Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Mennyi információt kell...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyi információt kell szolgáltatnom (még) apukának a gyermekemről?

Figyelt kérdés

Elváltunk 4 éve.


Folyamatosan megkapom a vádat, miszerint semmi információt nem adok a gyermekről.


Amit eddig is leírtam, elmondtam, postán elküldtem, másolatban megküldtem:


szülői/fogadóóra

félévi/évvégi iskolai értesítő

orvosi papírok

iskolai szünetek

tanítók nevei/elérhetőségei, új tanítóé + fogadóóráik

előfordult, hogy igazolás a láthatás hétvégéjének elmaradására (betegségről!), amit pótolt is

bármilyen hivatalos okiratok másolatai

Hogy elköltöztünk, stb.


MIT KELLENE MÉG????

És erre miért mondja, hogy nem adok információt???


Mikor megkérdeztem, csak ezt hajtogatja, hogy soha nem adok információt...


Gondoltam, itt megkérdezem végre. NEM ÉRTEM!


Miről kellene még? Mindkét oldalról várok válaszokat!


2010. márc. 9. 14:52
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
67%

Ne foglalkozz vele,valaki(nagymama,barátnő,testvér,munkatárs,szomszéd)tömi a fejét ezzel az "információval",ennek az a lényege,hogy úgy se tudsz megfelelni,mert különben rákérdezne arra ami érdekli-már ha az ő fejében lenne a kérdés.

Legközelebb kérdezd meg mire kiváncsi,vagy kezd el sorolni a buszmenetrendet.Ez egy információ.

Egyébként nagyfiú,tudja hova jár a gyerek iskolába,orvoshoz,tudna kérdezni ott is.

2010. márc. 9. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
82%

Ezek csak hivatalos információk,lehet,hogy arra kiváncsi,hogy ténylegesen mi van a gyerekével.Pl kikkel barátkozik,jól tanul-e,hogy érzi magát,miket szeret vagy utál,történt-e vele valami érdekes a héten stb. Egy gyerek nem csak orvosi igazolásokból és okiratokból áll és mivel nincs vele nap,mint nap,ezért tőled érdeklődik,hisz kit kérdezzen...

Amúgy gyereketek és nem gyerekeM!

2010. márc. 9. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
78%
másodiknak van igaza, valószínüleg ilyesmire kíváncsi inkább. és tényleg gyerekÜNK, hacsak nem vagy önmegtermékenyítő, illetve nem fordult elő a bákánál gyakori szűznemzés :)
2010. márc. 9. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:

Nagy fiú a gyermekem(!), sokkal hasznosabb, ha vele beszélget el, mert talán neki is jól esik, ha apuka érdeklődik, nem csak viszi és leülteti a tv elé.

Az apuka gyermeke, illetve az én gyermekem. Ez csak nyelvtan és hát elváltunk. Nem látok benne rossz indulatot.

2010. márc. 9. 15:08
 5/20 A kérdező kommentje:

Megértem a ráérős válaszokat, akik a nyelvtanon ragadnak le, van még valamilyen hiba a kérdésemben?


Akik pedig elválnak, nem feltétlenül vannak jó viszonyban. De ebbe tényleg ne menjünk bele.


Száraz tényekről van szó. Nem nekünk kell jól éreznünk egymással magunkat, hanem gyermekemnek az apukájával.


Van szerető férjem, akit szívből szeretek és tisztelek. Köszönöm

2010. márc. 9. 15:10
 6/20 anonim ***** válasza:
53%

A gyerektartást elfogadod/elvárod tőle? Gondoskodsz arról,hogy a gyerek akkor találkozhasson az apjával,amikor akar?Ha igen,akkor megkap minden információt,a legilletékesebbtől:a gyerekétől.Ha a gyerek érdekeit néznéd,akkor nem láthatás lenne,valamilyen időközönként!Gondoskodó anya tudja,hogy a gyereknek éppolyan szüksége van az apjára is,mint az anyjára.Minden fontosabb,gyereket érintő kérdést pedig KÖZÖSEN megbeszélnek,nem csak az anya hozza meg a döntéseket.Ha elváltatok,akkor is mindkettőtöké a gyerek,nemcsak a tied.Ha az apja ellen neveled,vagy nem találkozhatnak eleget,később a gyereked sínyli meg.

Több elvált házaspárt ismerek,ahol a gyerekek éppúgy otthon vannak az anyjuknál,mint az apjuknál.Még abban az esetben is,ha a szülőknek már új párjuk van.Ez a normális viselkedés.

