Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Gyermekláthatás hogyan zajlik,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Gyermekláthatás hogyan zajlik, gyermektartás díja mennyi szokott lenni (tapasztalatok érdekelnek)?

Figyelt kérdés
Sziasztok. A helyzetem a következő. A páromnak van egy másfél éves kislánya az anyukával pár hetes ismeretség után becsúszott a baba megpróbálták a kapcsolatot de nem működött így most, hogy a gyerek másfél éves lett külön mentek. Nincs se bejegyzett élettársi kapcsolat és házasság kötés sem volt az apuka elismerte, hogy övé a gyerek. Viszont az apuka ezek után is szeretné tartani a kapcsolatot a gyerekkel. Bár még nincs meghatározva mennyit kell fizetnie de küldi a múlt évi átlag fizetésének 18%, ennek ellenére a gyereket pár órára se hozhatja el sőt legutóbbi 2 hónapba anyuka felügyelete mellett láthatás sem volt lehetséges, azzal az indokkal, hogy anyuci és a baba elutaztak anyuci új pasijához meg a gyereknek programja volt pl hétvégére (1,5 éves). Arra lennék kíváncsi, hogy tudja-e valaki a bíróság hogyan jár el ilyen korú esetében. Saját tapasztalatok is érdekelnek. Sajnos csak bírósági döntés lehetséges mert a szülők nem tudnak megegyezni. Illetve másik kérdésem hogyan állapítják meg a gyermektartás összegét? Mert törvényben úgy olvastam, hogy figyelembe veszik a gyermek jövedelmét (gyed és a családi pótlék is a gyermek jövedelmének számít) és a gyerek tényleges szükségleteit is. Félreértés ne essék nem a gyerektől sajnáljuk a pénzt csak a tartás díj sincs a gyerekre költve, mert rongyos ruhákban jár. Hiába veszünk neki ruhát vagy játékot azok mindig a kukában végzik. Tudom, hogy a törvény első sorban az anyákat védi, de nyugtassatok meg, hogy azért nincs minden veszve. Rendezett körülmények közt élünk egy szép családi házat bérlünk pont azért hogy a gyereknek legyen majd később hol játszani.

2015. okt. 17. 20:01
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
79%
Ha az apa nem hatraltatja a gyermek fejlodeset (nem alkoholista, nem bantalmazza stb) akkor joga van a gyermekehez, foleg ha meg gyerektartast is fizet
2015. okt. 17. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
0%

neked ehez semmi közöd

amúgy a bíroságra kel meni és mindent lepapirozni

ugye te se gondoltad komolyan hogy a csp a gyerek bármilyen szükségletét fedezi

az hogy az éves fizujának a 18 % át csak ugy ő hasra ütés szerüen kitalálja az nevetsséges

pár hetes ismeretség után meg még jó hogy nem anyuka rugja fel az életét miatatok

az meg hogy nem a gyerekre van költve a hasra ütés szerű gyt ne te mond már meg

2015. okt. 17. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
28%

1 az hogy gyt fizet az a minumum azért nem járnak plusz kiváltságok

itt ugy követelödzik apuka hogy még nem voltak biroságon tehát az álltala bemondot összeget fizeti ami nyilván röhelyes

amúgy meg egy ekkora gyeereket hova akar egy egész hétvégére elvinni nem is köteles velük elengedni

2015. okt. 17. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Látom valakinek színes a fantáziája mert néhány dolgot belelát a szövegbe, vagy éppen szöveget értelmezni nem tanult meg az iskolában. Be van adva a bíróságra az igénylés csak kíváncsi voltam tapasztalatokra. Amíg nem születik eredmény. Mivel annyira szemét apa, hogy amíg nem vet ki a bíróság gyerektartás addig is akart valamit fizetni hogy segítsen rajtuk. Annyit írtam hogy 18%-át fizati a múltévi átlag fizetésének nem írtam összeget de ti már egyből belelátjátok hogy kevés. Akkor is kevés ha valaki 300 ezret keres havonta? Arról szó se volt a szövegben, hogy egy hétvégére elvinni mondjuk hétvégente 3 órára. És a fent említett szövegből megállapítottátok, hogy milyen hosszú a kapcsolatunk és hol tart :D Ez már röhej, úgy látom frusztrált anyukák élik itt ki magukat. Az elsőnek köszönöm az értelmes idevonatkozó választ
2015. okt. 17. 22:59
 5/19 anonim ***** válasza:
53%
A fizu minimum 20%-át ítélik meg,de gyakoribb a 25%.A ezt nem is értem honnan vetted)A GYED gyermekgondozási díj ha jól tudom,tehát az anya jövedelme.A láthatást minden második hétvégére és az ünnepek,nyári szünetek felére szokták meghatározni.
2015. okt. 17. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Azért voltam kíváncsi, mert hivatalosan van elismervény hogy ő az apa, és amíg nincs korlátozó határozat bíróságtól addig úgy tudom hogy nem kell követelőzni mert addig közös felügyelet van.
2015. okt. 17. 23:01
 7/19 anonim ***** válasza:
52%
Eltűnt az egyik mondatom a szövegből szóval:A GYED nem a gyerek jövedelme(ezt nem is tudom honnan vetted)
2015. okt. 17. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
67%
Kérdező, te sem az a típus vagy, akit az eszéért tartanak...
2015. okt. 17. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
64%
senki nem irt arrol hogy a te meg apuka kapcsolata milyen hosszú...
2015. okt. 17. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
35%
a gyereket csak 3 éves kortol lehet elvinni
2015. okt. 17. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!