Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Magas (félmillió körüli)...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Magas (félmillió körüli) fizetésből mennyi gyerektartást fizettek havonta?

Figyelt kérdés
Mert szerintem én sokat. Ekkora fizetésnél is megállapít a bíróság 20%-ot?

2014. dec. 2. 15:18
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
17%
Elvileg 60 000 Ft a maximum...
2014. dec. 2. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
31%

"A gyermektartásdíj összege gyerekenként általában a tartásdíjra kötelezett szülő átlagos jövedelmének 15-25%-a – a bíróság megállapításától függően."


Ekkora fizunál örülj inkább, hogy nem 25%-ot kell fizetned.

2014. dec. 2. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Önként vállaltam, hogy 100ezret fizetek havonta, ez 20%. De őszintén szólva nem kerül ennyibe egy hatéves gyerek, plusz az exem ellenem hangolja, meg szeretném fenyegetni, hogy ha nem hagyja abba, csökkentetem a bíróságon a gyt összegét. Csak kíváncsi vagyok, hogy tényleg csökkentenék-e.
2014. dec. 2. 15:23
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha van még mellette kiskoru gyereked, simán csökkentik.
2014. dec. 2. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
59%
Úgy tudom csökkentenék, mert az új törvény szerint nem százalékosan állapítják már meg a gyerektartást, hanem a gyerek költségeinek a felét kell csak a másik szülőfélnek fizetni, általában 30e nél nem több. Mert anya is ennyit tesz hozzá és 60e elvileg el kell egy gyerek általános igényeire. Az meg hogy anyát ez rosszul érinti anyagilag, elválasztotta a bíóság, mert azért gyerektartás hogy a gyerek kts ei legyenek fizetve, és nem pedig feleségtartás.
2014. dec. 2. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
51%
Ügyvédet kérdezz meg, ő elég pontosan be tudná lőni hogy hivatalosan mennyit kellene fizetned, de sztem ez most nagyon sok, ennyit nem hiszem hogy bíróság megállapítana.
2014. dec. 2. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
33%
Való igaz, hogy az a szülő, akinél a gyerek van nem FELTÉTLEN mindent a gyerekre költ. Fizesd természetben azokat a dolgokat, amiket igényel a gyermek (pl. a tandíjat, különböző oktató órákat, vagy vidd el havonta rendezvényekre, stb).
2014. dec. 2. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
34%
100 ezer az tényleg sok. miért nem teszel neki félre minden hónapban a tsnulására? Saját lakásra? És az kevesebb Gyerektartást?
2014. dec. 2. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
28%
mért ne itélnék meg a 20 % t ha fél millkás nyelvtábort kell fizetni ott lesz a pénz, ha sportol ha jogsit szerez, magán sauliba jár kell aza pénz, nincs alsó határa annak menyit lehet költeni egy gyerekre
2014. dec. 2. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
26%

Utolsó: Ez igaz. Csak tapasztalatból mondom (bíróságon dolgozom), a gyermekes szülő elsősorban bosszúból járatja ilyen drága helyekre közös gyermeküket, hogy minél többet gomboljon le az exről. Másodsorban szeretne ezzel a gyermek művelődésére hatni.


Azért elég durva, mikor az anya irat az ő neki ítélt gyereken keresztül a bírónőnek, hogy apa milyen gonosz, apát nem szereti, mert agresszív, és a többi...


Elég szomorú ez a dolog, jobb nem belemélyedni.

2014. dec. 2. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!