Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Lehet e az apának minimális...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lehet e az apának minimális esélye a gyerekek felügyeleti jogára (ha találna egy "dörzsölt" ügyvédet)?

Figyelt kérdés

Élettárs volt, a következő tények vannak:


- 8 éve nincs keresete (fél évig volt mindössze 4órás kb. 32e Ft-ot kapott netto, ez 2 éve volt)

- felhalmozott közműtartozása van (ezt a bíróság is le tudja kérni)

- soha nem fizetett szemétszállítási díjat, nem volt kukánk, mondván "drága és felesleges", így a szemetet máshova kellett vinni

- súlyos gyűjtögető (ez látszik úgyis ha kijönnek környezettanulmányra)

- 63 éves és beteges

- előző családját 3 gyerekkel otthagyta nő miatt

- az utolsó 3 év se veled se nélküled kapcsolatunk alatt titokban névházasságot kötött (sajnos ezt már nem tudom meg, hogy kapott e érte pénzt vagy bármit, csak a tény miatt írom)

- a gyerekeknek rendszeresen ad lejárt, újrafagyasztott, romlott ételt ha véletlenül nem vagyok otthon, mert Ő nem érzi, nem veszi észre. A gyerekek ezt tudják igazolni illetve készülök lefotózni a hűtőket amiben Ő a cuccait tárolja, 180 literes fagyasztó dugig van ezeréves lefagyasztott kajákkal

- a gyerekek amúgy nem akarnak vele élni (12 és 8 évesek) mivel ahogy ők fogalmaznak a barátaik felé: "csak azért akarja hogy itthon legyünk vele hogy jók legyünk háttérzajnak"

- korábbi két munkahelyéről kirúgták , ez nemrég derült ki mert akkor még nem ismertem (nulla felelősségvállalás munkahelyen is)

- pszichológussal már beszélgettem, levelezgetéseket mutattam, az alapján súlyos pszichés zavara van, de Ő maga orvoshoz nem hajlandó menni és korábban a párterápiát is elutasította


2016. jan. 7. 11:28
 1/8 anonim ***** válasza:
Igen, lehet, de akkor fellebbezel, meg keresel te is egy jobb ügyvédet... aztán ha eleget sározzátok egymást a bíróságon, a végén még el is vehetik a gyerekeket államiba, mondván egyikőtöknél sincsenek jó helyen. Mi lenne, ha inkább megpróbálnátok megegyezni? Megspórolnátok az ügyvédi költségeket meg a lelki tortúrát...
2016. jan. 7. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Tudod másfél éve próbálnék megegyezni vele, de vannak olyanok, akik erre képtelenek. De megadom az elérhetőségét, kikérdezed, hátha Neked sikerül :-) (konkrétan aki próbált vele beszélni, hogy legyen hajlandó kommunikálni velem, megszakította inkább a kapcsolatot)
2016. jan. 7. 11:48
 3/8 anonim ***** válasza:
Inkább kimaradnék belőle. Szerezz ügyvédet és kitartás!
2016. jan. 7. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Mediátort próbáltál már?

Szerintem sikerülne.

De meg tud egyáltalán fizetni egy ügyvédet?...

2016. jan. 7. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Nem próbáltam, mostanáig reméltem, hogy az idő múlásával (1,5 év) csak-csak túllép a sértettségén és tudunk beszélni. De Ő alapból egy rendkívül zárkózott, erősen introvertált személy, soha senkivel nem tudott érzelmekről, magándolgokról beszélgetni (még "baráttal" se), tehát ha csak hallgatni fog mondjuk, ha mediátort próbálunk, úgy sz...t sem érek :-(


Ügyvédre nincs pénze, illetve talán tud kölcsönkérni még az Anyjától de annak is már nagyon fogyóban a pénze vagy max bartelozni tud egy ügyvéddel, hogy cserébe majd csinál annak valamit...igaz egy jó ügyvéd baromi drága, azt meg nem látom, hogy Ő hogy tudna akár csak több százezret valami más formában leróni egy ügyvédnek.

2016. jan. 7. 12:58
 6/8 anonim ***** válasza:
Nem ertem, valopert beadtad mar? Semmil eselye ilyen hatterrel, megnyugtatlak! Sot a gyerekek velemenyet is figyelembe veszik. Ha nem kommunikal veled, nem baj. A birosagi idezesre kommunikalnia kell.
2016. jan. 9. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ezek a te állításaid.Viszont az érmének van másik oldala is.A bíróság mindkét felet meghallgatja,ill.a tanúkat is.Szükség esetén szakértőt is bevon.Az állításokat bizonyítani kell.Azután a gyermek érdekét figyelembe véve -dönt.Az interneten megtalálod a családjogi törvények között,hogy miket vesz figyelembe.Ha nem tudja a vádló fél bizonyítani az állításait-azok csak egyszerű rágalmazások.Hidd el a bírók sem hülyék,ezerszámra hallgatnak "kitalált sztorikat".
2016. jan. 9. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Logikusan csak olyanokat soroltam fel amiket kb 15p alatt le lehet kérdezni ill. bizonyítani :-) Közmű, stb. Azzal meg kimondottan nekem tesznek szivességet ha kijönnek környezettanulmányra abból megvan a többire is a válasz....:-)

Szándékosan csak olyanokat irtam ami a legkönnyebben bizonyítható.

2016. jan. 9. 23:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!