Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Akik váltak már: hogyan lehet...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Akik váltak már: hogyan lehet kicsit elodázni a válás kimondását?

Figyelt kérdés
Válunk, a férj vagyok. Sok sérelmet okoztunk egymásnak, komolyakat is. Együtt nem maradhatunk, milliószor próbáltunk változtatni, nem sikerült. Szeretem őt ennek ellenére, és olyan élethelyzetben vagyok, hogy nem akarok kiborulni. Emiatt haladékra volna szükségem, úgy gondolom, néhány hónap múlva ideálisabb állapotban leszek a váláshoz én is meg a munkaügyeim is. Nem lesz vagyoni és gyerekügyi huzavona, pusztán idő kell, de a per egy hét múlva esedékes. Feleségem a felperes, nem élünk már együtt sajnos, de mindenkinek jobb lesz így hosszú távon. Hogyan tudom elérni, hogy ne most mondja ki a bíróság a válást? Akár jogi, akár másféle ötleteket megköszönök. (F/37)
2015. okt. 12. 19:07
 1/6 anonim ***** válasza:

aki érintett fél klasszul tudja húzni az időt: vagyonmegosztás, gyermekelhelyezés módszerével.


ha akarod akár évekig is válhatsz. amúgy a bíróság sem kapkod alapból, pontosan ezért....

2015. okt. 12. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
47%

Ha az alperes nem jelenik meg, akkor a távollétében kimondják a válást, szóval ez nem oké. Hacsak nem betegszel meg, nem kerülsz kórházba, vagy nem küld a munkahelyed külföldre, szóval olyan távollét esetében, amit igazolni tudsz.

Lehet huzavonázni, hogy kéred, ne mondják ki a válást, mert te látsz még reményt a házassági közösség helyreállítására, akkor kijelölnek egy második tárgyalást, egy-két hónap múlva.

Sok értelmét amúgy nem látom, mert a tárgyalás meglesz, a válás meglesz, ha ez téged kiborít, akkor most is ki fogsz borulni, meg akkor is, amikor jogerőre emelkedik az ítélet. Akkor már jobb túlesni rajta.

2015. okt. 12. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
57%
Ne haragudj, de nem értelek. Ha így is úgy is váltok, nem mindegy, mikor? Minél hamarabb túlesel rajta, annál jobb. Én borzasztó lelkiállapotban voltam a válásomkor, pedig én voltam a felperes, de a szívem darabokban hevert. Nagylány vagyok, kibírtam. Te is ki fogod.
2015. okt. 12. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nem itt lettem okosabb. Utolsó válasz minden csak nem értelmes: én a saját életemben vagyok, te a tiédben, pont. Első kettő: köszönöm, azóta utánajártam a kérdésnek. Van megoldás a dolgok rövid megcsúsztatására, ami gy.k. nem azonos a procedúra ignorálásával, akinek nem esett le... Amint azt is említettem, vagyonmegosztás és gyerek nincs.
2015. okt. 13. 06:28
 5/6 anonim ***** válasza:
Ez csak egy papír.Nem értem mit változtat,ha amúgy az életben már elváltatok,ágytól-asztaltól,ahogy mondják.Az asszonyt akarod bosszantani,mi? :D
2015. okt. 13. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Mindenki magából... Feltettem egy kérdést és ennyi, annak okával együtt. Azóta a probléma megoldva.
2015. okt. 17. 10:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!