Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Egyedülálló anyaként milyen...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Egyedülálló anyaként milyen támogatásokra vagyok jogosult? A gyermekem apja mennyi gyerektartást kell hogy fizessen?

Figyelt kérdés

A helyzet az, hogy hivatalosan soha nem voltunk együtt. Nem voltunk házasok és élettársak sem papíron. A valóságban együtt éltünk, a gyermekünket a nevére vette a párom, aláírta az apasági nyilatkozatot. Most "válunk".

A párom hivatalosan alig kicsivel többre van bejelentve, mint minimálbér. A beosztását nem tudom, mi hivatalosan, de ő a cég ügyvezetője, ő az egyedüli tulajdonosa a cégnek.

Ha jól tudom, a gyerektartást a fizetéséből számolják ki, tehát ne számítsak sokra tőle?


Illetve az is érdekelne, hogy milyen állami támogatásokra vagyok jogosult egyedülállóként. A gyerek már oviba jár, pl étkeztetés ingyenes-e így? (eddig természetesen fizettük) Van valami pénzügyi segély, amire számíthatok?


A helyzetet az is bonyolítja, hogy én a párom cégében segítettem, de nem voltam bejelentve, így jelenleg állásom sincs. Egyszer már voltam munkanélküli (még szülés előtt), így nem tudom, hogy most kapnék-e munkanélküli segélyt.


2015. máj. 12. 10:16
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
A gyerektartást a bíróságra kell beadnod ők állapítják meg a mértékét a gyermekelhelyezéssel együtt. Ha külön laktok és te neveled kérhetsz emelt családit ez 1000ft-tal több valamint az önkormányzatnál jövedelem és rászorultság alapon a gyermekvédelmi kedvezményt. Ezzel lesz ingyenes az étkezése, illetve augusztusban novemberben kapsz 5e ft erzsébet utalványt. Szintén az önkormányzatnál szintén rászorultsági alapon kérhetsz lakásfenntartási támogatást, de ha sok a jövedelmed (amibe beleszámít az emelt családi valamint a gyerektartás is) egyikre sem leszel jogosult.
2015. máj. 12. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Baranka ***** válasza:
Magasabb összegű családi pótlék (1000 vagy 1500-al több), gyerekvédelmi, lakásfenntartási. Óvódáztatási támogatás.
2015. máj. 12. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
13700ft lesz a családi pótlék. Minden más jövedelemfüggő. Amiket második válaszoló írt juttatások csak akkor járnak, AMENNYIBEN A GYERMEKET GONDOZÓ CSALÁDBAN AZ EGY FŐRE JUTÓ HAVI JÖVEDELEM ÖSSZEGE NEM HALADJA MEG a) az öregségi nyugdíj mindenkori legkisebb összegének (2015-ben 28.500 Ft) - 140%-át ( jelenleg 39.900 Ft. Szóval még alacsony fizetés meleltt se számítsz semmire. Tapasztalat...
2015. máj. 14. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!