Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Közös megegyezéssel válunk,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Közös megegyezéssel válunk, amennyiben vagyonmegosztást kérek és a férjem nem akarja, azt nekem kell fizetni? Mennyivel tart tovább a per és drágább? A gyerektartást követelhetem tőle ha nincs munkája? Két gyerekem van velem maradnak.

Figyelt kérdés
Férjem évek óta nem dolgozik,a félretett pénzből veszünk el,ha kevés az én jövedelmem.Eltett még a fizetéséből bankba tartalékot,amit részvényekbe fektetett.Emellett közösen épített házunk van,autónk 2db,amit elosztunk.a házba ő maradna,nekem egy lakást vennénk,de a pénzt nehezen akarja kivenni,csak egy részét,mert félti a részvényeit.Ami persze a közös pénzünkből lett félretéve.Mindenben ott akar lenni és nincs más lehetőségem,ha nem akarok harcolni vele.igy hajlandó segíteni ,de bele is szól az árba és mindenbe.Azt mondjaák ha vagyonmegosztást kérek hosszadalmas és drága.Meddig tarhat? megpróbáljam közös megegyezéssel,de az ő nevén van a pénz és akkor ő irányit mennyit költhetünk,nem a felét az biztos mint ami járna.gyerektartást sem akar,hisz nincs jövedelme alapon.

2014. márc. 15. 02:20
 1/7 anonim ***** válasza:
59%

A lényeg hogy külön kell beadni akét papírt, tehét a valás semmiképpen ne egy papíron legyen a avagyonmegosztással, így két egymasról független per lesz.

Drággább ha kisemmiz a férjed..

Elváltok, az egyáltalán nem normális, hogy mgis mindenben tpott akar lenni, neki ahhoz már tulajdonképpen semmiköze.

Plusz gyerektartást ha nincs jövedelme is kell fizetni, akár a saját megélhetése kárára is (ezt csak a törvény miatt írom így le)

Tehát a bíróság fog megállapítanintartást.

Ő csak ne féltse a te fele részvényeidet, a sajátsjával azt csinál amit akar..

Olyan nincs, hogy nem osztjátok meg a vagyont, hisz akkor a válás után pl azt hiszi minden az övé?

Pedig ez nem így működ, ezentúl a te eészed felett te rendelkezel..

Természetesen nem lesz rövidebbba dolgok lerendezese, dejobb most mint később keseregni, hogy nincsen jogilag tisztázva a szituáció.

Plusz a vesztes fizet.

Gytartást pedig érdemes egy alap összegben és azon felül százalékosan megegyezni..előbbutőbb munkát kell vállalnia

2014. márc. 15. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
59%

A válással együtt is lehet kérni a vagyonmegosztás.

Fel kell sorolni minden vagyont, a részvényeket is. Függetlenül attól, hogy kinek a nevén vannak. Sőt, kérhetik, hogy az ingóságot is részletesen soroljátok fel.

Ha nálad helyezik el a gyerekeket, akkor a Bíróság megállapítja a tartásdíjat is. Akkor is, ha jelenleg nincs munkája. A házból addig ne költözz ki, amíg nincs meg a vagyonmegosztás.

Így viszont évekig is eltarthat a vagyonmegosztás.

2014. márc. 15. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

2. Igen lehet, de amíg nincs meg a vagyonmegosztás ebben az esetben a valas sem emelkedhet jogerőre. Ezért javasoltam külön beadni


( ugyanez igaz, azrra, ha van gyerek..a gyerekelhelyezést külön kérni, mertt ha elhúzódik, akkor addig a válást sem mondják ki, hiszen csak akkor tehetik,mha mindenben döntés születik,)

2014. márc. 15. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

A közös megegyezéssel válást azt jelenti, hogy a két fél elöre megegyezik a gyerekelhelyezésben, a gyerektartás mértékében, a láthatás szabályozásában, illetve a vagyon megosztásában.

Amennyiben ezek közül valamelyikben nem tudnak megegyezni, akkor NEM közös megegyezéses a válás!


Ilyen esetben lehet külön perben tárgyalni a házasság felbontását - ezt minden további nélkül kimondják.

A vagyonmegosztást külön is lehet tárgyalni, de adott esetben sok évig húzódhat.


Ami a férjed " vagyonát" illeti, a "reszvényei" éppen olyan közös szerzemény, mint a közösen épített ház, illetve az autók. Ugyanis a házasság alatt jogilag nincs saját pénz, vagyonközösség van. Szóval az, hogy az ö nevén van a pénz, az égvilágon nem jelent semmit, a bíróság ezt is megfelezi a két fél közt.


A vagyonmegosztásnál mindent elfeleznek, utána nem szólhat bele az ex, hoyg mit és mire költesz. A gyerektartást meg köteles biztosítani, amennyiben van vagyona (a fele ház, meg a részvények fele, autó), akkot azt elárverezik a legrosszabb esetben - szóval igy nem tud kibújni alóla.


A legokosabb, ha nem hagyod magad átverni, mert a férjed azt akarja. Keress meg egy ügyvédet - a bírósáon van ingeynes tanácsadás, és ott elmondják a pontos menetet.

2014. márc. 15. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ha van értékpapír, akkor azokat is megkaphatod pénz helyett, és utána úgy kereskedsz velük, ahogy jónak látod.
2014. márc. 15. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
34%

Érdemes mediátorhoz menni, az olcsóbb, mint a per.

Szaksegítséggel biztosan meg tudtok jól egyezni!

Tudok ajánlani is, ha nem találtok olyat, aki tetszik.

2014. márc. 15. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsokat,sajnos érzem azt hogy békésen nem tudunk megegyezni.Ez érthető is mind a ketten mást akarunk,én válni,Ő nem.Mindennel azon van hogy nyújtsa az időt.Még szerencse hogy nem agresszív,inkább csendes terrorista ami nem jobb.Erőszakosan rám beszélt a 13 év alatt sok-sok elméletet.Évek óta vajúdunk,tavaly már egyszer elkezdtem a válást,de időt kért hogy neki ez túl gyors,így nem léptem tovább,adtam még egy eséjt,de nem megy!! A gyerekek is érzik a bajt,de velük nem éreztetjük,családi programokat csinálunk.Ha nem akarnám akkor is ránk akaszkodik,minden lében kanál.Elcipelt párterápiára,mediátorhoz.mindent elkövetett,hátha megjavul a kapcsolat.Pár alkalom után rájöttek hogy vele van a baj,/már pszihésen/ szembesítették a hibáival,de akkor már nem akart menni.Mai napig járok terápiára hogy erősítsem magam,hogy szabaduljak a békjótol.Ügyvédem is van aki szintén ismeri,együtt mentünk,mivel közös megegyezéssel akartunk válni.Ő is mondja gyorsan szabaduljak meg tőle mert ez egy pszihopata.Szüleimhez nem akarok költözni,pedig a gyerekek is imádják őket és tudom nekem is könnyebb lenne.Messzebb laknak és nem akarok innen elköltözni,már a faluból ahol lakunk,mert a gyerekeknek sem szeretnék több változást egyszerre.így a barátok,iskola maradhatna Apjuktól sem akarom elválasztani őket,így ő is kiveheti részét a nevelésükből.Szüleim nem tartják jónak ezt,sok konfliktus volt a vejükkel.
2014. márc. 15. 20:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!