Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Budapesten mennyi idő kb,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Budapesten mennyi idő kb, amíg kitűzik válásnál az első (békéltető) tárgyalást?

Figyelt kérdés
Az ügyvéd 3-4 hete nyújtotta be a papírokat a bíróságra. Közös megegyezéssel, minden kérdésben (gyermekelhelyezés, vagyonmegosztás, láthatás) született előzetes megállapodás. Mire lehet számítani, mikorra tűzik ki várhatóan a tárgyalást? És az elsőhöz képest mennyi idő telik el nagyjából a második (bontó) tárgyalásig?

#válás #tárgyalás #bontóper #békéltető tárgyalás
2014. márc. 13. 11:56
 1/4 anonim ***** válasza:
51%
Én májusban adtam be, szintén közös megegyezéssel, és szeptemberre kaptunk időpontot. (szintén Budapest)
2014. márc. 13. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszi a választ, hát ez elég elkeserítő. :(

Nagyon szeretném, ha minél előbb le lehetne zavarni, nem gondoltam, hogy ilyen sokat kell várni. :(

2014. márc. 13. 12:15
 3/4 anonim ***** válasza:

Több bíróság is van.

Az újpestiről tudom azt mondani, hogy 2 hónapon belül volt tárgyalás tűzve.

(legalább 2szer kell mennetek)- a második már esetekben is formaság (nálunk is az volt) a bírónő rendes volt, 30 nap múlva megvolt- megbeszéltük a tárgyalás végén a következő időpontot és úgy küldték ki az idézést.

Az első tárgyalás április 9-én volt a válás jogerőre emelkedett (ugye még ez is egy plusz határidő) június első napjaiban.

Pedig gyerek is volt, de mindenben megegyeztünk, természetesen minden irattal felkészültünk és mindketten megjelentünk az idézésre.

2014. márc. 13. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
52%
Ha úgy adjátok be a válási kérelmet, hogy mellette van a mindkét fél által aláirt megegyezés az ingó és ingatlan vagyonról, és nincs gyerek, akkor 6 hét alatt vége lehet. Ha gyerek van, az bonyolitja.
2016. jún. 16. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!