Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Hogy viselte gyermeketek a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy viselte gyermeketek a válást? Mi volt az első reakciója? Hány éeves volt akkor? Mennyi idő kellet, ahhoz hogy elfogadja a helyzetet?

Figyelt kérdés
2010. márc. 7. 18:51
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
82%

Csak ismerőseim váltak el.Tapasztalatom,hogy mindenütt nagyon megviselte a gyerekeket a válás,akár kicsik,akár nagyok voltak.Akkor volt elviselhető számukra,ha mindkét szülővel akkor tarthattak kapcsolatot,amikor akartak.Csak ilyen család kevés van.A válás tanulási,magatartási gondokat okozott náluk,Ha az anyuka még az apa ellen is hangolta a gyereket,akkor kamaszkorban elviselhetetlenek lettek.Ezért kellene meggondolni a válás helyett inkább a házasság rendbehozását.

Természetesen ez csak akkor igaz,ha a szülő nem alkoholista,drogos stb.Ebben az esetben jobb a válás a gyereknek is.

2010. márc. 7. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Most vagy én vagyok a furcsa vagy már idős voltam amikor a szüleim elváltak. 12 éves voltam és egyáltalán nem viseltem rosszul, pedig apámmal nem is találkoztam csak hónapokkal később. Pedig aztán a szüleim nem szépen, finoman váltak el.
2010. márc. 7. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 FFDP ***** válasza:
Én nekem idén volt esedékes, 16 éves vagyok, nem nagyon vágott a földhöz azt kell, hogy, de én már előtte is inkább csak anyagilag függtem a szüleimtől, nem tudom miért, nem voltak rosszak. Az öcsémet viszont eléggé megviselte (7), alapból érzékeny szegény és sokan csúfolták (-ják?) amiért ducibb és eléggé zárkózott lett.
2010. márc. 7. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Én 8 éves voltam, mikor váltak a szüleim. Nagyon megviselt, mert én nagyon apás voltam. a tanulmányi eredményem le is romlott akkoriban.És minden 2ik 7végén sírt, a láthatáson.

A fiam 2 éves volt mikor elváltunk. az apát azóta sem láttuk (szerencsére), a fiam a nevelőapját tekinti az apjának, és szerencsére kiváló tanuló 13 évesen.

2010. márc. 7. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Utolsó válaszoló. Az én lányom is 8éves most. Mennyi ideig tartott,mig jobb lett?
2010. márc. 7. 19:32
 6/15 anonim ***** válasza:
Én örülnék, ha a szüleim válnának, mert végre befejeződnének a minden napi és hétvégére tornyosuló veszekedések. 25 éves vagyok, én már belefáradtam a "család játékba", hogy külsőre szépnek illik mutatni, de belül már rég rossz, mint egy rothadó alma.
2010. márc. 7. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
amikor én szüleim váltak, kb 8 éves koromban, nem emlékszek olyanra h padlón lettem volna v hasonló, hanem csak simán környezetváltásként fogtam fel
2010. márc. 7. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Mint mondtam, én nagyon apás voltam. Mint mondtam minden 2ik 7vége sírás volt, mert el kellett válni az aputól és 2 hétig nem láthattam. 14 éves koromig volt szar. 16 évesen apuhoz költöztem.

De azért hozzáteszem, az én szüleim csúnyán váltak el. veszekedés, verekedés és ocsmány gyerekelhelyezési perek.

2010. márc. 7. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

ma 19:33


Ugyanez a cipő. Nekem is ez a véleményem. Én örültem volna, ha elváltak volna. Így megy a macska-egér harc. Ez szörnyű. Állítom, egy ilyen jobban megvisel egy gyermeket, mint a vállás.


Az első hozzászólást meg nem kívánom kommentelni... nem tudnék jól nevelten fogalmazni.

2010. márc. 7. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Ha az apa többször találkozik a gyermekkel,hetente többször,akkor azért talán elviselhetobb,ugye?
2010. márc. 7. 20:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!