Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Ti mit gondoltok, miért van...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ti mit gondoltok, miért van ennyi sok szakítás/válás mostanában?

Figyelt kérdés

Az az igazság,hogy eléggé meg vagyok döbbenve. Én még abban a korban nőttem fel,amikor az emberek gimi,egyetem alatt összejöttek,azután idővel osssehazasodtak,család stb.


Most viszont azt látom,hogy ezek a szerelmek ugyanígy megvannak,kapcsolatok létrejönnek,de nem tartanak ki. Miért lehet ez? Miért nem tartanak ki magasság egymás mellett az emberek?


2015. márc. 26. 20:59
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
86%
Ma már nem szégyen a válás és kijön az emberek igazi énje. Szerintem jobb ez így, mint egy életen át egy boldogtalan kapcsolatban gyötrődni.
2015. márc. 26. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
58%
Azért, mert itt kérnek tanácsot az emberek :) itt mindenki mindenre azt mondja, hogy hagyd el, válj el :)
2015. márc. 26. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
71%
Szerintem az emberekből teljesen kiveszett a kitartás, a kompromisszumkészség, a megértés, stb. Nem beszélik meg egymással a gondjaikat. Úgy vannak vele, hogy vagy megszoksz, vagy megszöksz. Saját magukkal megbeszélik, egyoldalúan eldöntik, hogy a másiknak mi a kötelessége, és mi a helyes. Persze ez általában a másik félnek nem biztos hogy megfelel. A mostani 80-90 éves korosztály, ha megélték még nem így élte az életét.
2015. márc. 26. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
25%
Azért, mert trendi házasodni, szép ruciba bújni, csilli-villi bulit csapni, és ehhez sokan képesek az első kezük ügyébe kerülő embert beilleszteni díszletnek az oltár elé, csak hogy végre ők is "házasok" legyenek. Nem kell megfontoltan dönteni, hiszen ma már nem néznek ferdén az elváltakra.. Csak a rossz házasság végződik válással, úgyhogy elsősorban a házasságok számával van a baj, nem a válásokéval.
2015. márc. 26. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
69%
Szerintem régen se beszélték meg az emberek, csak akkor a férfi volt az úr a háznál, azt volt, amit ő akar, így alapból egyoldalú volt az egész kapcsolat. Ez volt az elfogadott a társadalomban. Ma meg ennek a levét issza mindenki.
2015. márc. 26. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
54%
Hány éves vagy?
2015. márc. 26. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
63%
Az irányítani akarás, kompromisszumkészség hiánya. Nem tudnak egyezségre jutni a nézeteltérésekben, mert manapság mindenki váltig állítja a maga igazát és nem hajlandó semmi megértést tanusítani a másik iránt. Inkább rövidre zárják a problémát és lelépnek, vagy elmenekülnek
2015. márc. 26. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
37%

Az 5.-ösnek NINCS igaza!

A férj már a háború utáni időkben sem volt úr a házban.

Csak régen nem a szex volt a legfontosabb, hanem egymás szeretete, megbecsülése, az egymáshoz való alkalmazkodás.

A problémákat megbeszélték, a gondokat közösen oldották meg, a nagyobb dolgokat illetően közösen döntöttek. A gyerekeket az anyjuk nem kényeztette el, úgy mint ma. Az anyák nem várták el a férjüktől, hogy naponta kedvesedjen nekik valamivel. Egy családanyának nem jutott eszébe azon gondolkodni, hogy ő boldog-e még vagy sem? Neki mindennél fontosabb volt a család.

De nem is csináltak ügyet minden apróságból, mint ma.

2015. márc. 26. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
40%

A 8-asnak NINCS igaza!


Mert nem volt ott. Romantikusan látja a múltat.

2015. márc. 26. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:

Hiányzik az emberekből a tolerancia és a kompromisszumkészség. Mindenkinek minden jár (ami végülis igaz), csak azt felejtik el, hogy azért bizony tenni is kell, nem fog csak úgy az ölükbe pottyanni. Mindenkinek mindenhez joga van, csak a kötelességekről mindenki mélyen hallgat.


Sokan szeretik a válásokat arra fogni, hogy túl fiatalon házasodnak, és nem éltek előtte eleget. Ja persze, szüleink idejében ha valaki 25 éves koráig nem kelt el, akkor az már vénlánynak számított, jellemzően 18-20 évesen férjhez mentek, gyereket szültek. Mégis, a velem egykorúaknak csak az 1-2 %-a nőtt fel csonka családban.

2015. márc. 27. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!