Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » A vagyonmegosztás során, a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A vagyonmegosztás során, a volt feleségem részét, vagyis a pénzt, a gyermekeim részére betétkönyvbe tehetem-e? Lehetséges hogy kérheti készpénzben is?

Figyelt kérdés
2013. dec. 10. 22:07
 1/8 anonim ***** válasza:
90%
Nem mivel az nem a gyerekeké hanem a feleségé.
2013. dec. 10. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

A vagyonmegosztás során a FÉRJ és a FELESÉG közt történik a KÖZÖS vagyon elosztása.

A feleségnek járó részt a feleség kapja meg, és az az ö saját vagyona lesz ettöl kezdve.

Ezt a feleség kérheti akár készpénzben is, vagy a számlájára történö átutalásként is, de minden esetben NEKI kell megkapnia.


Ha ö utána jónak tartja, átadhatja a gyerekeknek, de ez a saját döntése, NEKED semmi közöd hozzá.

2013. dec. 10. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
98%
Miért nem a te részedet teszed a betétkönyvbe a gyerekeknek?
2013. dec. 10. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Ahogyan előttem szólók írták válásnál csak a két felnőttről szól a dolog, gyerek maximum csak örökölhet a szülő után, de a feleséged része az a feleséged része.
2013. dec. 10. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

A feleséged részét természetes nem teheted sehova, mert az nem a tied.

Nem is értem a kérdést. Te a saját pénzeddel gazdálkodsz, azt betétkönyvbe teheted, de más pénzét? LOL

2013. dec. 10. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

ma 10:10-es: nem tudom, ez hogy jön ide, semmi köze a kérdéshez!!!! Itt az apa akarja az anya részéröl rendelkezni, amire semmi joga sincs.

Szó sincs arról, hogy az anya bármmit is követelne az apától a gyerekek létére hivatkozva.

2013. dec. 11. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Mindenki nyugodjon le a p*csába. Amennyiben a kedves apuka elolvasta a végézést a válásról, abban pontosan írja, hogy mit kell tenni. Alul van egy olyan, hogy fellebbezési lehetőség, amennyiben nem a felsőbíróság hozta a végzést. Ha szépen megfogalmazzák a fellebbezést, amiben azt foglalja bele a kedves apuka, hogy ő a gyerekei számára szeretné adni a pénzt, akkor lehet hogy van némi esélye, de elég kicsi. Úgyhogy valőszínűleg le kell perkálni mindent az asszonynak. De én azt ajánlom ilyenfajta kérdésekkel inkább egy ügyvéd irányába kellene fordulni. Ők mégis jobban tudják, hogy mit hogy kell.
2013. dec. 19. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Szerintem beszéld meg az exeddel, lehet ha te is beteszed a részed utánna te ő is hajlandó lesz. :)
2013. dec. 20. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!