Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Van egy örökölt lakásom....

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Van egy örökölt lakásom. Örököltem bankbetétet, amit a lakásra költöttem felújításként. Váláskor a feleségem a lakás különbözeti összegét kéri. Valós ez?

Figyelt kérdés
Érthetőbben a lakás ért 10M-t felújítás után lehet ér 12M-t. Erre a 2M-ra (vagyis a felére) fáj a foga. Valós követelés lehet ez? Persze a felújításról nincsenek már meg a számlák.
2016. szept. 27. 08:36
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
69%

Ha a házasságotok idején költöttetek 2 millió forintot a házra, akkor a követelése 1 millióra jogos, még ha az kizárólag a te pénzed volt is, mert a jog szerint azt a pénzt költhettétek volna mozizásra, kirándulásra, bármire, ehelyett a te ingatlanodba tettétek.

Ezt a milliót az asszony meg is fogja kapni.

Ez nem az én magánvéleményem, hanem a jog.

2016. szept. 27. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:
de ha számlákkal nem tudja igazolni?
2016. szept. 27. 08:51
 3/24 A kérdező kommentje:
tehát én voltam a hülye,hogy kevesebb rezsit fizessünk inkább vettem új kazánt stb???
2016. szept. 27. 08:53
 4/24 anonim ***** válasza:
40%
Sajnos igen. Ha a pénz egy bankszámlán lenne, akkor nem érhetne hozzá, de így bekerült a "közösbe".
2016. szept. 27. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:
értem, köszönöm
2016. szept. 27. 08:59
 6/24 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem kimegy egy értékbecslő és felméri a változásokat. Így szokták, ha nincsenek számlák. Az első kettőnek igaza van. Amúgy nem vagy hülye, gondolom kellett a felújítás, hogy ne fázzatok meg, és kényelmesebben éljetek. Akkor még boldog volt a házasság nem? Ez nem hülyeség.
2016. szept. 27. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:
igen. Akkor még minden oké volt. Változásokat mindent megnéz? honnan tudja milyen volt elötte? Kicseréltünk 1 kazánt és nyílászárókat+szigetelés. kb ennyi. De én is mondhatom, hogy én csináltam meg nem pedig mesterember. Tehát én építettem be az ablakokat és én festettem ki.
2016. szept. 27. 09:02
 8/24 A kérdező kommentje:
vagy azt is mondhatom, hogy a klíma itt volt. Nem mi szereltettük be. Akkor mi van? Az értékbecslő elhiszi. Hisz nincs számla se a munkáról, se a készülékröl.
2016. szept. 27. 09:04
 9/24 anonim ***** válasza:
61%

Első lépésként keress egy jó ügyvédet!

Azt tudod örökölni, hogy örökölted a bankbetétet? Az örökség mindig különvagyonnak számít, azt nem tudom, akkor mi van, ha ezt belefektetted a külön vagyonnak számító ingatlanba, ehhez tényleg hozzáértő jogász kell.


Azt is bizonyítani kell a feleségednek, hogy az ingatlan értéke nőtt, és hogy mennyivel nőtt, a felújításoknak hála. Először azzal kéne érvelned, hogy a felújítás arra volt elegendő, hogy karbantartsátok, tehát NE CSÖKKENJEN az ingatlan értéke az idővel. Tehát ha beköltözéskor ért 10 millát, most csak 8-at érne, de a felújításnak hála tartja az értékét.

2016. szept. 27. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:

Ha jól tudom az egyik, amire alapoznak az a lakás energetikai besorolásának változása. Szigetelés, gépek, ablakok, ilyesmi. Erről biztosan van egy régi és van vagy lesz egy új papír. Összehasonlítják a kettőt, és ez alapján (is) meg tudják becsülni a felújítás nagyságát. Gondolom összevetik az öröklött összeg értékével.


Nem vagyok otthon a témában egyébként.

2016. szept. 27. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!