Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » 15 év után válni szeretnék a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

15 év után válni szeretnék a férjemtől, aki elég keményen iszik, és ilyenkor agresszív velem is és a gyerekkel is, igaz, tettlegességre még nem került sor. Mennyi az esélyem, hogy el tudok költözni tőle úgy, hogy a lányom velem marad?

Figyelt kérdés
Először édesanyámékhoz mennék,de jövő hónaptól összeköltöznék a barátommal,akiről itthon nem tudnak. Az illetőt a lányom azonnal elfogadta,hallgat rá,szót fogad neki. A párom(az új)anyagilag tudja biztosítani a megélhetésünket addig,amíg a lányom beszokik az óvodába,ahová felvették,max. 1 hét kiesése lesz és amíg én munkát találok.Mekkora esélyem van,hogy nem fogják elvenni tőlem a lányomat,aki különben is nagyon anyás?
2008. szept. 16. 18:29
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha a párod alkaholista, akkor semmi esetre sem fogja neki ítélni a bíróság. Különben is a magyar jog nagyon az anyáknak kedvez, még akkor is ha néha tévesen.
2008. szept. 16. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Kell bizonyítani a bíróságon,hogy a férjem iszik? Esetleg jobb,ha a bíróságon nem emlegetem az új kapcsolatot,vagy rá tudom fogni arra,hogy azért kerestem,mert alkoholista a férjem?
2008. szept. 16. 18:42
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Semmiképp ne említsd az új kapcsolatodat, mert ez csak bonyolítja a dolgot, ráadásul - ha jól vettem ki - nem az új párod miatt akarsz elválni, hanem azért, mert a férjed alkoholista. Emlékezz vissza konkrét eseményekre, történetekre, amikor a férjed agresszív volt, mert lehet, hogy kérdezni fogják ezeket. Esetleg vigyél tanúkat, akik melletted vallanak. A gyereket szerintem biztos, hogy neked ítéli a bíróság, ha megfelelően tudsz róla gondoskodni.

Vagy esetleg azért kérdezted, hogy említsd-e az új párodat, mert a te kereseted alacsony ahhoz, hogy kettőtöket eltartsd? Mert akkor minél előbb munkát kellene találnod. Sok sikert!

2008. szept. 16. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Azért szeretnék elválni,mert tényleg elegem van a férjem ivászatából,és aggódom a gyerek miatt,aki kezd félni az apjától. Az új páromnak ehhez nincs köze. El tudom tartani kettőnket,inkább azért kérdeztem,hogy említsem-e az új kapcsolataot,hogy a férjem ebbe bele tud-e kötni.
2008. szept. 16. 19:19
 5/15 A kérdező kommentje:
A lényeget elfelejtettem: mivel más városba költözök a gyerekkel,és nem vagyunk elválva,tudom,hogy az apának joga van a gyerekhez,nem is akarom eltiltani tőle,de hogyan lehet megegyezni azzal kapcsolatban,hogy elvigyem magammal a gyereket? Mert azért egy alkoholista embernek nem akarom itthagyni a lányomat,és tudom,hogy velünk lesz jó helyen,ott mindene meglesz!
2008. szept. 16. 19:43
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Hát ez elég nehéz lesz,ha az apa nem akarja,mert amíg nincs bírósági döntés az apának ugyanolyan joga van a gyerekhez mint az anyának.Nekem annak idején az ovodából vitte el a volt férjem és 4 hónapig nem tudtam visszaszerezni,pedig ő is ivott és ráadásul terrorizálta a volt anyósomékat.De a gyámügy is azt mondta amíg a gyereknek bántódása nem esik nem hozhatják el.A bíróságon épp nyári szünet volt és mivel végzés nem volt még,hogy nálam vannak elhelyezve a gyerekek sem a gyámügy sem a rendőrség nem csinált semmit.
2008. szept. 16. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha alkoholista akkor eleg siman elvalhatsz tole,sot meg a lathatast is a te javadra fogjak megszabni.Erosen kell bizonyitsa hogy megvaltozik,ahhoz hogy a gyereket pl.a nyari szunetre egy honapra elvihesse,es ha ki is tudodik hogy uj kapcsolatod van ebbe nem nagyon fognak belekotni hisz a gyerek nincs elhanyagolva,igaz?
2008. szept. 16. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
A gerekkel az új párom sokkal többet foglalkozik,mint a férjem. Teljesen másképp áll a dolgokhoz,és aminek nagyon örülök,hogy a lányom szó nélkül elfogad mindent,amire az új párom kéri.Igazából én attól is tartok,hogy hiába akarom odaadni a gyereket a férjemnek,mivel fél tőle a gyerek,és nagyon ragaszkodik hozzánk,nem fog ottmaradni az apjával.
2008. szept. 17. 06:56
 9/15 anonim ***** válasza:
93%

Szia!!

Ne aggódj, az én helyzetem hasonló a tiédhe, egy hónapja költöztem el a férjemtől, és vittem magammal a 6 éves lányomat is... nekik sem jó kapcsolatuk, de mióta elhoztam, folyamatosan babusgatja, csak azért hogy ő magát jó szemszögből lássa, ennek ellenére a lányom kéthetente sír, hogy nem akar ottlenni...De nem veszik el tőled,ez tuti, sőt elérheted, hogy minimális legyen a láthatási joga, ha ténylegesen bizonyítani tudod hogy iszik, és rossz hatással van a gyerekre..

2008. szept. 17. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
80%
szia.neharagudj meg amit írok,de az sem igazán a legjobb amit te csinálsz!jó hogy elválsz egy olyan férfitől aki iszik,ezt megértem,DE:szinte rögtön oda költözöl egy másikhoz,akinek már bemutattad a gyermeked.azt hiszem ez nem teljesen fer.szerintem a gyereknek elég törés egy válás,és te rögtön egy "idegen"emberhez akarod költöztetni!ez szerintem neked jó,de a gyereknek egyáltalán nem!az hogy már elfogadja amit a másik férfi mond neki,nem jelenti azt hogy ő vele is akar lakni.mindenképp meg kellene várnod,hogy a válás legalább nagyobb volumenű stádiumai leperegjenek,és csak utána költözködj.ha a férjed iszik,válj el,de azért te is hunyó vagy,mert meg csaltad!és itt most ki tudja hogy van:te azért csaltad meg mert ő iszik,vagy ő azért iszik mert te csalod!!na mindegy,de egy biztos:ha kiderül hogy neked van valakid,és már össze is költöztél vele,az esélyeid jócskán romlanak ahhoz,hogy te maradj:a fehér bárány!
2008. szept. 17. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!