Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Szerintetek elfogadjam ezt az...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek elfogadjam ezt az ajánlatot vagy ne?

Figyelt kérdés

az ex nettó 280-300e között kap kézhez + havi 25-28e átlagban a cafeteria

havi szinten van neki 60e adóssága amit fizet - saját hitelek semmi közöm hozzá


nekem havi 30e gyt fizetését vetette fel

úgy h tudja h albérletbe kell laknom a gyerekkel (4 éves)

és részmunkaidős állásom van csak sajnos - keresek mást folyamatosan


ha nem fogadom el akkor vajon a bíróság többet fog megítélni ?

és ha igen mennyire számíthatok ?


tudom pénzsorvárnak tűnök de a fizetésem 50-60e között van + csp egy gyerekre 13700.- és Bp belül nem éppen olcsó egy albérlet


szerintetek ha elfogadom a 30e-et akkor havi 100-110e-ből meg lehet élni albérletben a gyerekkel ?



2015. ápr. 9. 15:15
1 2 3 4
 1/32 TamásTóth válasza:
69%
A biróság nagyon maximum a 20%-ot itélné meg, ami 50-60 ezer a te esetedben. de ha ilyenek az anyagi körülményeid, akkor még az is lehet, hogy nem neked itélik a gyereket, mivel a gyereknek az okozná a legkisebb körülménybeli változást.
2015. ápr. 9. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
46%
Hát az édes kevés. 110 ezerből jó, ha az albit és a számlákat kifizeted, meg megveszed a bérletet. Az ex rohadjon meg, ha a saját gyerekére nem szánja rá azt a minimum 20%-ot, amit kötelezően megállapítana a bíróság! Én a helyedben megfenyegetném, hogy ha nem fizeti a 20%-ot, akkor perelni fogok. Fizetni fog, mert ha ennyit nem szán a gyerekre, akkor azt se szeretné, ha a bíróság nála helyezné el.
2015. ápr. 9. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
64%
Ne fogadd el! Jobban jársz a bírósági döntéssel. Attól nem tartanék, hogy a gyereket nem neked ítélik, vlsz az ex amúgy sem akarja a gyereket.
2015. ápr. 9. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 TamásTóth válasza:
30%
Miért kell általánosítani és azt mondani, hogy ugyse akarja a gyereket?
2015. ápr. 9. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
51%

Miért ne akarhatná az apa a gyereket?

Simán neki ítélhetik.

2015. ápr. 9. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
0%
Ha hivatalosan kapja a fizetését, akkor kérheted a mindenkori jövedelme bíróság által jóváhagyott 5-át levonatni.
2015. ápr. 9. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
23%

A bíróság már a gyt megállapításánál a gyerek tényleges kiadásait veszi figyelembe. (tudom, mert válok)

Vagyis, ha te a gyerekkel albérletbe kényszerülsz, arra magára nem lesz elég 110 000ft, nem még megélni.

Kiszámolják mennyi az albi + rezsi, ennek fele mindjárt apukáé, + étkeztetés, óvodáztatás, utazás, mosási és egyéb költségek. Ha jár valamilyen foglalkozásra a gyerek, stb. Annak 50%-a az apáé. Ha tiéd a kizárólagos felügyeleti jog, és az apa csak a láthatási jogával él, akkor kérd, hogy vegyék figyelembe, természetben te járulsz hozzá a gyerek neveléséhez, neked kell munka szempontjából is alkalmazkodni, stb. Ezt most mind figyelembe veszik. Ha %-os arányban kéred megállapítani a tartásdíjat, akkor az 15-25%/gyerek, de lehet fix összegben is. A 30 000 nevetséges, ne egyezz bele.

E,iatt pedig kizárt, hogy ne ítéljék neked a gyereket, ha nincs olyan ok, ami ezt kizárná.

Addig hol laktatok?

Ja, és annak tűnsz pénzsóvárnak, aki csak gyereket tud csinálni felelőtlenül, válás után meg nem érdekli miből él. Megírom priviben ha érdekel nekem 2 gyerekre mennyit hagytak jóvá, mert ide nem írom ki.

2015. ápr. 9. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
71%

Kérdező, még ha 30e helyett 50e -et ítélnének meg se lennél nagyon kisegítve vele itt Pesten. Akkor is alig maradna ételre, nem még a gyerekre..

Amúgy mintha csak az öcsémet írtad volna, le csak ő megyeszékhelyen lakik, de szinte ugyanez a felállás. Ott öcsémnek ítélték a gyerkőcöt 3,5 éves, mert így maradhatott apával a lakásban ahol addig is élt és anya körülményei nem lettek volna túl jól, pont olyan rossza anyagi helyzetben van mint te.

Én azt tanácsolom, vmi nagyon olcsó albit keress, de akkor meg lehet a körülményt nem ítélnék olyannak hogy az a gyereknek is megfelel.

Lehet ebből bukta lesz. Főleg ha apa akarja majd a kicsit.

2015. ápr. 9. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
22%

Most ez gonoszan hangzik, de 30 000Ft elég kellene legyen.

Az exed nem a te tartásodat fizeti, nem is a gyerek tartását fizeti, hanem a gyerek tartásának összegének a felét.

2015. ápr. 9. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
69%

Jogász vagyok.


Az 1. válaszolónál a pont!

2015. ápr. 9. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!