Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Válóper során kaphat-e az...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Válóper során kaphat-e az elhagyott, megcsalt alperes fájdalomdíjat?

Figyelt kérdés
Nem találok a neten erre vonatkozó állásfoglalást, egyáltalán van ilyen nálunk? Tehát hogy aki kilép a házasságból és vidáman éli az életét egy új nő mellett, attól az egyedül maradt feleség kérhet-e egy nagyobb összeget? (Nem gyerektartást.)

2016. febr. 15. 22:49
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
100%
Közösen szerzett vagyont meg kell felezni, más esetben nincs semmi esély
2016. febr. 15. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudok ilyenről Magyarországon. Igen a közösen szerzett vagyon megilleti mindkét felet. Ki csalt meg kit, senkit se érdekel, nem lehet bizonyítani.
2016. febr. 15. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
61%
Egy kapcsolat megromlásához két ember kell. Olyan, hogy fájdalomdíj, hogy jut eszedbe? Megáll az eszem, milyen hülye emberek vannak! Mégis kitől akarnál pénzt elszedni? Gondolod, hogy az állam ilyesmiért fájdalomdíjat fizet? Most kapaszkodj meg: minden ember kaphatna fájdalomdíjat ilyen alapon valamiért! Inkább szedd össze magad, és éld te is vidáman az életed egy új férfi vagy új nő mellett!
2016. febr. 15. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
54%
Toronyóra nem kéne láncostul????? Esetleg a fizetésének az a része, ami nem a gyerektartásra megy? Azt nem kéred? Vagy az megfelelne, ha örökre a rabszolgád lenne???
2016. febr. 15. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
46%

Nem, sajnos nincs ilyen, pedig biztosan lenne visszatartó ereje. :D


Lehet, hogy van olyan véresszájú ügyvéd, aki polgári peres eljárásban képes egy ilyet megnyerni.

A főnököm építési vállalkozó, most fizetett ki 4 milla fájdalomdíjat, mert az új építésű ház árnyékot vet egy régire, és a tulaja ettől depressziós lett, és a háza is vesztett az értékéből, mert most egy sötét lyuk. Eddig úszott a napfényben. És bakker megnyerte a pert!

Szóval Magyarországon sem lehetetlen ilyen pert megnyerni.


Keress egy pszichológust, aki megállapítja, hogy ezért lettél depis, anyagilag is kárt szenvedtél (gyógyszerek, kezelések, megromlott egészségi állapot miatt bérkiesés, stb.), bepereled kártérítésre, és ha ku.rva jó ügyvéded van, megnyerheted. :D

2016. febr. 16. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
56%

A másik, ezt már csak vigaszképp írom le neked.


Exférjem felszedett egy fiatal libát, lebukott, kidobtam.

Hazaköltözött anyukához, mert a csajhoz nem mehet: se lakása, se semmije, a szüleivel él, és még tanul. (A munka büdös a drágának...)

Én meg itt maradtam a két gyerekkel.


Innen szép nyerni, nem igaz? :)


A drága exem a mai napig fizeti a gyerektartást (ami nem kevés, a mai magyar átlagot tekintve kitesz egy minimálbéres fizut), a maradékból nem tud megélni. Legalább is nem azon a színvonalon, amit mellettem megszokott.

Még nem mondták ki a válást, mikor én összejöttem a jelenlegi férjemmel. Fiatalabb, jóképű, jól is keres: az exemet megüti a guta. :D És mi most a két és fél fizetésből remekül megélünk, amíg ők a fizetése maradékából sose fognak tudni új életet kezdeni.

Csiripelik a verebek, hogy a csaj egyre többet hisztizik a pénz miatt, és látták már egy fiatal pasival többször a városban.



Nem kell bosszút állni, majd visszakapja az élettől, amit megérdemel.

:D

Neked nincs más dolgod, mint hátradőlni és nézni ahogy szenved.

2016. febr. 16. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
Ez szèp amit le irtál ès meg is èrdemli az exed.De a magyar valóságban az is szèp ha annak idejèn te mentèl volna fèlre ès szètmentek,a volt fèrjed akkor is padlóra kerül anyagilag.Csak elgondolkoztam ezen.De megèrdemli a sorsát.
2016. febr. 16. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 A kérdező kommentje:

6-os, köszi a vigasztalást.

Bár nálunk a gyerektartás már nem aktuális, én is ilyesmire gondoltam, tehát hogy a férjem fizessen egy nagyobb összeget. Ő költözött el, én itt maradtam a házban, amit fenn kell tartanom. Kicseréltettem a nyílászárókat biztonságira, mert félek, hogy rám törnek. Fizetek egy biztonsági szolgálatot is. Ezenkívül természetesen folyton elromlik valami, amit eddig a férjem gond nélkül megjavított, de most szerelőt kell fizetnem.

Tehát férjemnek az eddigi költségeimet kellene megtérítenie, amik nem lennének, ha ő nem megy el. Plusz a közeljövőben esedékes javításokat, ami a rokkantnyugdíjamból nem megy.


Egyébként azért fogalmaztam úgy, hogy "fájdalomdíj", mert úgy tudom, a világ boldogabbik felén létezik ilyen válóperi gyakorlat, hogy az elvált feleségnek fizet a férj.

2016. febr. 16. 16:21
 9/31 anonim ***** válasza:
71%

Hánynom kell. Ha lett volna esze, és nem nősül meg, akkor most kitől követelnél pénzt? A jobbik felén? Az Arab államokra gondolsz?

Csak azért nem tartathatod el magad vele, mert elvetted, és utána meg elüldözted. Miért nem fizetsz neki te fájdalomdíjat, azokért az évekért, amiket ő vesztegetett rád? És csodálkoztok, hogy a házasságok több, mint fele válással végződik? Szerencsétlen férfi inkább fizet csak szabaduljon az ilyenektől!

2016. febr. 16. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
100%

Nő vagyok és szánalmasnak tartom az ilyen bosszúállósdit. Meg mi ez a fájdalomdíj?! Szerintem minden esetben mindkét félnek köze van a kapcsolat megromlásához. De legalábbis annyira, hogy a "sértett fél" ne jött volna össze a párjával annak idején, ha ennyire selejtesnek találta utólag. Mind a ketten buták voltak és ezért nem kizsigerelni kell a másikat, hanem tisztességesen elválni, a lehető legigazságosabban.

Egyébként a házadat eladhatod és vehetnél egy olyat, amit fenn tudsz tartani. És mi lenne ha megözvegyültél volna? Akkor kihez mennél fájdalomdíjért? Ennyire gyerekes vagy, hogy még saját magadért sem tudsz felelősséget vállani! Nem lep meg, hogy elváltok. Megáll az eszem...

2016. febr. 16. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!