Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Mennyi gyerektartás lenne...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyi gyerektartás lenne reális? Eddig sikerült megegyeznünk egy mindkettőnknek megfelelő összegben, de most, hogy náluk jön a közös baba, szeretne még kevesebbet fizetni.

Figyelt kérdés

A volt férjem nettoja 470000Ft körüli, az eredetileg megítélt összeg 10% volt gyermekenként. Mivel ezt mindketten soknak éreztük, megegyeztünk egy fix összegben(35000Ft/ gyermek) Ezen kívül persze vesz nekik ezt-azt, ha éppen szükséges és én kifutok a havi keretből.

Hamarosan megszületik a mostani feleségével közös kisfiuk és arra kért, hogy januártól kevesebbet fizethessen, mert ugye ott a kicsi, a hitel stb. Ő 25-30000Ft-ra gondolt. Ezt viszont már nem érzem jogosnak. A mi költségeink nem csökkentek, sőt inkább nőttek, ő pedig már eddig is kevesebbet fizetett mint a megítélt.

Szerintetek mennyi lenne a reális összeg?

Nem akarom elmérgesíteni az amúgy jó kapcsolatunkat, de azért átveretni sem szeretném magunkat.


2014. nov. 21. 11:10
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
95%
Szerintem ha 47e szerepel a végzésben, akkor ha még bírósághoz fordul sem fognak kevesebbet megítélni ahhoz képest, amennyit most valóban fizet.
2014. nov. 21. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
47%
Ha ö igy all hozza,akkor en mar ragaszkodnek a megítelthez. Az ujfelesegnek nincs bevetele? Mert az is szamit,ha van akkor mar joval 500.000 ft folott vannak. Nem ertem hogyha jon az uj gyerek miert a regieken kell sporolni... azonkivul miert vett fel ekkora hitelt,tudta hogy gondoskodni kell a gyerekekrol is. Szerintem ne menj bele a csökkentesbe.
2014. nov. 22. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
40%

Szerintem a legfontosabb a jó viszony megtartása. Nektek kettőtöknek sem mindegy, de leginkább a közös gyerekek miatt tartsátok meg! Ne "szaros kis" 5-10 ezer forinton bukjon ez meg, mert jóval többet veszítenek a gyerekek két harcban álló szülővel, mint havi 5-10 ezer forinttal.

Az exednek most fontos időszak következik, őt is meg kell érteni, hisz eddig ő is normális volt veled. Ha eddig 35 ezer volt gyerekenként, ő meg 25-30-ra gondolna, akkor egyezzetek meg 30-ban gyerekenként. Nem sokkal lesz neked kevesebb, neki se lesz sokkal több, de legalább mindketten engedtetek és megmarad a jó viszony. S ettől függetlenül úgyis vesz ezt-azt a gyerekeknek ha kifutsz a havi keretből, ahogy írtad.

2014. nov. 22. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
Mennyi lett a gyt. kérdező?
2015. márc. 27. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!