Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Gyerekes apukák, nektek van...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Gyerekes apukák, nektek van tervetek arra hogyan lépjetek le és hová, ha a feleségetek komoly ok nélkül hagy el és anyagilag tönkretenne?

Figyelt kérdés

Nem csalod meg, nem vered, kedves vagy hozzá, besegítesz, nevelitek a gyerekeket, ágyba viszitek heti párszor legalább, alapjaiban normális vagy, de valami miatt mégis elválna. Ilyenkorra van tervetek, akár tartalék pénzetek hogy hogyan és hová menjetek a lélekromboló válás és anyagi kisemmizés elől?


Egy haverom mondta, két gyerekkel és tizenhárom éves, rendben lévő házassággal, hogy neki van elrejtve 1,5 millió forint készpénze már (ami megvan még a házasság előttről) és hogyha a felesége a klasszikus gyerekeket/lakást/fele vagyont/gyerektartásos kisemmiző válást akarna, akkor elhúzna egy EU-n kívüli országba élni.


2016. nov. 4. 15:41
 1/10 anonim ***** válasza:
19%

Minden apukának ezt kellene csinálni, és akkor:

1. vagy változtatnának végre az anyaközpontú bírók az álláspontjukon

2. vagy változtatnának a nők azon, hogy 10 éven át otthon ülnek és babókáznak, pocaklakóznak meg babaprojekteznek - mindezt apuka pénzén. Válás után meg folyt. köv. babókázás szintén apuka pénzén.

2016. nov. 4. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
98%

Az a rossz hírem van, hogy a házasság alatt félretett pénz is közös, úgyhogy neki csak 750 ezre van, a másik fele a FELEségé. :D

A gyerektartás pedig kisemmizésként értékelni, és lelépni inkább külföldre, hogy ne tudják levonni: elég szép jellemrajzot adott a "tökéletes férj és apa" barátodról.


Az nem jutott még eszébe, hogy magának követeli a gyerekeket, és ő kér gyerektartást a feleségétől?

Gondolom kényelmesebb elmenekülni, és mindent eldobni, elvégre váláskor válik a gyerektől is, mint ugye talpig férfihoz illik...

2016. nov. 4. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
98%

Erősen kötődhet a gyerekeihez, ha képes egy esetleges válás után több ezer, vagy több tízezer km-re távozni...


Nálunk a válásban az volt a legnagyobb visszatartó erő, hogy megszűnik a gyerekkel a napi (!) kapcsolat, pedig megosztott felügyelet van, tehát hetente több napot van az apjával is, velem is a gyerek.


Amúgy halkan jegyzem meg, nálunk a váláshoz többek között éppen az vezetett, hogy az exem gondosan őrizgette a saját "vagyonát", nem tette be a közösbe (míg én mindenemet bevittem a házasságba és közösen használtuk), így esélyünk sem volt továbblépni, fejlődni. Inkább szorongtunk, csak neki meglegyen a menekülő útvonal... hát most élhet vele. :) Igaz, semmire nem volt neki elég, mert az osztozkodáskor minden az enyém volt - még házasság előttről. Ő csak használta...

2016. nov. 4. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

1: Köszi a választ.


2: Arról a pénzről senki nem tud és egy banki széfben van kp-ban (gondolj bele 1,5 millió forint az csak 75 darab húszezres. Nem nagy dolog elrejteni) egy haverja nevére csináltatva. (Egy banki széf díja meg kb havi ötszáz forint körül van.)

A kérdésre miért nem válaszoltál?

Magyarországon csak 99%-ban az anya kapja a gyereket akkor is, ha az apa küzd érte.


3:

Valamilyen tőzsdei befektető, akiknek tízmillió feletti vagyona van (szerintem bőven). Biztos nem az a másfélmillió oszt-szoroz majd neki. Olyan az neki, mintha neked lenne 2 milliód és abból lenne mondjuk 200 ezer külön téve. Neki kb annyit jelenthet az a pénz a mostani vagyonhoz képest.

