Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Hogyan tudnám leállítani volt...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan tudnám leállítani volt férjem bosszúállását, hogy a kapcsolattartása fiával azért ne sérüljön?

Figyelt kérdés

5 éve váltam. 3 éve élek új kapcsolatban, s már házasságban. Egyre jobban a volt férjem szorításában élek/élünk.

Szeretnék tőle "megszabadulni" úgy, hogy a kisfiával a kapcsolattartása zavartalan legyen.


Rátelepszik az életünkre, mindenhol ott van, kötekszik, mindig az éppen aktuális élettársával együtt kötekszik, üvöltözik a kapunkban. A szüleimnek, de nekünk sem köszön. Az iskolában a tanítókat félrevezeti, semmi sem jó neki, lehülyézi a férjemet szinte minden mondatában, már egy ártatlan mondatra is pimaszkodik... sorolhatnám.


Szeretnénk már ide'stova 3 éve új életet kezdeni, de ez a bosszútól fűtött ember egyszerűen lehetetlenné teszi az életünket. S most már a kisfiamat is valamilyen szinten felhasználja erre.


Félek, hogy párom is megelégeli, mert ő is szeretne nyugalomban élni.


A gyámhivatal a gyermekek érdekeit védi, de az ilyen helyzetre van egyáltalán orvoslás?


Volt férjem megkeseríti az életünket. Családot sem tudunk tervezni, mert állandó feszültségben élünk mikor rukkol elő újabb próbatétellel.


Csendben visszahúzódtam, minden információval ellátom írásban. Minden dolgomról tud, az egész családom dolgairól, a fiáéról legfőképpen és ahol tud "belémrúg".


2010. ápr. 23. 10:24
1 2 3
 1/26 A kérdező kommentje:
Kérem, segítsenek! Mert ez már tűrhetetlen. Az egészségem is ráment.
2010. ápr. 23. 10:27
 2/26 anonim ***** válasza:
79%
A kisfiad mit lát ebből az egészből? Mert én valószínűnek tartom, hogy a nála töltött időben is bennetek ocsárolhat! Pedig ez a gyereknek sem jó. Ezt kellene kideríteni, és a volt férjed tudomására hozni,ha nem fejezi be eltiltod tőle a gyereket a gyámügy segítségével. Hátha magához tér.
2010. ápr. 23. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
88%
Ennyire ne legyél nyuszi,mert ezt használja ki.Mondd le neki,hogy a láthatási idő alatt együtt lehet a gyerekével,minden más esetben,ha még egyszer a közeledbe vagy a családod közelébe jön feljelented zaklatásért.Párszor elvitetném a rendőrséggel,amikor üvöltözik a kapuban,csak leszokna róla.A fiát láthatja,amikor az elő van írva,fgelhívhatja,de se hozzád,se a férjedhez semmi köze.
2010. ápr. 23. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:

Mondtunk már mi is mindent. Sajnos.

Megrántja a vállát.

Rendőrségen egy alkalommal voltunk, mert nem tudtam mi van a kisfiammal.

Fel is hívták az őrsről.

2010. ápr. 23. 10:50
 5/26 anonim ***** válasza:
100%

Azért ilyen, mert hagyod. Inkább betegségeket gyártasz magadnak, mint hogy szembenéznél a tényekkel, és leállítanád a volt férjedet.

Kötekedik? Miben nyilvánul ez meg? Miért hagyod, hogy a nyakatokra járjon? A bíróság megítélt egy láthatást, akkor elviheti a gyereket, egyébként pedig nem vagy köteles beengedni a lakásodba. Nem vagy köteles eltűrni, hogy zaklasson titeket (bármit is jelentsen a zaklatás fogalma nálad, mert erről egy szót sem írtál). Mit jelent az, hogy "semmi sem jó neki"? Mi nem jó? Mit jelent az, hogy "lehülyézi a férjedet"? Mit jelent az, hogy "pimaszkodik"? Mi az, hogy "félrevezeti a tanítókat"?


Azt írod, hogy mindenről beszámolsz neki írásban: ez egyrészt felesleges, mert már nincs köze az életedhez, másrészt meg azzal, hogy mindenbe beavatod, támadási felületet biztosítasz neki. Tudja, hogy te mindenben elszámolsz neki, és ezzel vissza is él. Ne tedd többé!


Ha a kapuban üvöltöznek, akkor rendőrt hívhatsz rájuk, feljelentheted őket akár csendháborításért, akár zaklatásért, akár becsületsértésért... Széles a paletta. Persze erről sem írtál semmi konkrétumot.


Mi az, hogy "csendben visszahúzódtál"? Miért tud az egész családod dolgairól? Miért, miért, miért?


