Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Férjemtöl 2003 ban váltam el....

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Férjemtöl 2003 ban váltam el. Gyermekünk ő neveli. Nincs jelenleg jövedelmem, amiért képtelen vagyok a tartásdijat havi (100 euro) rendszeresen utalni. Megvonhatja e az apa a láthatást?

Figyelt kérdés
Külföldön élek, újra férjhez mentem,de a mostani férjem nem hajlandó a gyerektartásba besegiteni.
2008. szept. 23. 17:06
 1/7 anonim ***** válasza:
91%
A láthatást nem, viszont végrehajtókat küldhet. És akkor ki kell fizetned, ha máshogy nem, hát autó, tévé stb. formájában...
2008. szept. 23. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
96%
Szép kis férjed van... De mindegy. Végrehajtót símán rádküldheti a volt férjed. És ha most nálad lenne a gyereked, akkor nem adnál neki enni, mert nincs pénzed? Attól, hogy nem te neveled, még ugyanolyan kötelezettségeid vannak. Aki keres, az talál is munkát, ha más nem utcaseprést, és akkor tudsz utalni a gyerekednek.
2008. szept. 23. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
96%
Egyébként még csak nem is hivatkozhatsz arra, hogy nincs jövedelmed, mert férjed van, és neki van jövedelme! /az első/
2008. szept. 23. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Bírósági úton felfüggesztetheti a láthatást, és követelheti felőled a gyerektartást.

A férjednek tudomásul kell vennie, hogy veled együtt a gyerektartási kötelezettséget is feleségül vette..erről szól a jóban -rosszban...vagy abban az országban nincs ilyen??

Tehát elvileg minden vagyon ami közöstulajdonnak számít beterheltethető...viszont kérhetsz engedményt, hogy utólag, ha jövedelmed lesz akkor törleszted..ezt a volt férjeddel kell először megbeszélni, mejd közösen írhattok ügyvéd előtt egy megállapodást.Ezt ott kell megtenni ahol elváltatok, ahová a gyermek jogilag tartozik, tehát gondolom ez magyarország.

2008. szept. 23. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
75%
Hát én nem tudom az ilyen anyákat megérteni már ne is haragudj.Igaz nem ismerem a körülményeidet,de nekem is van az első házasságomból is egy gyerekem,akiről soha semmiért nem lettem volna hajlandó lemondani.Bele nem egyeznék soha,hogy az apja nevelje és ne én.Amíg egyedül voltam vele nagyon nehéz volt,5 évig.Amikor pedig férjhez mentem újra,teljesen egyértelmű volt,hogy a férjem gyerekestöl vállal.Ő ugyanolyan családtag nálunk,mint a két közös gyerekünk,sőt,rá talán még jobban figyelünk az előzmények miatt,hogy nehogy azt érezze ő nem teljes értékű családtag.Össze nem kötném olyan emberrel az életemet,akinek mindegy hogyan nevelődik fel a gyerekem.Hogy választhattál te ilyet?Van neked lelkiismereted?És az a legnagyobb gondod,hogy mit tudnak behajtani rajtad???Igaza van egy előttem szólónak,ha a gyerekem léte múlik rajt,akkor akár utcaseprést is vállalok,csak adni tudjak neki.Remélem több gyereked nem lesz.Miért érdekel,hogy megvonhatják-e a láthatást,ha úgysem fontos neked a gyereked????
2008. szept. 24. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
48%
Előttem szóló, ismered a körülményeket?
2008. okt. 1. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Szerintem ti itt engem többnyire félreértettetek, hiszen én itt ezen az oldalon jogi segítséget vártam volna, s nem ítélkezést egy olyan ember felett, akinek a körülményeiröl mit sem tudtok. Én voltam jelen az életemben, én tudom, hogy mi kényszerítet ilyen döntéseket hozni, és nem érzek okot arra, hogy bármiért szégyeljem magam.
2008. okt. 10. 08:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!