Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Külföldön élő, dolgozó apától...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

M.Eva72 kérdése:

Külföldön élő, dolgozó apától a valós keresete után hogyan lehet behajtani a gyermektartást?

Figyelt kérdés
Szervusztok!Öt éve elváltam, egyedül nevelem három gyermekem, akik után az apának, a még itteni (5 éve) bejelentett fizetése után kapom az 51.000,-Ft tartásdíjat, melyből nagyon nehezen tudunk kijönni, hiába dolgozom rengeteget, illetve kapom a csp-t. Pár évvel ezelőtti munkanélküliségem miatt eleve van tartozásom, hála az égnek, van még lakásom, de óriásiak a kiadások a pénztárcámhoz képest, s bizony akár egy új pár cipő megvétele is gondot jelent (már nem tudok valamit befizetni). A bíróság gyerekenként 16,6%-ot állapított meg, ill. minimum 51.000-et. Az apa Angliában él a barátnőjével egy éve, ott dolgoznak, gyűjtenek, de a gyerekeknek csak a régen megállapítottat utalja. A bíróságon nem tudnak semmi bíztatót mondani, hogy miként tudnám elérni, hogy a kinti pénze után kapjanak a gyermekeim tartásdíjat! Tudna valaki segíteni, hasznos tanáccsal ellátni? Előre is köszönöm!

2016. márc. 1. 20:06
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Nincs az a birosag,aki a kinti kereset utan allapitana meg a tartasdijat.Kulfoldon vegzett munka eseten, ugyanazon munka hazai atlagkeresetet veszik alapul a tartasdij kiszamitasanal.Pl, ha a parod odakinn villanyszerelokent dolgozik,a hazai villanyszereloi bert veszik alapul.De vigyazz, mert ha itthon kozepfoku vegzettseggel vegzett valamilyen munkat, ami utan a gyerektartast kapod, odakint meg csak takarit vagy mosogat,meg a vegen rosszabbul jarnal ha a hazai takaritoi atlagberbol szamolnak ki az uj gyerektartast.
2016. márc. 1. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
25%

Keress egy ugyvedet, aki eu-s jogban is jaratos! Nem tudom elkepzelni, hogy eu-n belul ezt nem lehetne elintezni.

Sajnos konkret segitseget nem tudok adni. ( meg azt is el tudnam kepzelni, hogy az Angol Nagykovetseg jogaszatol kernek tanacsot vagy csak hogy ajanljon hozzaerto ugyvedet.

2016. márc. 1. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:

Biztosat tényleg csak nemzeti ügyekben jártas ügyvéd tudna mondani. Határ mellett találsz ilyeneket, Mosonmagyaróvár, Sopron, Győr.


Csak miheztartás végett, én 2 gyerek után 100E et szoktam utalni havonta plussz ha van nagyobb kiadás, tüzifa, autó javítás stb, azt is állom nekik. Én is külföldön vagyok, de azért nem szarok a gyerekeim fejére ha már egyszer megcsináltam őket de az anyjukkal nem jött össze a dolog...

2016. márc. 2. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Egy jól menő hazai cég alkalmazásában áll, bár azt mondta a gyerekeinek, hogy takarít (akkor nem vezetné az Fb-s oldalát a cégnek, mint manager). A válaszokat olvasva - elképzelhető, hogy takarìtóként van bejelentve..., a cége, ahol alkalmazták (talán mindig) itthon is ügyeskedett! Ügyvédre - másra sem - nincs keret, azért köszönöm! És igen, szomorú, hogy főleg, aki életvezetési tanácsokkal lát el másokat, így bánik a gyermekeivel, nem gondoltam volna róla.. Köszönöm a válaszokat, sokat segítenek!
2016. márc. 2. 06:01
 5/19 A kérdező kommentje:
Szervusztok!Amiről megfeledkeztem:a bíróságon azt mondták, már megszünt a százalék megállapítása, fix összeget kell megjelölnöm, amire igényt tartunk! Erről én nem olvastam-hallottam semmit, erről esetleg tud valaki valamit mondani? Mikor benyújtom a keresetem (megpróbálnám, hiszen szükségünk van a támogatásra), nem mindegy,mit is szeretnék!Erről esetleg tud valaki valamit?
2016. márc. 2. 07:36
 6/19 anonim ***** válasza:
61%

Szia most írod hazai cég alkalmazásában áll. Ez azt jelenti hogy magyarországon van bejelentve. Ebben az esetben igenis meg lehet állapítani magasabb gyerektartást.


Az egyik kérdezőnek: mi az hogy még több bőrt lehúzni róla te bunkó? Tartsál már el 3 gyereket 50E ft ból, ember gondolkozzál már!

2016. márc. 3. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
48%

Utolsó.

Tudod bunkókám ez úgy van, hogy apuka ad 50-et, anyuka is hozzátesz 50-et az már 100 csak a gyerekekre.

Nem úgy megy, hogy amit apu ad abból megélsz a 3 gyerekeddel.

Ezt te is tudod.

Nő felelőssége is ami történt, ugyan annyira, de ezt is tudod. Akkor? Akkor van az amit írtam.

2016. márc. 3. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

:)

Amit írtam legelőször, abban benne vagyon minden! Ne csak olvass, értelmezz is! Köszönöm! :)

2016. márc. 3. 05:56
 9/19 anonim ***** válasza:
10%

Bunkókám, nem hinném hogy apucit földhözvágná ha a havi 50 dupláját is adná.... 3 gyerekre... (nyilván ha otthon dolgozna akkor megérteném hogy nem tud többet)

Nevelj már 3 gyereket munka mellett aztán dumálj!



Kérdező vagy nem írtál le valamit vagy te nem érted, ha otthon be van jelentve gondolom nem 5 éve megállapított bérével van, hanem többel!

Hacsak nem zsebbe kapja, akkor nem tudsz mit tenni.

De ne keverd a kinti meg otthoni bejelentés fogalmát légyszi. Két külön dolog, a te esetedben is...

2016. márc. 3. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

Bár kijönni valóban nehéz ennyi pénzből, de őszintén: magyar viszonylatban hálás lehetsz az 51ezer Ft-odért. Bíróság ennek sokszor a töredékét állapítja meg, ha pereskedés folyik. Rosszabbul is járhatsz.

(Hacsak nincs piszok jó ügyvéded, de az ugye megint nem kicsi pénz...)

Szakmában dolgozom, csak viszonyításképp: a nagy átlag a 10-15ezer Ft gyerekenként. Természetesen vannak "normális" apukák, akik az egyik hozzászóló véleményéhez hasonlóan a gyerek kedvéért fizetnek rendesen, de az bíróságon kívüli megállapodást jelent, mikor apuka felajánlja, hogy mennyit ad. Párodnál ez nem játszik.

(Szintén viszonyításképp jegyzem, én pl. szintén elvált szülők gyerekeként 6ezer Ft gyerektartást kaptam, amíg járt... ugyanis máig van egy olyan kiskapu, hogy aputól annyit kérhetnek, ami az ő megélhetését nem veszélyezteti. Innentől kezdve csak attól függ a dolog, hogy a volt férjed mennyire dörzsölt, hogy ezt kihasználja.)

2016. márc. 3. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!