Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Valunk a felesegemmel. Ilyenko...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Valunk a felesegemmel. Ilyenkor hogyan oszlanak meg a vagyontargyak? Mikre jogosult a felesegem?

Figyelt kérdés
Van egy lakasom, amit meg a nagyszuleimtol orokoltem meg a hazassag elott, illetve van egy kozos autonk aminek a hitelet csak en fizetem. Van egy kozosen hasznalt lakasunk, amit egy eve ujitottunk fel. A felujitas osszegenek felet ki kell neki fizetnem?
2015. júl. 3. 22:56
 1/7 anonim ***** válasza:
Mindent elfeleztek, vagyont és tartozást is. Olyan nincs a házasság alatt, hogy "az autóhitelt csak én fizetem". A házasságban - néhány kivételtől eltekintve - minden jövedelem közös, tehát csak a közös pénzből fizethetted. Válás után fizetheted majd egyedül, ha úgy állapodtok meg.
2015. júl. 3. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Meg a lakast is, amit meg a hazassag elott orokoltem?
2015. júl. 3. 23:12
 3/7 anonim ***** válasza:
74%
A házasság előtt örökölt ház a tiéd, de ha történt nagyobb felújítás, lehetnek anyagi követelései. A házasságkötés időpontjától azonban közös vagyonnak számít minden később vásárolt dolog, függetlenül attól, kinek a nevén van és kinek a számlájáról lett fizetve. Ha a közös lakás házasság utáni szerzemény (és nem örökségből/ajándékba kapta egyikőtök), akkor a fele őt illeti, továbbá az autó fele is, ugyanakkor a házasságon belül felhalmozott hitelek is közösek, ha jól tudom.
2015. júl. 3. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Így van, ahogyan íz előző írja.

Ha nem írtatok házasági szerződést, akkor a vagyon, amit a házasság alatt szereztetek, közös, de ha tudod bizonyítani, hogy valami már a házasság előtt a tied volt, akkor ahhoz neki semi köze nincsen.

2015. júl. 4. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Különvagyon lehet még olyan személyes tárgy, ami egyértelműen az egyik félhez tartozik.

Kicsit sarkítva, de a horgászbot a pasié, a sminkkészlet a nőé, ilyenekben nincs felezés. De ezek általában kisebb értékű, személyes használatú tárgyak.

2015. júl. 4. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

ez nem házasági szerzödés kérdése minden ami elötte a tiéd volt vagy örökölted az különvagyon

utána minden közös legyen az hitel vagy vagyontárgy

attól hogy épp a te száládról vonták a kocsi törlesztést még nem a tied, mert a másik fél pótolta azt a kieső összeget,

a felujitási költség megint csak jár

2015. júl. 5. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
0%

Le leszel nullázva, és utána még jól kifacsarnak. Persze nem papíron, hanem a valóságban.

Ha gyerek is van, akkor annak a szemében te leszel a legutolsó, legrosszabb ember, bármit is csinálsz, ellened fogja nevelni, még tudat alatt is.

De gondolj arra, hogy a nő is olyan, mint az autó. Kétszer okoz igazán örömet, egyszer amikor megszerzed, és egyszer amikor megszabadulsz tőle. De lássuk be, nekünk ez a két pillanat bármit megér.

2015. júl. 12. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!