Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Nemsokára itt az első tárgyalá...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nemsokára itt az első tárgyalásom, milyen lépéseket kell tennem, hogy úgy sikerüljön, ahogy én szeretném?

Figyelt kérdés

Férjemmel 1,5 éves élünk külön, de már előtte 1 éve nem volt köztünk semmilyen kapcsolat. Van egy kamasz gyerekünk is, most lesz az első tárgyalásunk. Nekem lett új kapcsolatom, ami miatt el is költöztem, mára már babát is várok tőle. Férjem is kapcsolatban él, mióta elköltöztünk a gyerekkel. A válást én kezdeményeztem hosszú időhúzás után nem vártam a közös megegyezésre (nem hajlandó gyerektartást fizetni, mert van valakim), ezért én vagyok a felperes és nincs megegyezés semmiben.

Mire számíthatok a bíróságon? A közös gyerekünket nálam fogják elhelyezni ez biztos, hisz az apjának még csak bejelentett állása sincs, de dolgozik és keres is rendesen. Mire megszületik a párommal közös kisgyermek, addigra sajnos így nem biztos, hogy lezajlik a válás, hogy tudom azt kivédeni, hogy nehogy a férjem nevére kerüljön az új jövevény?


2010. febr. 11. 12:12
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

A gyerektartást hiába nem akarja fizetni, a bíróság meg fogja neked ítélni.

Ahhoz, hogy ne a férjed legyen automatikusan a pici apja, úgy tudom az kell, hogy a férjed írásban kijelentse, hogy nem az övé és hiába vagytok házasok, a házassági életközösség megszűnt.

Ha váltok, gyanítom van ügyvéded, szerintem erről is kérdezd meg.

Ha nincs még ügyvéded, sürgősen keress!

NE fogj bele egyedül, mert még rosszul is járhatsz.

2010. febr. 11. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Apasági nyilatkozatot kell kérnetek a pároddal a helyi önkormányzatnál h vállalja a babát azaz a nevére szeretné venni,de ehhez talán lekell mondania a férjednek róla,bár ebben nem vagyok biztos.(mert az apaságihoz igazolnos kell h nem vagy házas)

Azt tudom hogyha még a szülés előtt nem intézitek el akkor automatikusan a férjed nevére kerül a baba,amit természetesen utána meglehet változtatni de az már min. 10 ezer ft lesz.

2010. febr. 11. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Hát akkor sajnos elmondom, hogy ha az új pároddal nem vagytok házasok, és még a férjeddel nem váltatok el, akkor automatikusan a volt férjed nevére kerül a gyerek. Hiába ad apasági nyilatkozatot a párod. Az egyik barátomék pont tavaly jártak így. Bár ők már elváltak, de mivel a válás kimondása után 300 napon belül született a pici, a volt férj nevét kapta volna. Hiába jelentette volna ki a volt férj, hogy nem az övé a gyerek, az új pedig, hogy az övé. Össze kellett házasodniuk, és így került az új férj nevére a gyerekük.
2010. febr. 11. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Ez nem túl jó hír. Az a gond, hogy a férjem fenyegetőzik, hogy mi lesz, ha az ő nevére kerül....

Tényleg nincs rá semmi mód, kiskapu, bármi?

Hisz a válás is az ő hibájából csúszik és amiatt nem mehet zökkenőmentesen.

2010. febr. 11. 15:14
 5/6 anonim ***** válasza:
Sajnos nincs. A párom jogász, és tavaly ő nézett utána ennek a baráti párnak. Ők egyébként is akartak házasodni, de nem most. De kénytelenek voltak.
2010. febr. 11. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ja, és ha mégis a volt férj nevére kerül, utána kb. egy év, mire visszakerül a párod nevére. Iszonyat hosszú herce-hurca, bírósági tárgyalások, és nem kevés pénz. Mert akkor már apasági tesztet is kell végeztetni, ami nem olcsó, és az titeket terhel.
2010. febr. 11. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!