Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Váló félben vagyok, a volt...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Entoni89 kérdése:

Váló félben vagyok, a volt feleségem a felperes és a kereset levélben többszörösen rólam valótlan tényeket tárt a bíróság elé. Mit tehetek ez ellen, van rá külön peres út amivel felléphetek ellene?

Figyelt kérdés
Mint pl. : az állította, nem fizetek és nem járulok hozzá a gyerektartáshoz, holott ezt számlával igazolni tudok hogy ez nem igaz, a másik fő, hogy azt állította nem keresem a gyerekem, holott láthatási ügyben felkerestem a gyámhatóságot, mivel zűrös a családja és minden láthatáson balhé volt. Fel léphetek külön bírósági ügyben a hamis állításai ellen? Mit tehetek ilyenkor, hiszen úgymond lejáratni akar, hiszen az utalt összegnél így is többet kapott, de ő nem ezt állította a keresetlevélben, sőt nem véletlen kerestem fel a gyámhatóságot, a gyerekem nyugodt láthatása végett, de ő meg azt állítja nem is keresem. Létezik erre valami jogi lépés amit léphetek? Én arra gondoltam ez minősülhet rágalmazásnak vagy becsületsértésnek. Így lehet?
2014. febr. 6. 17:59
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
98%

A tárgyaláson bemutatod az igazolást arról, hogy fizetsz a gyerek után, a gymahatóságre hivatkozol, hogy keresed a láthatási lehetöséget.

A bíróság nem a beadvány alapján dönt, hanem a mindkét fél által benyújtott bizonyítékok alapján.


" Én arra gondoltam ez minősülhet rágalmazásnak vagy becsületsértésnek. "


Elvileg igen, de ebböl nagy felhajtást csinálni nem érdemes, mert ezzel csak a saját helyzetedet rontod.

2014. febr. 6. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Azért nem szeretném annyiban hagyni és jogilag fellépni ellene, mivel már annyi mindennel támadnak ellenem jog szerütlenűl és törvényt sértően, hogy ha ezt is hagyom, akkor teljesen a fejemre nőnek. Én eddig próbáltam békésen intézni, de ez a lépés, hogy így leírjon valótlanul, nálam ezzel betelt a pohár. Mikor a gyermekem láthatásán voltam és ott is ordibáltak és életveszélyesen fenyegettek azt még tűrtem, pedig ott is fel léphettem volna, de ezt már nem szeretném hagyni, hogy ne higgyék már azt hogy minden szabad. Az információt természetesen köszönöm szépen, bizakodok akkor, hogy hát ha tényleg tehetek jogilag ellene valamit ha úgy véled.
2014. febr. 6. 18:17
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Hagyatkozz a tárgyalásra, ott tárd fel a bizonyítékaidat.

Minden kifizetésről legyen csekked. A gyámhatósági jegyzőkönyvet vidd magaddal.

Legyél óvatos, mert mostanában divatba jött a pedofíliával való rágalmazás.

Érdemes lenne ügyvédet fogadnod.

2014. febr. 6. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Hogy érted ezt a pedofiliával való rágalmazást?
2014. febr. 6. 18:24
 5/13 anonim ***** válasza:
97%
Ha elkezdesz feljelentgetni, meg rágalmazást, becsületsértést emlegetni, ezzel csak azt éred el, hogy a bíróság veszekedö, bajkeverö valakinek fog tartani.
2014. febr. 6. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

"Hogy érted ezt a pedofíliával való rágalmazást?"

Mostanában a médiában több ilyen eset is nyilvánosságra került. Például a Forró nyomon"-ban, rejtett kamerás felvétel. A kiskorút a bíróság által kirendelt "szakértő", pszichológus vizsgálja, és olyan szakvéleményt csinálnak, amilyet a felperes pénzért rendel. A pedofília gyanújára utalás mindig nyerő.

2014. febr. 6. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Egy 2 hónapos és egy másfél éves kisfiúról beszélünk, szerintem nem igazán vághatna fel ilyen pedofilia váddal, nevetségessé tenné magát csak vele a bíróságon.
2014. febr. 6. 20:00
 8/13 anonim ***** válasza:
46%
Mikor meglátogatod a kicsiket előtte bekapcsolod a telódon a felvételt és felveszi amiket csinálnak! Párszor megcsinálod azt megmutatod a bíróságon!! Lehet hogy h*lye ötlet.
2014. febr. 7. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Nem hülye ötlet, egyszer már csináltam is, csak pont akkor ment a színjáték és akkor voltam hülye, hogy akkor nem tettem azt mikor olyan ordibálás és fenyegetések mentek mikor 10 méterről tisztán fel vettem volna a telefon hangrögzítője a zsebemből. Alig tudtam megnyugtatni a fiam..
2014. febr. 7. 08:43
 10/13 anonim ***** válasza:
97%

Már elvesztettem a fonalat a hangfelvételnél, de értékelhető bizonyítékként csak akkor fogadják el a bíróságon, ha az a másik fél beleegyezésével készült.

Becsületsértés megint nem jöhet szóba, hiányoznak a tényállási elemek, hamis vád szintén és a rágalmazást sem igen fogják megítélni. Gyakorlatilag minden kijelentéssel és vádaskodással csak annyit érsz el, hogy az eljárás a végtelenségig húzódjon. A gyerekek érdekében pedig ha ő hülye, legalább te viselkedj értetten, a piti perlekedés biztos nem szolgálja a gyerek érdekét.

A legjobb, ha az állításai ellen szóló bizonyítékokat csatolod, ha nem igaz, amit állít, úgysincs róla bizonyítéka, tehát a bíróság nem fog az alapján a javára dönteni. Próbáljatok minél hamarabb megállapodni a láthatásról is, ha pedig te időben hozod-viszed a gyerekeket, és még mindig balhé van, vagy akadályozzák a láthatást, akkor tehetsz egyéb jogi lépéseket.

2014. febr. 7. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!