Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Hogy válhatnék el leggyorsabban?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy válhatnék el leggyorsabban?

Figyelt kérdés

Több, mint 1 éve nem vagyok együtt az exemmel, de még papíron nem váltunk el és már nagyon kellemetlen, mert pl. a munkahelyemen kötelező a férjezett nevem használni, ameddig le nem cserélem a papírjaimat. Az ügyvéd szerint még pár hónap lesz, de már annyira rossz érzés azt a nevet látni, ezért arra gondoltam, gyorsabban szabadulnék tőle, ha most megváltoztatnám. Amúgy is meg akartam, mert csak rossz emlék fűződik a lánykori nevemhez (csúfoltak is). Ez megtehető válás előtt, ill. majd nem bonyolítja azt? Herótom van már a tetű lassú ügyintézéstől..

A kérdés pedig arra vonatkozik, hogy mit tegyek, ha az ügyvédem (vidéki) ennyire ráérős, de Pesten állítólag még tovább tartana. Mit tudtok erről?



2014. szept. 10. 23:10
 1/5 anonim ***** válasza:
Szia. Igen megteheted válás előtt. Én még házasságban vettem vissza a leánykori nevemet.
2014. szept. 10. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
ha nincs gyerek és van közös megegyezés, akkor egy tárgyalás és vége...tényleg érdemes kis forgalmú bíróságot keresni...igazából ügyvéd sem kell...megírod, beadod, adnak egy időpontot és kész....én március végén adtam be, májusban volt a tárgyalás
2014. szept. 10. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Budapesti elvált nő vagyok.

Közös megegyezés esetén is 2 tárgyalás van!

Egyébként kb. 3-4 hónap a hiánytalan keresetlevél beadásától kezdve. Sokat gyorsít az ügyön, ha a tárgyalás végén lemondtok mindketten a fellebbezési jogotokról, így reális lehet a 3-4 hónap.


Ha nincs közös megegyezés vagy valaki még fenn akarja tartani a fellebbezési jogot (aminek nincs sok értelme, ha mindketten válni akartok és közös megegyezés is van ugye..), akkor értelemszerűen ennél több.

Ha mostanában beadod, még simán tűnek tárgyalást ebben az évben és legkésőbb az új év elején elvált leszel.


Ennél gyorsabb megoldás nincs, de ha jól értem, már van ügyvéded- akkor vélelmezhetően beadta a keresetet is, igaz? Nyáron ítélkezési szünet volt ugyan, de akkor már nemsokára lehet tárgyalás- vagy eleve miért csak neked van ügyvéded- nincs esetleg közös megegyezés?


Az baj, akkor irreális a 4 hónap is. Érdemes lenne a volt férjeddel akár az ügyvédeitek jelenlétében is megegyezést kezdeményezni, hogy a bíróságra akár már az első vagy soron következő tárgyalásra tudjatok menni az elvi egyezségetekkel- nagyban gyorsítaná a folyamatot.


Mivel nem írtad le PONTOSAN, hogy milyen szakaszban van a válási folyamat, így nehéz válaszolni rá.


Természetesen a házasságod jogi fennállása alatt is változtathatsz nevet, így viszont illetékköteles és sima névváltoztatásnak minősül, aminek nincs köze a váláshoz.

Én ezt a pár hónapot már kibírnám, ha az elmúlt 1 évben sem volt annyira sürgős...


Minden jót.

2014. szept. 11. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Ma kaptuk meg az időpontot: nov.20.. Állítólag ezt úgy, hogy sürgetve lett a bíróság, különben karácsony környékén lett volna valami. Az ügyvédem azt mondta, nem változtathatok nevet válás előtt. Érdekes.. Mindegy, nem akarom véletlen se bonyolítani. Eddig IS baromi sürgős volt, nem rajtam múlt, hogy bő 1 éve nem váltunk el. Közben fontosabb beosztásba is kerültem, ahol napi szinten többször szembesülök a férjezett nevemmel, és hát van elég stresszforrás enélkül is, de így aztán végképp nehezen viselem, amikor meglátom/meghallom. (Sajnos nem használhatok mást, mint ami a személyimben van.)


Fontos: a bontóper másnapján már lehet kérni a névváltoztatást? És ugye arra is kell előre időpontot kérni?

2014. szept. 30. 22:56
 5/5 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Ezt nem értem, nekem nagyon gyoran sikerült elintéznem válás előtt. Ez egy éve történt. Lehet hogy új törvényt hoztak ezzel kapcsolatban. :S
2014. okt. 2. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!