Sajnálom hogy a kérdésre nem válaszoltál.


Ezután inkább csak férfiak válaszai érdekelnek és csak a kérdéssel kapcsolatban. Nem idióta véleménynyilvánításokra vagyok kíváncsi, hanem a kérdéssel kapcsolatos hasznos válaszokra.

2016. nov. 4. 16:14
 5/10 anonim ***** válasza:
95%

Keresek olyan jól, hogy ott tudjam hagyni a házat a gyerekeknek (elvégre miattuk építettük), és tudom, hogy jó helyen vannak, nem kerülnek az utcára.

Én meg veszek egy kis lakást, és még akkor is ki fogom fizetni a gyerektartást, sőt ezen felül is minden meg tudok venni nekik, amit csak kérnek. A gyerekem örökké a gyerekem marad!


Nem tudom, milyen szánalmas csóró proli lehet az, aki képes így gondolkodni, meg anyagilag belerokkan a gyerektartásba. A gyereknevelést eddig hogy tudta finanszírozni?!


Azt meg teljesen félreértelmezitek, hogy váláskor mi történik, és mi a vagyonmegosztás.

Kisemmizni azt lehet, akinek addig se volt semmije.

2016. nov. 4. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
92%

Az első bekezdés üti a másikat. egy rendes, az általad leírt jellemű férj mellől eleve elég ritkán lépnek le csak úgy nők de ha mégis akkor a szerinted "normális" apa normális reakciója e, hogy elhúz a francba a gyerekei elől is?? :-) Miért éli meg kisemmizésnek a gyerektartást? És miért nem akarja magának a gyerekeit ha annyira rendben van vele minden? :-)

Nem igaz, hogy csak Anyáknak ítélik a gyereket, főleg ha olyan tökéletes mint a Te haverod :-)

2016. nov. 4. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Ismerek ilyen sztorit.

A srác egy kis hájas piperkőc, de amúgy jó fizetéssel. Összejött egy cicával, akibe teljesen belezúgott. Egy éven belül megvolt minden: lánykérés, lakásvásárlás, puccos esküvő, nászút Japánban, és jött az első gyerek, nem sokkal később becsúszott "véletlen" a második.

Aztán a kedves felesége benyögte, hogy hát ő válni akar.


Eleve ez volt a terve, hogy felszed egy gazdag pasit, lefial, és él a gyerektartásból a következő 18 évben, meg abból, amit még a váláskor meg tud szerezni. Aztán kinézett magának egy helyes pasit, most annak a nyakán él, meg jóformán az neveli a gyerekeket is.


Senkinek nem volt meglepetés, csak a kedves férjnek, akit az első perctől figyelmezettünk, de ő hitt abban, hogy ez köztük igaz, tiszta szerelem, és bunkók vagyunk ha azt hisszük, hogy neki sose lehet szép nője.


Úgyhogy nekem az a tervem, hogy nem veszek el olyan nőt, aki nagyon férjhez akar menni, de az életben egy percet még nem dolgozott. :) És akkor nem fogok így járni. :)

2016. nov. 4. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Én a kérdésedre fogok válaszolni - ha olyan bunkó, hogy kisemmizzen, akkor megpróbálnék ellene tenni, valami útja csak van, de a gyerekem elől semmiképp nem húznék el ezer km-ekre!!!
2016. nov. 4. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
... (#8) úgyhogy semmiféle ilyen tervem nincs.
2016. nov. 4. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
79%
kérdező, csak egy kérdés, a barátod amúgy legalább egy ici-picit szereti a saját gyerekeit? Kicsit furcsa, hogy válás esetén elmenne egy EU-n kívüli országban és gyerektartást semi fizetne. Van ilyen, ismerek ilyet, deén valahogy mindig defektesnek tartottam azokat a férfiakat, akik nem kötődnek a gyerekeikhez. Szerintem itt elkelne egy pszichológus.
2016. nov. 4. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!