Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Segítség! Mit tegyek?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

MP kérdése:

Segítség! Mit tegyek?

Figyelt kérdés

A szüleim válnak.(vagyis anya szeretne)

Nem tudom,hogy lenne-e hely leírni az egész válás okának a történetét...de röviden az,hogy egy régi,megbánt dologról van szó,amit az apám nem tud anyának megbocsájtani.Így nem tud mást csinálni,csak verni és sértegetni őt..Meg még azt is fontos tudni,hogy apu mindig is erőszakos volt,és bántotta anyát,szóval és fizikálisan is.

Már vagy 13 éve pánik beteg vagyok.Akkor kezdődött mikor apu először megütötte anyát(3 éves voltam,már anya akkor tervezte a válást,de apu visszakönyörögte magát).Azóta előjött,és elmúlt ez a "pánik betegség".Jártunk különböző orvosokhoz,kivizsgáltak.Semmi szervi baj.Pszichológusok,pszichiáterek tudtak enyhíteni a bajomon,de ezek 2-3 évente mindig előjöttek.(zsibbadás,fulladás érzet tünetekkel)

És végül most,lassan 17 évesen ezek a tünetek(ahogy a családi helyzet)súlyosbodtak.Már attól félek,hogy teljesen megőrülök,mert már szédülök,reszketek,néha van migrénes fejfájásom,fáj a hasam,tompa látás.Attól féltem,hogy valami súlyos betegségem van,ezért elmentünk mindenféle kivizsgálásra,de minden negatív.

És még mindig félek.Rettegek,hogy mi lesz.Újabb kivizsgálásokra szeretnék menni.

Apu meg nem akar válni.Ő szerinte "ez így jó",és nem érdekli,hogy a lánya nincs jól,ellentétbe anyával.

Apu nem akar kiköltözni a házból(ami anyáé),így egy rokon üres házában kell laknunk.A pszichológus is azt ajánlja,hogy szemtől-szembe ne találkozzak,ne is beszéljek vele.

Én úgy gondolom,meg az összes pszichológus,hogy ha ez a "családi élet" folytatódni fog én teljesen meg fogok őrülni.Már most is alig bírom.Mindenem fáj.Betegség tudatom van.Halál félelmem.

És hát persze ott van az iskola(egy gyulai gimibe járok,kollégista vagyok),meg az álmom,hogy grafikus leszek.

Úgy érzem,hogy reménytelen a helyzetem.Az életem romokban.Már azt is gondoltam,hogy kést ragadok,de az nem lenne megoldás.

Mit tegyek?Meg fogok valahogy gyógyulni?Vagy így maradok?



2013. nov. 8. 10:24
 1/7 anonim ***** válasza:
Szerintem ki lehet ebből gyógyulni, persze ahhoz kell egy ezt segítő közeg. Ki kellene innen kerülnöd, el az apádtól jó messze, hogy ne is lásd lehetőleg, kettesben anyukáddal egy békésebb életet élni. Egyértelműen lelki okai vannak a betegségednek, így előbb az életedet kell rendbe hozni. Tudom, hogy ezt könnyű mondani, de próbálj a céljaidra koncentrálni és mindent megtenni azért, hogy megvalósuljanak. Ha már dogozhatsz abban, amiben szeretnél, lesz egy szerető párod, akkor biztosan enyhülni fognak ezek a tünetek. Az én anyai családom nagy része küzd ezzel, nálam is kezdenek hasonló tünetek jelentkezni, de csak akkor, ha van kiváltó ok huzamosabb ideig. Ezért igyekszem a jóra koncentrálni és az lebeg a szemem előtt, hogy hamarosan léphetek és akkor könnyebb lesz minden.
2013. nov. 8. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
1. vagyok, még nagyon fiatal vagy, ne sulykold magadba, hogy tönkrement az életed. Anyukádnak kellene lépni keményen, határozottan és otthagyni az apádat véglegesen.
2013. nov. 8. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ha kollégista vagy és egy másik házban laktok, mint apukád, akkor mi a problémás helyzet?...
2013. nov. 8. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Akkor fogsz lenyugodni, ha a szüleid elváltak, és minden rendeződik.
2013. nov. 8. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

"Így nem tud mást csinálni,csak verni és sértegetni őt."


S mielőtt anyukád félrelépett, akkor is verte és sértegette?

2013. nov. 8. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Sokan kigyógyultak már ebből.


A pszichológus megtanít a technikákra, egy ideig gyógyszereket kell szedned, majd fokozatosan elhagyod.


A munka, főleg a képzőművész munka nagyon jó terápia.


Mélyülj el a magad választotta művészi munkában, nagyon sokat fog segíteni. :-))

2013. nov. 8. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2013. nov. 8. 18:29

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!