Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Elköltözhetek a gyerekekkel...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Elköltözhetek a gyerekekkel az apa megkérdezése nélkül az eddigi lakóhelyünkről?

Figyelt kérdés
Szétmentünk 1,5 éve de kényszerűségből még egy fedél alatt lakunk. Eleinte ragaszkodott a gyerekekhez fele-fele időben, de már a gyereknek írja, hogy költözzünk el. Nem lesz jogi következménye, ha fogjuk magunkat és elmegyünk? Vagy kell a beleegyezése? (Az ex-nek felesége van papíron). Az ingatlan az Apáé. A láthatást nem korlátozom, a gyerekek akkor mennének amikor akarnak.
2016. jan. 12. 08:53
 1/8 anonim ***** válasza:
Kell a beleegyezése szerencsére!
2016. jan. 12. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

A gyerek az apa nevén van? Szakításotok után volt hivatalos gyermekelhelyezés vagy csak szóban megegyeztetek? Mert ettől függ, hogy egyedül megváltoztathatod e a gyermek lakcímét.


Ezt egy önkormányzat lakcímbejeentési feltételeinél találtam:

"Amennyiben mindkét szülő rendelkezik a kiskorú törvényes képviseletével, akkor az egyik törvényes képviselő is eljárhat, ebben az esetben az eljáró törvényes képviselőnek az eljárás során csatolnia kell a másik törvényes képviselő által aláírt lakcímjelentő lapot (a jelen lévő törvényes képviselő az ügyintézéskor írja alá a lakcímjelentő lapot),


Amennyiben az egyik szülő rendelkezik a kiskorú törvényes képviseletével, abban az esetben a – törvényes képviselő által aláírt – kiskorú lakcímjelentő lapja mellé csatolnia kell a gyermekelhelyezésről szóló jogerős bírósági határozatot (vagy adott esetben a másik törvényes képviselő halotti anyakönyvi kivonatát).


De a legegyszerűbb, ha leülsz az apával és megbeszélitek. Írja alá ő is a lakcímátjelentésnél a papírokat és akkor utólag biztos nem lesz probléma, mert ott az aláírása, hogy beleegyezett a gyerek kijelentéséhez és az új lakcímre történő bejelentkezéshez.

2016. jan. 12. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Soha nem voltunk bejelentve az Ő házába, de itt éltünk és élünk ezt mindenki tudta/látta. Nem volt (még) gyerekelhelyezés, házasok nem voltunk, semmi papír sincs. Apai nyilatkozat van természetesen.

Az apával nem lehet leülni beszélni, másfél éve próbálom. Először nem akart elengedni minket, aztán emiatt is ittragadtunk, most már küldene, de nincs hova menni (illetve megoldanánk, de nem akarok olyan utat ami aztán a visszájárá sül el). Ezért kérdezem.

2016. jan. 12. 10:19
 4/8 A kérdező kommentje:
Amúgy nekem ez most kifejezetten jól jön, hogy az apa beleegyezése is kell (írásban a gyereknél is megvan, hogy menjünk!), mert már többször kértem, hogy ezt a kérdést rendezzük és bár a szája nagy hogy menjünk, írásban nem hajlandó nyilatkozni erről. Én viszont ragaszkodom a papírhoz, ne legyen később nekem problémám.
2016. jan. 12. 10:21
 5/8 anonim ***** válasza:
Akkor jelen helyzetben a gyerek bejelentett lakcímére bármikor mehettek. Ha pedig új lakcímre költöztök, akkor aláírja az apa a lakcímbejelentőt és onnantól az az írásos beleegyezés.
2016. jan. 12. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
60%
Plusz, mivel evekig a hazaban laktal es nemigen van hova mennetek, es o kuld, jogot formalhatsz az ingatlan egy reszere vagy vagy annak a reszertekere. Ki kellene teged fizetnie. Ez tuti, kerdezd az ugyvedet. Nem szamit, hogy nem voltatok hazasok. Lathatasban igy is meg kell egyeznetek vagy perben dont a biro. Ez is fuggetlen attol, hogy ossze voltatok - e hazasodva.
2016. jan. 12. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Engem az ingatlan nem is érdekel már, csak mehessünk. Sosem fog tudni kifizetni, nincs miből. Az egyetlen amihez eddig ragaszkodtam és fogok (bútorok, semmi extra drága, de jól jön ha üres lakásba elköltözhetünk), az azok az ingóságok amiket igazoltam én vettem (és ezt természetesen tudom is bizonyítani, nekem volt keresetem neki meg semmi).
2016. jan. 12. 21:59
 8/8 anonim ***** válasza:
Ha nálad van elhelyezve, országhatáron belül oda mész lakni ahol tetszik.
2016. jan. 19. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!