Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Ha volt férjem toloszékben...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha volt férjem toloszékben van, köteles vagyok a gyereket nyáron egy hónapra adni? Nem bízok meg élettársában, nem ismerem.

Figyelt kérdés
A válás kimondásakor még mozgásképes volt de tudnivaló volt hogy nemsokára tolópszékhez lesz kötve.Mi a megoldás?Tehát nyári hónapban ennyit ítélt meg a bíróság.
2008. aug. 26. 11:22
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Köteles vagy odaadni neki, hiszen a bíróság ezt megítélte. Ha nem tartod jogosnak az ítéletet, illetve úgy gondolod, hogy a férjed mozgásában történő korlátozottsága befolyással lehet a láthatásra, akkor indíts pert a láthatás megváltoztatására. De addig köteles vagy odaadni, amíg az az ítélet jogerős.


Amúgy attól, hogy mozgásában korlátozott, attól még nem feltétlen igaz, hogy nem tud gondoskodni egy gyermekről. Pláne ha ott az élettársa is. Arról nem is beszélve, hogy véleményem szerint elég diszkriminatív lenne egy ilyen bírói döntés, és tuti, hogy valamelyik jogvédő szervezet bele is kötne.


De ha nem értesz egyet, perelned kell a láthatás megváltoztatására.

2008. aug. 26. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Azzal egyetértek hogy joga van hiszen ez egy bírói ítélet,de feltevődik az a kérdés hogy ki felel a gyerekért ha valami történik hisz ő nem tud pl.utána szaladni?Az élettársa?Semmi köze hozzá!Ő kell feleljen érte!Hisz a bíró nem említett olyasmit hogy ha tolószékbe kerül megoszlik vagy áthárul másra a felelősség.Nem diszkriminatív hanem ésszerű döntést kellett volna hozzanak!
2008. aug. 26. 14:24
 3/10 anonim ***** válasza:
87%
keresd meg a lakóhelyed szerint illetékes gyámhatóságot ezzel a problémával, ha van valami megoldás, akkor ők azt tudni fogják.
2008. aug. 26. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Az viszont elég diszkriminatív a gyerekre nézve hogy háromezer ft.tartásdíjat kap azzal a magyarázattal hogy a nyugdíjjazása még nincs véglegesítve...
2008. aug. 26. 14:31
 5/10 anonim ***** válasza:
69%
Mi van a pasas pénze kell, de mert tolószékbe került nem láthatja a gyerekét? Nincs neki anyja? S igen a felelősség megoszlik. Mi lesz ha ez az élettárs a felesége lesz. Ő legalább felelősséget vállat a tolószékes pasiért akitől te elváltál. Szóval lehet papolni és pontozni.
2008. aug. 26. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
69%
Igen biztos ,h az élettársa sem fogja hagyni hogy a kútba ugorjon a gyerek ha ő együtt marad és gondozza azt az embert..neked meg ilyenkor is a pénz meg még az utolsó boldogságot is elakarod venni tőle a gyerekét......grt
2008. aug. 26. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

A kérdés olvasásakor az utolsó válaszadó véleményét osztom egyelőre, de igazából nem tudhatjuk, hogy mit követett el ez a szerencsétlen ember, hogy így kell utálni. Azért mert elváltatok, nem kell feltétlenül rosszban lenni, különösen a gyerekre való tekintettel! Ne legyél önző, itt most nem rólad van szó legfőképp!! Vagy ennyire félted a gyereket? Mennyi idős? Szerintem jó lenne, ha jobb kapcsolatot alakítanál ki az élettárssal, mert a volt férjednek igenis joga van látni a gyereket, így Te is nyugodtabban engednéd el, ha normális a viszonyod az új nővel. Én nem mondom, hogy szeretni kell, de a gyerek érdekében félre kell tenni az ellenszenvet és az önérzeteskedést.

És ha tolószékbe került a volt párod, akkor talán ennél több emberséget érdemelne, biztos van elég baja.

2008. aug. 26. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat,nem akartam annyira belemenni a reszletekbe,viszont latom hogy az itelkezes konnyen megy.Erdekes hogy ahogy a gyermektartast szoba hoztam ,senkinek sem az jutott eszebe hogy az szegyelnivaloan keves,es nem nekem van szuksegem ra hanem a gyereknek.Egyebkent a"pasit",ahogy valaki nevezte, ezelott tiz evvel hagytam ott,akkor a gyerek tizenegy honapos volt,de egy eve valtunk el,o adta be a valokeresetet,es negy eve beteg,egy eve tolszekben,tenyleg nem akarok reszleteket,mert regenyt lehetne irni,amikor a gyermek pici volt ugy tudtam zuhanyozni hogy a furdoszobaajtoba toltam a babakocsit,mert o el volt foglalva tevenezessel es egyebekkel,italozas ,cirkusz,de azt megkoszonhetem neki hogy nem utott meg soha,ja es amig kimondtak a valast kb.kilenc evig,a gyermek kapott egy szabadidoruhat tole es egy jatekautot.Ja ,kb negyszer talalkoztak osszesen,sajnalnom kene de sajnos nem megy.
2008. aug. 26. 18:12
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Ne haragudj, szerintem senki nem ítélkezett feletted - ehhez nincs is jogunk! - csak elmondtuk a véleményünket az alapján, amit leírtál.

A kommented természetesen más megvilágításba helyezi a dolgokat, de én továbbra is azt gondolom, hogy nem a gyűlölködés fogja megoldani a problémát - még ha nem is érzed teljesen igazságosnak a láthatási jogot. Sosem tudhatod, hogy annak a gyereknek mikor lesz szüksége az apjára - de úgyis mindig Téged fog a legjobban szeretni, tudja ő, hogy minden jót Tőled kapott!

2008. aug. 26. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Mar nem tudom gyulolni,sajnalom mint embert aki fiatalon sulyosan megbetegedett,de annyi rosszat csinalt ,amit nem lehet elfelejteni,hisz azert hagytam ott, szinte menekultem annak idejen a pici gyerekkel,azert nem szabad hirtelen valaszokat adni,pl.aki azt irta hogy a penzere faj a fogam,hal'Istennek nem szorulok arra a haromezer forintra es nem kivanom senkinek hogy ateljen szornyu dolgokat,mint sok no aki evekig tur.
2008. aug. 26. 21:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!