Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Akik szétmentek, de a gyerek...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Akik szétmentek, de a gyerek miatt megtartották a a baráti kapcsolatot, milyen szituációból sikerült ezt kialakítani?

Figyelt kérdés
Úgy értem, hogy közös megegyezéssel váltatok szét, vagy megcsalás miatt? Nálunk a párom összejött valakivel, ezért elhagyott minket. A gyerek miatt baráti kapcsolatot kellene tartanom vele, mert a kicsinek az lenne a legjobb, de egyszerűen nem vagyok rá képes, ahhoz túl nagy a sértettségem. Ezért rossz anya vagyok? Rajta nem múlna a barátság. Mit tegyek? Fél éve történt a dolog. Azóta folyamatosan erőszakolom magamra, hogy muszáj sokat találkoznunk, és beszélnünk a agyerek miatt, de úgy érzem, nem bírok úgy tenni tovább, mintha nem történt volna semmi.
2014. nov. 24. 10:31
 1/10 anonim ***** válasza:

Nem is kell ugy tenned mintha nem tortent volna semmi, egyszeruen azt kell megerteni, hogy teged hagyott el, nem a gyereket. Egymastol el lehet valni, de a gyerektol nem, neki ugyanugy az apja marad, akarmit is tett.

Egyebkent meg nem kell "baratkozni", "haverkodni", egy korrekt "hivatalos" viszonyt kell csak tartani a gyereket erinto dolgokat illetoen, se tobbet se kevesebbet.

2014. nov. 24. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Nem kell barátságot érezni, a "jó ismerös" kategória böven elég.


Ha a gyerek miatt találkozni kell, akkor udvariasan megbeszéled vele a gyerekkel kapcsolatos dolgokat, de egyéb magánügyek nem tartoznak a másikra.


Fél év igen rövid idö, ennyi alatt te nem tudhatod túltenni magad ezen. Azt nem várhatja el töled, hogy most úgy állj hozzá, mintha nem történt volna semmi.


Idövel - amikor a te érzelmeid lenyugszanak -, valószínüleg nem jelent majd problémát, hoyg találkozzatok, de most a feltétlen szükséges mértékre csökkenteném a helyedben.


A kicsinek nem az a jó, ha megjászod, hogy minden rendben köztetek, hanem ha öszinte vagy, azaz valamennyi távolságot tartasz az exeddel szemben. Ami ártana neki, ha szidod, vagy elkezded részletezni a különválást okait - ez nem tartozik a gyerekre. Ha a gyerek elött megjátszod, hogy téged nem zavar, közben meg igen, akkkor azt a gyerek észleli és igencsak összezavarja.

2014. nov. 24. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy mindig nálunk van láthatáskor, kb heti 3x 4x, mert magához nem tudja vinni, ha meg ezt nem hagyom, akkor jóval kevesebbet tud csak találkozni vele, mondjuk heti 1x. Az sem állapot, ha mindig nekem kell elmennem itthonról, ha jön a gyerekhez.
2014. nov. 24. 10:59
 4/10 anonim ***** válasza:
22%

Azert eleg tag a hatar akozott hogy nem birsz meglenni vele egy legterben, es akozott hogy nem bizalmas barati a kapcsolat.


Oke, hogy mar nem a ferjed, oke hogy mar nem a baratod, de attol meg a gyereked apja.

2014. nov. 24. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Utolsó, te voltál már ilyen helyzetben, tapasztalatból írsz?
2014. nov. 24. 11:21
 6/10 anonim ***** válasza:

Kérdező,az elején nagyon sz*r,pont a sértettség,megbántottság miatt,de ez el fog múlni és nem lesz gond. Pláne amikor esetleg már nyitott leszel az ismerkedésre,nem fog érdekelni a múlt.


A gyereknek kell az apja is.Nálunk megcsalás volt többször is,végén már nem tudtam megbocsátani.Férjnek,társnek nem volt jó,de apának igen. A gyerek tényleg a mindene.Szóval rájöttem,h felesleges rosszban lennem vele,mert a gyerek összeköt minket. Én próbálok másról nem beszélni vele,se a múltról,se arról,h most van-e valakije stb.

2014. nov. 24. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
En igy jartam mint te kerdezo. Megcsalt en elkuldtem,beadtuk a papirokat. Rettenetesen haragudtam ra,nem is erdekelt mi van vele,beszelni sem akartam vele,persze muyzaj volt a gyerek miatt,meg a lathatast sem akadalyoztam. Eltelt több mint egy ev mostmar en is lenyugodtam,bar elfelejteni sosem fogom. Rendszeresen beszelunk es nem csak a gyerekrol,elvisz minket vacsorazni kirandulni stb. Van hogy nalam alszik,persze a fiaval a gyerekszobaba. Most itt tartunk,nem volt konnyu,de probalom a gyerek miatt. Remelem megbecsuli magat mert nem sok nö ilyen tolerans.
2014. nov. 24. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Utolsó, és nem táplálsz már iránta érzelmeket? Neki van új barátnője? Mert szerintem az a legszörnyűbb' ha tudod, hogy valaki hazavárja. Azt, aki a te családod családfője, alapja volt. Hogyan lehet ezt kezelni?
2014. nov. 24. 13:25
 9/10 anonim ***** válasza:
Közömbös sosem lesz a szamomra,szoval nem könnyu a helyzet. Szerelmes mar nem vagyok bele de akkor is a fiam apja. Volt mar csaja miota szetmentunk,meg nekem is volt parom,de egyik sem jott ossze. Valamilyen szinten mindketten feltekenyek voltunk. Ö peldaul amikor volt a parom mindennap felhivott piti dolgokkal,gyakrabban jott es celozgatott hogy nem hozzam valo. Engem is zavart a noje,bar sosem mutattam,de volt jo nehany almatlan ejszakam miatta. Hiaba errol nem tehetunk,elvalni el lehet de az erzelmeket nem tudjuk kikapcsolni. Ido kell bar a kotodes akkor is marad. Amugy szerintem most is van valakije,bar errol nem beszelunk,vagyis en mert ö kerdezni szokta ismerkedek e. Te hogy vagy kerdezo?
2014. nov. 24. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ja 7-es voltam :)
2014. nov. 24. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!