Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Milyen indokkal lehet beadni...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Milyen indokkal lehet beadni egy válókeresetet "hűtlenség" témakörben?

Figyelt kérdés

Bocsánat az idiótának tűnő kérdésért,de egy valamire való ember nem úgy vág bele egy házasságba, hogy felkészül, ha nem sikerül mivel jár egy válás.


Egyrészről,ha beadom a keresetet gondolom indokolni kell,hogy miért akarok válni. Ezt még Én is kitaláltam magamtól.

Az viszont nem tiszta,hogyan működik a rendszer. Olyan,mint a rendőrség,hogy amíg "nem folyik vér, addig tehetetlen"? A vért a válás esetében úgy kellene érteni,hogy amíg nem dugja tettlegességig a farkát másba, addig várnom kell? Várjam, hogy nőként, feleségként, anyaként megalázzon?


Ha nem kell ezt megvárjam, akkor "bizonyítanom" kell, hogy Ő megakarta tenni?

Vagy ha megtette, azt is bizonyítanom kell,hogy honnan tudom,hogy mást hágott meg?



Még egyszer elnézést a tudatlanságomért, de szeretnék tisztán látni. Jó lenne,ha nem kellene megsemmisülnöm minden létező női "szerepemben"...és az is,ha hátralévő életemben nem kellene örök rettegésben élnem,hogy mikor akarja újra megtenni.



Köszönöm a segítő válaszokat!


2016. okt. 28. 13:28
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
91%
Nem kell különösebben indokolni, pláne nem bizonyítani. Ha el akarsz válni, senki nem kényszeríthet arra, hogy házasságban maradj. Épp elég indok az elhidegülés is.
2016. okt. 28. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Senkit nem érdekel miért akarsz válni. Bizonyítek sem kell semmire. Ez nem egy amerikai film hanem a magyar valóság. Papír 2 aláírás és csókolom.
2016. okt. 28. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válaszokat. Ez "megnyugtató" egy ilyen kritikán aluli helyzetben.
2016. okt. 28. 13:41
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Igen. Legalább ez nem volt bonyolult. Ha nincs gyerek, gyorsan megvan. Átéltem.
2016. okt. 28. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Ha van gyerek akkor a legtöbb időt az ő sorsuk megbeszélése jelenti. Láthatás, gyerektartás...
2016. okt. 28. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Ha van gyerek, akkor annyi, hogy először van egy "kötelező" békéltető tárgyalás. Aztán be kell adni a kérvényt, hogy még mindig válni akartok, kéritek a folytatást. Ha ezt nem teszitek meg, akkor a bíróság úgy értelmezi, hogy szent a béke, és leállítja a válást.

Úgyhogy én már beadtam rögtön a békéltető napján a kérelmet.

Aztán jön a válóper, ha addig sikerült megbeszélni a részleteket, és közös megegyezéssel adjátok be, 20 perc alatt lezajlik az egész.

Kutyát nem érdekli, miért váltok, ki kivel hányszor, stb. Elég nekik az, hogy (legalább) egyikőtök válni akar, nem vájkálnak a részletekben.


Ha közös megegyezéssel nem sikerül válni, akkor jön a bizonyítási eljárás, ahová kell tanúkat hívni, stb. Ez a része szokott elfajulni elég durván, úgyhogy tanácsos elkerülni. Peren kívül, a két ügyvéd jelenlétében egyezzetek meg a részletekben, hogy a válóperen már ne legyen semmi gond.

2016. okt. 28. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Hát...akkor azt kell mondjam """sajnos""" van....27 hetes kismama vagyok.
2016. okt. 28. 14:03
 8/16 anonim ***** válasza:
43%

Nem akarlak megbántani, de ilyen tudatlanság mellett hogyan tudod intézni a napi dolgaidat?


Nem kell indokolni a válást. Nem kell hozzá megcsalás, és főleg nem kell bizonyítani. LOL

Add be a válópert, ha válni akarsz.

2016. okt. 28. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

27 hetes terhes vagy???

Mi a jó fene történt,ami miatt kb. 5-6 hónap alatt eljutottatok idáig??

Egyébként nem kell indok,el akarsz válni és kész,mert csak.

2016. okt. 28. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

#8


Már elnézést kérek,de a mai gyerekek az iskolából úgy jönnek ki,hogy egy csekket nem tudnak kitölteni, azt nem tudják mi a THM , holott ezek napi dolgok...a válás meg egyáltalán nem kellene,hogy az legyen.


Úgyhogy köszönöm, a napi dolgaimat nagyon jól intézem és előrelátóan. Ahogy a leírásban már megadtam, az ember nem úgy házasodik,hogy már bekalkulálja a válást.


De természetesen engem nézel hülyének. Inkább tükörbe nézegessél, azzal többre mész barátom.

2016. okt. 28. 14:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!