Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Válás, vagyonmegosztás nélkül...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Válás, vagyonmegosztás nélkül is eladható-e a közös ház fele része, ráadásul ugy hogy utólag szereztem róla tudomást?

Figyelt kérdés
Fèrjemtöl lassan egy éve külön élek. Külföldön dolgozok, Nem járok haza. Ezidö alatt mondtam neki, hogy ha majd hazamegyek, szeretnék elválni töle. Hozzáteszem, 23 éves házasok vagyunk, és azért mentem ki dolgozni, mert ö sosem dolgozott Sehol. Már nagyon megelégeltem, ezért kezdtem inkább csak magammal törödni. Neki Nem küldtem haza a fizetésemböl semmit, éljen meg ahogy tud alapon. Viszont elkövettem azt a hibát, hogy Nem hamarabb váltam el töle. Most bosszura szomjas. Mindent megtesz, hogy kisemmizzen a közös házból. Azt mondta, hogy az ingatlan fele részét, ami az ö nevén van, eladta valami rossz féle családnak. Ezert most ö nagyon büszke magára, hogy hogy kibabrált velem, mert igy sosem tudok majd hozzájutni a ház másik felének az árához. Annyira kedves ember, ezt ö tényleg megteheti anélkül is hogy elváltunk volna, vagyonmegosztás nélkül is?? A beleegyezésem sem kell hozzá? Az a szomoru, hogy ügyvéd tanácsolta neki, akkor pedig biztos igy is Lehet csinálni. Szomorú ha tényleg megteheti.

#ingatlan #tulajdonrész eladása
2014. okt. 2. 03:59
 1/10 anonim ***** válasza:
84%
Szerintem kizárt dolog, hogy ez így működjön. Max. ha még el is adhatja, akkor elővásárlási jogod van hozzá. Keress ügyvédet. Egyébként sok mással szívathat pl. adóhatóság.
2014. okt. 2. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Ő a tulajdonrészét eladhatja, de! Mivel te vagy a másik tulajdonos neked elővásárlási jogod van/volt rá!

Ha téged nem kérdeztek meg arról, hogy élsz-e az elővásárlási jogoddal, az komoly eljárási hiba!

erre tudsz hivatkozni!

Hiszen, ha az elővásárlásra jogosult élni kíván a jogával,akkor a harmadik felet megelőzve, az ő ajánlatában foglalt feltételekkel te,mint elővásárlásra jogosult veheted meg az ingatlanrészt!

2014. okt. 2. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

MOndjuk arra már nem is akarok gondolni, hogy esetleg hamisítottak egy elővásárlási jogról lemondó nyilatkozatot, és azt adták be a földhivatalba.

Van ügyvéd ismerősöd? Ha igen, kérd meg, hogy cím és helyrajziszám alapján kérje le a takarnetről a tulajdoni lapot, akkor láthatod, hogy történt-e tulajdonjogváltás.

2014. okt. 2. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

1. Közös tulajdont csak az összes tulajdonos beleegyezésével lehet eladni, a társtulajdonosoknak elövételi joga van.


2. Ha a beleegyezésed nélkül eladta a férjed a fele házat, akkor az az adásvétel érvénytelen.


3. Akárhány éve éltek is külön, a közös vagyonnak az a része, ami az együttélés alatt keletkezett, felezödik.


4. Amennyiben perre kerülne a sor, akkor köteles neked megtéríteni a házból rádesö részt, illetve kérheted a hát elárverezését.


5. Mindenképpen fordulj ügyvédhez. (Ha netán - ahogy valaki említette - hamisított beleegyezö nyilatkozattal adta el, akkor okirathamisítás miatt tehetsz ellene feljelentést.)

2014. okt. 2. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Tuti blöfföl, vagy tényleg ilyen hülye. Az előbbi esetén nincsen gond, el kell adni a házat egészben és felezni, vagy megveszed az ő részét. Ha nem megy bele az eladásba, majd a bíró árverezteti, de akkor egy csomót fog rajta bukni ő is, tehát előtte talán észhez tér.

Ha mégis eladta akkor az van amit leírtak a többiek, de én nem késlekednék az ügyintézéssel, mert ha tényleg odaköltözött egy család és jóhiszeműen vették az ingatlanrészt, akkor lehet hogy nehézkes lesz kitenni őket, pláne a tél közeledtével.

2014. okt. 2. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
ha el tudta adni, akkor okirat hamisítás is történt, mert a nevedben valaki lemondott az elővételi jogodról
2014. okt. 2. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 kovpet ***** válasza:
#3: Nem kell hozzá ügyvéd, bárki letölti onnan egy ezresért ügyfélkapuval.
2014. okt. 2. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

" kovpet nevű felhasználó válasza:


#3: Nem kell hozzá ügyvéd, bárki letölti onnan egy ezresért ügyfélkapuval."


Igen bárki letöltheti!De, valószínű a kérdezőnek, mivel külföldön van, nincs ügyfélkapuja...családra meg nem bíznám ezt!

2014. okt. 2. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 kovpet ***** válasza:

Nem működik az ügyfélkapu külföldről? Ezt nem tudtam.


Mondjuk mindegy, a tullap nyilvános adatokat tartalmaz, letölti akárki és átküldi neki emailben. Nincs ebben semmi olyan, amit ne lehetne rábízni másra. Nem titkos és mivel elektronikus adat jön le, nehézség nélkül lehet ide-oda küldeni. Nyilván olyat kell megkérni, akinek nem áll érdekében manipulálni a képet, de azért ez csak megoldható :)

2014. okt. 2. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

de működik


csak regisztrálni nem lehet mivel személyes megjelenés kell hozzá az önkormányzatban

vagyis ideglenest lehet csinálni de az elég kevés dologban ad lehetőséget/hozzáférést

2014. okt. 2. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!