Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Ki hallott már ilyenről?...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ki hallott már ilyenről? Valaki hasonló helyzetben? (válási téma)

Figyelt kérdés

A helyzet a következő.Az elején írom,hogy nem rólam van szó,hanem az egyik barátnőmről.

A barátnőm lassan 18 év után elválik a férjétől.A férje lelkileg egy idegroncsot csinált belőle,és az utóbbi fél évben amióta a válóper zajlik már a verés is megvolt(persze ezeket a veréseket a barátnőm azonnal jelenti a rendőrség felé,és orvosi leletet is csinál)

Van gey közös kislányuk aki most 8 éves.Fél az apjától amióta látta,hogy az apja megvert e az anyját...Az barátnőm igyekszik úgy csinálni a dolgokat,hogy a kicsi lány minél kevesebb rossz dolgot érzékeljen...Ez abból áll,hogy nem vitázik a férjével,szinte mindent ráhagy..Ha a férje ordibál,egyszerűen a maga csenden hangján csak annyit mond hogy "az ügyvédekkel együtt megbeszéljük"

Most tartanak a válóper végénél.Múlt héten voltak az ügyvédeknél egy 4-es megbeszélésen amikor a férj egy újabb ötlettel jött elő..Hozzáteszem mindkét ügyvéd elnevette magát,és nemcsak a barátnőm ügyvédje,de a férj ügyvédje is csak pislogtak....Szóval avval jött elő,hogy:

-kéri a gyermek közös felügyeleti jogát

-Kéri az ő részéről a nagyszülők közös felügyeleti jogot

-Kikötötte,hogy a férjnek a válóper után is joga legyen állandóan ellenőrizni,hogy a kislányok jó kezekben van-e,jó körülmények között él,vagyis rendszeres lakás ellenőrzést tartana birói engedéllyel

-kijelentette,hogy gyerektartást havonta 25.000 forintot fizetne,de csak addig amíg azt látja,hogy kell a gyereknek..

-kikötötte,hogy a válóper után a barátnőm a kislányukkal 30km-nél messzebb nem költözhetnek...

-Kijelentette,hogy neki mint apának joga legyen beleszólni a gyermek nevelésébe(hogy milyen iskolába megy,hova megy nyaralni stb)

-Kikötötte,hogy ha úgy érzi a kislány nincs jó kezekben szó nélkül elvehesse az anyjától..

Nos ezeket egy olyan ember követeli aki a mai napig nem foglalkozik a kislánnyal.Vele is csak kiabálni tud.Ha közösen mennek el a kislánnyal akkor is gyorsan "odaveti" a nagyszüleihez,hogy neki ne kelljen 10 percnél több időt ráfordítani...A barátnőm végtelenül türelmes,és nagyon jó anya,de most ő is kiborult..Nem érti,hogy jöhet ilyen ötletekkel elő,hisz eddig sem kellett neki a gyermek akkor most miért csinálja??

Az ügyvédek mint írtam 1-2 követelésen mosolyogtak.

PL. mindkét ügyvéd mondta,hogy 1848-as években törölték a jobbágyok röghöz kötés törvényét(amikor megszabták,hogy hány km-ig költözhet egy jobbágy család.)De mintha meg se hallaná az ügyvédeket.Ragaszkodik a követeléseihez..

Szerintetek ilyenkor mi a lépés?Volt már olyan valaki aki hasonló cipőben volt???


2010. márc. 15. 13:03
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell semmmit tenni, majd a biró eldönti, hogy mi lesz - ilyen hülyeségeket ugyan követelhet, de az még nem jelenti azt, hogy figyelembe is veszik.
2010. márc. 15. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

"-Kéri az ő részéről a nagyszülők közös felügyeleti jogot "

kiváncsivá tettél,ez meg mi a túró?

2010. márc. 15. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
A másodiknak: szerintem valami olyan akar lenni, hogy az anya, apa és a nagyszülök minden a gyereket érintö kérdésbe egyet kellene hogy értsenek, az anya ne tehessen semmit a többiek beleegyezése nélkül. Ezt azért enyhén szólva túlzásnak tartom....
2010. márc. 15. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Hasonlóra gondolok én is,csupán ilyen a törvény szerint nincs.

Azért vagyok kiváncsi,hogy milyen indokkal kéri ezt a férj.

