Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Reális a gyerektartás?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Reális a gyerektartás?

Figyelt kérdés
Volt pàrom közalkalmazott 12 órában s mellette elvállal maszek munkákat is. A főállásában 140.000-160.000 között keres. Nőverszállon lakik havonta 40.000 körül van a kiadása(alberlet 21.000+amit fogyaszt viz gaz futes meg ilyenek). A màsodállàsában nem tudom mennyit keres. Én jelenleg csak gyes plusz csalàdibol(39.000) élek. Folyamatos munkakeresésbe vagyok természetesen. Én 35.000 ft gyerektartásra gondoltam. Egyszer mar ki is fizette.Az ügy birosàgon van. Megitéli nekem a biro ezt...köszike

2016. aug. 29. 10:25
 1/6 anonim ***** válasza:
Igen, reális.
2016. aug. 29. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Főszabály szerint (általános bírói gyakorlat szerint) a gyermektől különélő szülőnél nem extrém magas bevételt nem számítva általában a nettó jövedelem (minden bejövő bevétel!) 20-25%-át szokták gyerekenként megítélni.

Súlyosan beteg, fejlesztésre szoruló, fogyatékkal élő gyermek esetében picit magasabbat, 25-35% körül (ehhez igazolni kell az állapota miatt megemelkedett költségeket illetve azt pl. hogy a vele élő szülő ápolási díjat kap stb.)


Az teljesen mindegy, hogy a szülőnek közben milyen kiadása van, mert a törvényeink szerint a saját gyerek tartása minden személyes szükségleténél előbbrevaló (és ez így is helyes!), vagyis saját tartása kárára is köteles gondoskodni a gyermekéről.


140-160 eFt-os nettó esetében tehát az általános 28eFt-40 eFt közé esik.

Azt ugye tudod, hogy ha ti papíron megegyzetek ebben a 35 eFt-ban, akkor azt a bíróság egyszerűen helyben hagyja az új ptk óta?

(érdemes megegyezni az esetleges emelés, %-os indexálás, értéknövelés módjáról és időközeiről!)

Fontos: emelést bíróságnál legközelebb 2 év múlva kérhetsz, amennyiben a volt "párod" életkörülményeiben jelentős változás következik be (de ugyanígy ő is kérhet erre hivatkozva csökkentést is).


legyen erről a 35 eFt-ról közös megegyezés, melyet csatoltok a bíróságnak.


Egyébként mennyi idős a gyerek?

Mert 1 éves korától teljes munkaidőben tudsz dolgozni mellette és a gyest is megtarthatod 3 éves koráig!

ha 3 évnél kisebb a pici, akkor miért csak gyest kapsz? (gyed mellett is lehet dolgozni!)

2016. aug. 29. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
2 éves a kisfiam. Keresek munkát de amint megtudják hogy van egy gyerekem mindenki azt mondja h akkor majd jelentkezünk meg hivjuk aztán semmi. Azért gyest kapok mert a terhesség elott angliaban dolgoztam de azt itthon nem ismerték el itthon.
2016. aug. 29. 12:41
 4/6 anonim ***** válasza:

2. válaszolód vagyok.

nem tudom, milyen jellegű munkákat keresel, de ha az a bölcsődei (jellemzően reggel 6.00-6.30 között nyitnak, este 17.30-18.00 körül zárnak) vagy óvodai (jellemzően 07.00-től kb. 17.00-ig) nyitvatartáshoz igazodik, akkor senkinek semmi köze hozzá.

Önéletrajzba sem kell beleírni stb.

Nekem is van gyeremekem, egyedülálló vagyok, sosem volt egy állásinterjún téma ez.

persze más kérdés, ha gyári szalagmunkára, valamilyen műszakos munkára, 12 vagy 24 órás műszakokra jelentkeznél, ahol nehezebb megoldani.

2016. aug. 29. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Voltam 2 àllasinterjun s mindket helyen megkérdezt3k. Eddig 20 helyre tuti beadtam a jelentkezést de sehonnan nem kaptam visszajelz3st. Kisfiam bolcsis lesz szeptembertol. Igyekszem keresni hidd el
2016. aug. 29. 13:14
 6/6 anonim ***** válasza:
53%

Az nagy hiba, hogy válaszoltál arra a kérdésükre. Hivatalosan az állásinterjúkon nem kérdezhetnek rá, hogy van-e gyermeked vagy sem. Ilyenkor mondani kell azt, hogy nem vagy hajlandó válaszolni a kérdésre.


24/F

2016. aug. 29. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!