Ha nem írsz konkrétumokat, senki sem tud segíteni!

2010. ápr. 23. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
100%

Nem értelek.

Hogy zaklathat benneteket?

Zaklatni csak azt lehet aki hagyja magát.Mi van ha nem köszön?És?

Az az érzésem te éppúgy bosszúhadjáratot vívsz az ex ellen,mert különben rég feladta volna...hihetetlen hogy MINDEGYIK batátnője ok nélkül odamegy a házatok elé kiabálni,csak úgy.Aki bosszút akar állni,az alatomossan csinálja,úgy ,hogy még őt sajnálják(mint amit most te teszel)kiabálni az szokott aki tehetetlen(lehet elmegy láthatásra te meg kitalálod hogy a gyerek éppen beteg,más programmja van,azért a kiabálás?Vagy éppen megjegyzed mily bunkó,hogy nem köszön?Esetleg direkt provokálod?Látam már ilyet.Igazi apuka ment a kisfiáért,anyuka még a gyerek után szól,hogy gyere vissza puszit adni apukádnak.Hála az égnek gyereket azóta elveték a buggyant anyjától.)Ha meg nem így van,akkor nem kell vele beszélni.Megérkezik a ház elé,gyerek kisétál,ti bent maradtok..ebbe mi a nehéz?

Mi az,hogy az iskolába félrevezeti a tanárokat?A tanárok nem hülyék,sőt többet látnak,mint amiről beszélnek....

Mi az,hogy felhívtad a rendőrséget?Nem vitte időben haza?Akkor miért nem a gyámhatóságra mentél?

Mi a fenének irogatsz a családodról neki?Már nem a férjed...vagy így akartad visszahódítani..esetleg bosszantani?

A jelenlegi férjed ha válni akar,az nem a volt férjed hibája,hanem a tied.

Veled nincs megelégedve.Azt már neked kell tudni,hogy miért.(ESEtleg emlegesd neki kevesebbet a volt férjedet és a barátnőit.Ne legyen napi téma.Még azt hiheti féltékeny vagy azokra a nőkre)

2010. ápr. 23. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 A kérdező kommentje:

Nincs annyi hely itt, hogy mindent le tudnék írni. De nagyvonalakban azért a problémát vázoltam. Hát igen. Én is megkérdezem magamtól és a hatóságoktól, hogy nekem miért kell mindenről beszámolnom.

Ugyanis tájékoztatási kötelezettségem van a fiával kapcsolatban. Orvos, iskola, lakhely stb.

Mindenben váltás volt, persze nem egyszerre. Indokolt volt orvost váltani, mert félrekezelték, iskolát, mert más lett javasolt, lakóhely, mert új életet kezdtünk a szüleim segítségével. Mindenbe belekötötött. Mert joga van hozzá. Sajnos. Elviekben döntési joga volna. De azért, amíg én nevelem a kisfiamat, addig a szakemberek segítségével hagy döntsem én el, hogy mi jó neki. Ezekről is tud természetesen apuka, úgy ahogy a Tanulói képességeket vizsgáló Bizottság előtt is ott ült. Mégsem felel meg neki semmi. Az orvos sem, mert szerinte nem jól kezelik a kisfiút, aki végülis tünetmentessé tette közel 5 év folyamatos rosszulétek után, már a kórházból is vissza akarta vitetni régi orvosához, aki egyben apuka volt gyerekorvosa is volt, de sajnos félrekezelte a gyermekemet és csaknem "nyomorék" lett...

2010. ápr. 23. 11:17
 8/26 A kérdező kommentje:
A kiabálásuk nem ok nélküli volt, ugyanis láthatásról visszahozták a kisfiamat, majd megkértem, szerezzenek be gyerekülést az autójukba. Ez nem tetszett neki. Én bementem a kisfiammal, a párom a kocsinkat zárta kint be, miközben gyermekem apja szidott és mondta a magáét. Párom megkérte, hogy fejezze be, amúgyis bementünk már, kinek átkozódik a kapu előtt. Erre az apuka a férjemhez odaállt a kapuba és elkezdte őt szidni, hogy ki vagy te, stb. ebből lett a nagy vita...
2010. ápr. 23. 11:21
 9/26 A kérdező kommentje:

Engem nem érdekel a volt férjem. Nyugodtan szeretnénk élni. Vigye a kisfiát, ahogy viheti. Sőt, töltsék együtt szépen az időt.

Minden kötelességemnek eleget teszek. Engem hagyjon békén! Elváltam.

2010. ápr. 23. 11:26
 10/26 A kérdező kommentje:
Igaza van mindenkinek. De ilyen természetű vagyok. Nem szeretem a vitát.
2010. ápr. 23. 11:27
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!