Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Vagyonmegosztáskor hogy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Vagyonmegosztáskor hogy történik a hitelek elosztása?

Figyelt kérdés

Több kérdésem is lenne.


1.A házasságkötés vagy az összeköltözés időpontja számít?

2.Hitelkártyák esetében a szerződéskötés időpontja számít, vagy például teljesen kimerített hitelkeret esetén a befizetéseket és a levéteket kell vizsgálni?

3.Rögzített árfolyamon való törlesztésnél a gyűjtőszámla már közös, ha a lakáshitel még a házasságkötés előtti, de a rögzítés már az utáni?

4.Egy felmondott hitel esetén, ha a követeléskezelővel részletfizetési megállapodás kötődött, az eredeti hitel felvétel időpontja számít, vagy a megállapodásé?

5.A bankban adnak ezekről felvilágosítást a házastársnak vagy csak bíróság útján tudható meg?


De a legfontosabb kérdés!Tudom, hogy a bankokat nem köti a felek vagyonmegosztási megállapodása, de ki lehet-e lépni valahogy ezekből a hitelekből a házastársnak, akinek nincs a nevén a hitel, de nem szeretné, ha később rajta hajtanák be ezeket?


2014. febr. 2. 12:22
 1/4 A kérdező kommentje:

"Az adóstársi kötelemből a bank hozzájárulásával lehetne kilépni. Fedezet nélküli hitel esetén erre akkor van lehetőség, ha az adós jövedelme önmagában is kellő biztosítékot nyújt a hitel visszafizetésére."

Ezt találtam. Nem tudom, hogy adóstársnak minősül-e a házastárs, ha nem tiltakozott a hitelfelvétel ellen, de nem is írt alá semmit. De akkor ezek szerint oda mennek a felek a bankba és egy kereseti igazolás bemutatásával kérik, hogy az egyik fél kiléphessen a hitelből?

2014. febr. 2. 12:28
 2/4 anonim ***** válasza:

a legfontosabb kérdésre a nem a válasz... a többihez keress ügyvédet..

az a baj ezekkel, hogy csak elméleti választ lehet adni, mert a valóságan a legritkább esetben sikerül papírforma szerinti ítéletet hozatni

2014. febr. 2. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A bank normál körülmények között attól követeli a tartozás megfizetését, aki a kölcsönszerződésben adósként, adóstársként, kezesként fel van tüntetve.


Más a helyzet, ha a tartozást nem tudja behajtani a bank a fenti szereplőkön és bírósághoz fordul. Ekkor végrehajtót rendelnek ki, aki már a végrehajtási szabályok szerint próbálja behajtani a tartozást. Ebben a szakaszban már érintve lehet(nek) a házastárs(ak) is.


Szerintem neked a fenti kérdésekre csak egy jól felkészült ingatlan- és bankjogban jártas ügyvéd tud választ adni és ő tud tanácsot adni abban is, hogyan tudod kivédeni magad egy előre még nem tudható, esetlegesen később induló végrehajtási eljárás alól.

2014. febr. 2. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

a házastárs kötelezően bevonandó a hitel szerződésbe ha a szerződéskötéskor a házasság fent áll


ha nem akkor utólag nem vonják be


a házasság kötés előtt felvett hitel különvagyon de a házasság ideje alatt fizetett részletek a közös vagyonból lettek törlesztve így

ha megszűnik a házasság a közös vagyonból fizetett részletek fele visszajár


a rögzítés lényegében nem változtat a szerződő feleken


hitelkártya esetén is a szerződés időpontja számít


a házastárs csak akkor kaphat a banktól infót ha ő is részese a szerződésnek

2014. febr. 2. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!