2010. márc. 15. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

-"nagyszülők közös felügyeleti joga"

Ez azt jelenti,hogy a nagyszülők is igény tartanak a gyermek nevelésében,láthatásában.Az apának ugye jár a 2 hetente hétvége,ünnepnapok fele..evvel nincs is semmi bak,hisz a barátnőmnek nemvolt kifogása ellene..Nem akarja a lányukat az apjuk ellen nevelni,és ha az apja látni akarja akkor láthatja.De követeli,hogy a nagyszülők is kapjanak hétvégeket,és ünnepnapokat...Hogy a nagyszülők engedélye is érvényesüljön..vagyis ha valami nem tetszik nekik akkor tudjanak ellenkezni..Állandóan azt hajtogatják,hogy ha esetleg a barátnőm meghalna,akkor ők nevelhessék tovább..

Egyébként pont ez volt az egyik "követelés" Amin mindkét ügyvéd kiakadt! Mondták is,hogy ilyen nincs,és nem is hozzák szóba a bíróság előtt mert akkor a barátnőm szülei,testvérei,rokonai is jöhetnének evvel...A férje ügyvédje is mondta,hogy ezt a követelést sürgősen felejtse el,mert ebből csak nagyobb vita lesz...

Hát most mondjátok meg,normálisak??JA és képzeljétek sokszor a nagyszülők pont a kislánynak mondják,hogy "jaj mi lesz veled ha anyád meghal???Szegény barátnőm már tök ideg ez miatt!!!

2010. márc. 15. 20:55
 6/11 A kérdező kommentje:
bocsánat elírtam bak *baj
2010. márc. 15. 20:56
 7/11 anonim válasza:

Az a baj, hogy még hazudni sem tudsz rendesen!

A felügyeleti jog mindenképp megilleti minndkét szülőt, de nem a nagyszülőket.

a T. Bíróság csak az elhelyezéről dönt!

Ui: velem is megpróbálták eljátszani!

2010. márc. 15. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

tegnap 23:59

MI van????

Miért hazudnék?

Egyébként én is elvált nő vagyok,igaz én már lassan 10 éve váltam el,(közös megegyezéssel,és barátságban)

De nincs közös felügyeleti jog a gyermekünk felett.Én vagyok a gyámja,nekem ítélték a fiamat.Az apja akkor látja amikor akarja(mi nem szabtuk meg a láthatási jogát)

A barátnőm sajnos nem ilyen szerencsés!!!

Az ő férje is közös felügyeleti jogot akar,és nem csak a maga részéről hanem a nagyszülők részéről...

nem értem,hogy miért hazudnék neked! én nem tinédzser vagyok,hogy szórakozzak.37 éves fejjel ilyen dolgokban nem szeretek játszani,mert számomra egy válóper nem szórakozás...

Az értelmetlen válaszaidat miért nem hagyod meg magadnak vagy azoknak akiket érdekel is???

2010. márc. 16. 12:02
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

tegnap 23:59-nek

Miért hazudna a kérdező?

Ő csak feltette a kérdést,hogy hallottunk már ilyenről,hogy valaki ilyen követelésekkel áll elő...

Ha végig olvastad volna ő is írta,hogy a nagyszülők közös felügyeleti jogát a férj akarja,és az ügyvédek is elvetették,hogy ilyen nincs..Miért kell állandóan piszkálni azokat akik normális kérdést tesznek fel???

Kérdezőnek..

Én tavaly váltam el,elég viharosan..Az én férjem is el akarta venni a lányomat avval,hogy nem vagyok jó anya...

(ugyanis ami válásunk azért lett,mert elhagytam egy másik férfi miatt) De ezt a bíróságon nem vették figyelembe..A lányom gyámja én vagyok,és nincs közös felügyeleti jog..Az apja 2 hetente elviszi,és szinte minden szünetben.Ez már a mi döntésünk,és addig amíg a kislány szeret az apjához menni,addig nincs ellenvetésem...

Nálunk a nagyszülők csak annyira "avatkoztak bele",hogy személyesen engem kérdeztek meg,hogy megengedem,hogy az unokájuk néha náluk nyaraljon..Semmi bajom nem volt velük,így megengedtem...ennyi...Barátnődnek nem kell aggódni.Amíg nem qrva,drogos,és nem jelent veszélyt a gyermekére nézve nincs az a bíróság aki elvenné az anyjától a gyerekét.....

2010. márc. 16. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Én sem értem,hogy miért kötegszik a 23:59-es író..

Nem hiszem,hogy hazudna,nincs miért....

Egyébként csak felvilágosítalak kedves 23.59-es,hogy a lányomnak csak a volt feleségem a gyámja...Nincs közös felügyeleti jogunk..Én akkor azokon a napokon viszem a lányomat amikor "éppen soros" vagyok.Minden második hétvégén,és minden szerdán elviszem..Csütörtök reggel mindig én viszem az iskolába...

2010. márc. 16. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!