Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Valamelyik nap láttam a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Valamelyik nap láttam a tévébe hogy egy srác kb 19-20 körüli lehetett, nem tudta elfogadni hogy elválnak a szülei. Folytatás lent?

Figyelt kérdés

erről az jutott az eszembe hogy lehet hogy azért vagyok ilyen életunt lehangolt mert az én szüleim már 5 éves koromba elváltak. lehet hogy nem tudtam feldolgozni?

ha az a srác 20 évesen nem tudja ezt feldolgozni, akkor egy 5 éves kisfiú lehet hogy erre esélytelen?


2014. márc. 5. 22:24
 1/8 anonim ***** válasza:
68%

A fiatalabb gyerekek általában könnyebben dolgozzák fel ezeket a dolgokat.

Felnőttként a szüleink tizenéve történt válását okolni a saját sikertelenségünkért nem más, mint színtiszta kifogáskeresés.

2014. márc. 5. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
30%
A nem kívánt gyerekeknél van ilyen érzés. Elvetettség érzése, ami már magzati korban belekerül azokba a gyerekekbe, akit nem örömmel vártak, hanem teherként éltek meg.
2014. márc. 5. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
34%
Lúzer szöveg
2014. márc. 6. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
64%

Bocsi de szerintem ez hülyeség. Nem értem azokat akik hosszú évekig siránkoznak azon hogy elváltak a szüleik. Sajnos ma ez egy nagyon gyakori dolog, az én szüleim is elváltak amikor 12 voltam. Egy ideig persze én is szomorú voltam, aztán megértettem hogy azért mentek szét mert nekik úgy jobb. Nem írtad, hogy hány éves vagy, de (gondolom) legalább 10 éve voltál 5 éves, ennyi idő alatt azért túl lehet lenni ezen.


Lesznek még szomorú események az életedben, halálesetek, válások, szakítások, de menni kell tovább, nem szabad 10 meg 15 évig rágódni azon, amin úgysem tudsz változtatni.


Minden jót!

2014. márc. 6. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
89%

Jól írja az utolsó. Ha valaki mások hibái miatt nyafog éveken át (és itt a szüleid válása az ok) ott egyszerűen arról van szó, hogy te magad nem tudsz mit kezdeni az életeddel. Régen ezt úgy mondták a nagyszüleim, hogy

"Jó módodban már azt sem tudod mit akarsz"

Talán ha foglalkoznál valamivel, lenne hobbid akkor nem keseregnél egy régi válás miatt, amit már réges régen túl kellett volna lépned.

2014. márc. 6. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
89%
Egyszerűen csak erre akarod fogni a szerencsétlenséged.
2014. márc. 6. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

11 voltam, amikor a válás szélére kerültek a szüleim. Anyám a saját sérelmeit nekem mondogatta, de már 11 évesen néhány nap után kifakadtam, hogy ez az ő házasságuk, nem az enyém.

Ha válni akarnak, akkor tegyék azt - ennek a megoldásából viszont engem hagyjanak ki. Nekem mindketten a szüleim, mindkettejüket szeretni fogom továbbra is.


Végül nem váltak el, de anyám se hozta szóba soha többet a dolgot (egyfajta házi pszichológusnak akart használni, amit én a koromnál fogva is túl nagy tehernek éreztem).


De sejtem, hogy sok válásnál a gyereket nem igazán hagyják ki, mindkét szülő megpróbálja a saját oldalára állítani - ő meg nem tudja feldolgozni azt, hogy két, általa szeretett ember között állásfoglalásra kényszerítik. Inkább EZ viseli meg őket, nem a válás, szétköltözés ténye.

2014. márc. 6. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

az 1 es válaszolónak igaza lehet valószínűleg kifogáskeresés a sikertelenségemért.

viszont amit a kettes válaszoló mondott, ilyesmit még sose hallottam nagyon durva hogy ilyenek is vannak, és lehet hogy ez történt velem is.

egyébként 24 vagyok.

igen eddig nem voltam valami sikeres, de még az is lehet hogy nem kívánt gyerek vagyok.

mindegyik válaszba valamiféle igazság lehet.

2014. márc. 7. 12:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!