Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Közös megegyezéssel beadott...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Közös megegyezéssel beadott kereset megváltoztatható e?

Figyelt kérdés

Sziasztok, a problémám a következő: hosszas huza-vona után beadtuk a válópert a férjemmel, közös megegyezéssel (ebben havi 25e ft tartásdíj és kéthetente egy nap láthatásban egyeztünk meg). Én már korábban beadtam egy keresetet, kértem költségmentességet, de sajnos nem kaptam meg, igy nem tudtam befizetni az illetéket, semmissé vált az a kereset. Most sokadik kérésre, azt mondta a férjem hogy akkor majd ő befizeti, mert most van egy jól fizető állása. Befizette, feladtuk a kérvényt, majd utána közölte hogy akkor inkább csak a felét fizetné ugyhogy az aktuális gyerektartásból le is vonja és nem küld annyit. Sajnos már előtte is voltak kérdések amiben nem egyezett a véleményünk, de ez most megint egy olyan lépés volt tőle ami rosszul esett. Egyébként 5 év házasság után válunk(már egy éve külön élünk) neki az alkohol és a számítógép, telefon volt az első. Sok évi könyörgés után sem változott csak durvult a helyzet.

Azt szeretném kérdezni, hogy megváltoztathatom e az álláspontom amit a kérvénybe irtunk? lehetséges lenne, hogy kevesebb láthatást kérjek? a tartásdíjon már nem is rágódom, eddig csak 20 ezret fizetett, de már azt is sokallta és pedzegette h ezt ő a bíróságon is elmondja h nem fizet ennyit mert ez túl sok. Várom a véleményeteket! Köszönöm!


2016. febr. 22. 11:39
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha nem egyeztek majd a biróság eldönti menyit kell fizetnie.Ő nem mondhatja, hogy sok.25e forint semmi.Láthatás sem sok,nem nagyon kiváncsi a gyerekre kèt hetente 1 nap.
2016. febr. 22. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Én sem gondolnám soknak, pláne hogy a hitelei azok rajtam maradtak...állítása szerint ő ezt rendezte..a közel 1 milliós hitelt 350e ft-tal...igazából én nem szeretném hogy lássa még ennyit sem..eddig sem nagyon érdekelte a gyerek, ha ivott agresszívabb is volt, ha nála van mindig történik valami a kicsivel, mert nem figyel/nek rá:( van lehetőség szerintetek hogy kevesebb láthatást szabjon ki a bíróság?
2016. febr. 22. 12:13
 3/7 anonim ***** válasza:
Hát ha be tudod bizonyitani,hogy alkoholista ès agressziv.
2016. febr. 22. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
tanúk vannak sokan, mert a környezetemben mindenki felháborítónak találta ahogy évekig viselkedett. sajnos az hogy agressziv volt, max megint csak tanúkra alapozhatom mikor elmondtam nekik:( nagyon szépen köszönöm az eddigi válaszaid!!
2016. febr. 22. 12:18
 5/7 anonim ***** válasza:
Hát nem èrtek ehez,csak gondolom igy megy.De szerintem ha ilyen ez a pasi,enyi igènye sem lesz a gyerekre.De nem tudom nem ismerem.
2016. febr. 22. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ha nincs kozos megegyezes, kell ugyved. Az elso targyalason elmondhatod, h nincs megegyezes. Akkor elkezdodik a per, ami masfel ket ev. Addig a lathatasrol es a tartasdijrol kell kerni ideiglenes intezkedest. A kethetente hetveget meg fogja kapni a ferjed, -3 evnel idosebb gyereknel-, ha nem tudod bizonyitani, h iszik es agressziv. A bizonyitas tobb honapig tart, mert kb 3 havonta vannak targyalasok. Ugyvedet fogadnod kell sajnos.
2016. febr. 23. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Amúgy a 25-öt nem is biztos, hogy elfogadná a bíró. Inkább 40-60 ezer lesz az.
2016. febr. 27. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!