegosztás-hogy működik ebben az esetben? Házasság kötésünk után vettünk egy házat, csak a férjem nevére. Most,23 év után válunk, és a férjem azzal fenyeget, hogy eladja a fejünk felől a házat. Megteheti?

Figyelt kérdés
Van egy 15 éves lányunk, és egy 21 éves fiunk. Békés megoldásként 50-50 százalékot javasoltam. Neki ez nem megfelelő. Mit tegyek?
2013. okt. 25. 09:15
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
11%

Ne legyetek más ostobák. Attól, hogy valaki megházasodik attól még nem lesz a másiké a saját maga által megvásárolt ingatlan, kocsi.

Ha az ő nevén van a ház és saját pénzből, nem hitelből vettétek akkor megteheti, de ha még hitelből is vettétek fel, mondjuk az ő nevére akkor is, max akkor nem adhatja el a fejetek felől a házat ha van használati jogod benne, vagy a gyerekeknek akiket köteles vagy felnevelni 18 éves korig abban a házban.

Ajánlom, hogy menj el egy ügyvédhez, ő többet tud majd segíteni, attól, hogy itt vannak hasonló cipőben járó nők, férfiak attól még nem ugyan az a 2 eset!

2013. okt. 25. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
100%
Azért most már jó lenne, ha a Kérdező tisztázná, miből is vették a házat.
2013. okt. 25. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
69%

Az úgy igaz, hogy a másiké nem lesz, de idővel ha költ rá, tulajdonjogot szerez benne. Pl. elromlik a kocsi, ami előtte a férjé volt, és már a házasság alatt kerül bele egy új vezérműszíj, annak a fele egyből a feleség része.

A ház is ilyen. 23 év alatt nem létezik, hogy ne költöttek volna rá közösen, szóval tökmind1, miből van, akkor is van tulajdona a feleségnek is benne, csak kérni kell, hogy ezt hivatalosan állapítsák meg.

2013. okt. 25. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 A kérdező kommentje:
Köszönöm a sok jó tanácsot. Közös pénzből vettük a házat. Nincs házassági szerződés. A férjem már tíz éve nem dolgozik, nincs bejelentett munkahelye. De szerintem ez nem számít.
2013. okt. 25. 12:36
 15/27 A kérdező kommentje:
Még annyit, hogy a házat bővítettük 2001-ben, és fél szocpolt vettünk föl rá. Akkor már az én nevem is szerepelt a papíron. Először írtam erre az oldalra, és még nem tudtam mit lehet írni. Köszönöm
2013. okt. 25. 12:47
 16/27 Frigg ***** válasza:
70%

"Házasság kötésünk után vettünk egy házat, csak a férjem nevére."


Együtt vették, házasságkötés után. Egyiküké sem volt ez a ház előtte, szóval jelen pillanatban itt nem erről volt szó :)

2013. okt. 25. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
100%

"Közös pénzből vettük a házat. Nincs házassági szerződés. A férjem már tíz éve nem dolgozik, nincs bejelentett munkahelye. De szerintem ez nem számít"


Ebben az esetben a ház felesben kettötöké, akárkinek a néven is szerepel. Eladni csak akkor lehet, ha te is beleegyezel, és utána a fele értéket odaadja neked.


"Még annyit, hogy a házat bővítettük 2001-ben, és fél szocpolt vettünk föl rá. Akkor már az én nevem is szerepelt a papíron."


Ez csak akkor lenne lényeges, ha a ház a férjed saját vagyona lett volna, mert akkor ez a felújítás összege lenne a közös szerzemény.


A jelenlegi helyzet szerint a ház fele a tiéd.


A legokosabb, ha beadod a válókeresetet (amennyiben még nem tetted meg), és kéred a vagyonmegosztást is.

A férjed csak ijesztgetni akar.

2013. okt. 25. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó, mivel a férj nevén van, így ő a feleség beleegyezése nélkül is eladhatja...nincs szükség sem a feleség belegyezésére, sem az aláírására.

Viszont mivel közös vagyonról van szó, a feleségnek megtérítési igénye keletkezik az eladott közös vagyoni ingatlan értékének felére.

2013. okt. 25. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
Nem tudja eladni, mert a ház nem teher és követelésmentes, csak ehhez el kell indítani a vagyonmegosztást. Azt megteheti szemét módon, hogy eladja gyorsan (ha tudja) és a pénzt elkölti, utána pereskedhetsz évekig, ha nincs neki miből kifizetnie téged.
2013. okt. 25. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
31%

"Nem tudja eladni" vs. "Azt megteheti szemét módon, hogy eladja gyorsan "

Na, akkor most mi van? :)

2013. okt. 25. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!