Joga van az apjához minden információhoz,és beleszólni a gyereket érintő fontosabb döntésekbe is.Nézz utána a Családjogi Törvényben !

2010. márc. 9. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
61%

Én azt vettem ki a leírásból, hogy az apuka nem igazán törődik a gyermekével. Hiszen információt kér, vagyis nincs vele, nem beszél vele, nem érdekli a gyereke. Nem érdekli? Vagy más van e mögött? Volt olyan, hogy elment a szülőire? A gyerek farsangi (akármilyen szülőket meghívós) ünnepségére?


Mert így csak a gyermek apja, nem pedig nevelője.

Én sem értem igazán, mi az hogy információ?


Lehet, hogy érdekli az is, pl: hogy most beteg, a doktor azt mondta, hogy feküdjön, a gyógyszerek 3500 Ft-ba kerültek, a jövőhéten be kell fizetni az osztálypénztárba 5000 Ft-ot, a gyerek kinőtte a cipőjét, nyert a szavalóversenyen stb.


Ő nem szokott beszélni a gyerekkel (telefon, skype stb) nem megy érte? Van vele a gyerek?


Attól, hogy elváltatok nem szabadna, hogy csak anyja legyen a gyereknek.

2010. márc. 9. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
77%

Kicsit furcsán fogalmazol - illetve a gondolkodásoddal van némi baj:


"Akik pedig elválnak, nem feltétlenül vannak jó viszonyban. De ebbe tényleg ne menjünk bele. "


Ez igaz, arról szó sincs, hogy szoros baráti viszonyban kellene lennetek, de jó ismerös szinten igen, mivel van közös gyereketek, és az ö érdekében nem kellene egy mással haragban lenni.


"Száraz tényekről van szó. Nem nekünk kell jól éreznünk egymással magunkat, hanem gyermekemnek az apukájával. "


A gyereked csak akkor tudja jól érezni magát az apukájával, ha nem érzi, hogy te ellenségnek tekinted az apját, és kizárod a gyerek életéböl, eltekintve a láthatástól.


"Van szerető férjem, akit szívből szeretek és tisztelek."


Igen, de a szeretö férjed NEM a gyereked apja, és amikor a gyerek lett, akkor még ö volt a férjed - és a mai napig a gyereketek apja, tehát még mindig van elég sok közötök egymáshoz és ez a kötelék nem fog soha megszünni, ezt neked is tudomásul kell venni.


Véleményem szerint az apa a gyerek hétköznapjairól szeretne információkat kapni, a mindennapos dolgairól, MERT enélkül elég nehéz a gyerekkel jó és személyes kapcsolatot fenntartania - nem kezdheti azzal, hogy "na gyerekem, mit csináltál az elmúlt két hétben, meséld el", mert ez igy a gyereknek egy kihallgatásszerü élmény, ha meg nem tudja az apa, hogy milyen apróságok történtek, akkor nehéz a gyerekkel beszélgetnie, és egy jó kapcsolatot felépitenie.

2010. márc. 9. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

1. apukával is közölhetné végre valaki, hogy lehet normális kapcsolatot tartani az anyukával, sőt, tisztelje a nevelő apukát is ... ne menjünk bele!


2. kit zárok ki a gyermek életéből, láthatásból?

2 hetente viszi apuka, az ünnepek felén, szünetek felén, kirándulásokon ő ment, farsangon ott volt, szülőin, fogadóórán ott volt, még régebben, meki/börgerking is volt egyéb találom napokon...

ezt sem értem!!!


3. nem a gyermek-nevelő apa illetve gyermek-édesapa viszonyát említettem, hanem valaki feszegette az ex-szel való viszonyomat, ezért írtam, hogy van "szerető férjem"


Apuka beszél telefonon is a gyermekemmel!

Igen-igen-igen



A kérdésem, hogy milyen információval szolgáljak még?

2010. márc. 9. 15:44
 10/20 A kérdező kommentje:
NEM A HARAGOS TÁBORT SZERETNÉM GYŰJTENI, HANEM OLYAN VILÁGOSAN LÁTÓK (JÓ INDULATÚAK) VÁLASZÁT, AKIK GONDOLNAK MÉG VALAMILYEN LEHETŐSÉGRE, "MEGOLDÁSRA".
2010. márc. 9. 15:48
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!