Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Hitelre vetten a lakásom....

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hitelre vetten a lakásom. Most összeköltözünk, ha esetleg évek múlva szétválunk, bukhatom a lakást?

Figyelt kérdés

Sziasztok,


Szeretnék segítséget kérni mert erre a példára még nem nagyon találtam semmit. Fiatalok vagyunk (25 alattiak) és összeköltözni tervezünk a következő pár hónapban. Én dolgozok már érettségi óta és tavaly sikerült önerő + hitellel vennem egy lakást, amit mostanra már berendeztem és felújítottam elég nagy értékben, mindezt teljesen a saját keresetemből. A barátnőm, most végez az egyetemmel és még nem dolgozott.


Kérdésem lenne, ha most összeköltözünk, elkezd dolgozni akkor adóstársak leszünk automatikusan és ha esetleg 5 év múlva szétmegyünk, ő követelheti a lakást felét? Én nem akarom, hogy a hitelbe vagy ha esetleg úgy alakul valamilyen felújításba bele adjon, mert én erre a lakásra a sajátomként tekintek és rengeteg munkám van benne, éppen ezért nem szeretném elveszíteni, mert mire még egy ilyet összehozok és kifizetem, addigra már elszáll felettem az idő. Nincs semmi hátsó szándékom, havi kb. 400 at keresek, így nem lenne az, hogy én kifizetem a lakást és minden más rá hárul. Egyedül csak annyit szeretnék, hogy amit most elértem és fent tartom egyedül, az az enyém is maradjon, történjen bármi a jövőben.


Egyébként tökéletes a kapcsolatunk minden szempontból, csak azért van bennem a félelem, mert tudom, hogy rengeteg minden vár ránk, ami megváltoztathatja vagy őt vagy engem és nem lehet tudni, hogy mi lesz emiatt 3-5 év múlva. Ő most lép a munka világába, én pedig most váltottam egy olyan élet módra, ami nem a rohanásból áll végre, viszont cserébe, havi szinten ki kell járnom 1-1 hétre külföldre. 3 éve vagyunk együtt.


Köszönöm előre is a segítséget !


2017. dec. 21. 20:48
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
35%
Attól, hogy valaki hozzád költözik, nem lesz övé a lakásod.
2017. dec. 21. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
Ha elettarsi kapcsolatot tudja bizonyítani elég szépen megrangathat de alapvetően nem sokmindent tud csinálni.
2017. dec. 21. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
59%
Nanana, 1-es, nem ilyen egyszerű az élet.
2017. dec. 21. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
59%

Teljesen megértem a félelmeidet. Ha 5 évig együtt vagytok a te lakásodban, az 5 év alatt kifizetett törlesztő felét követelheti, ha tett bele pénzt, ha nem. Ha ott lakik, mondhatja azt, hogy ő takarít, főz, mos, stb...

Csak óvatosan, barátom!

2017. dec. 21. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
33%

Nézz Utána pontosan az ehhez kapcsolódó törvényeknek.

Elméletileg 5 év után jár a barátnődnek.

De, hogy ez pontosan hogy is van nem tudom.

Gondolom ha bejegyzett élettársi kapcsolat lesz, vagy házasság. Akkor bizony több év után jár. De itt jön a házassági szerződés.

2017. dec. 21. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
0%
Ha neme egy sunyi, kisemmizo baratnot talaltal, akkor ilyenen egyaltalan nem is kene agyalnod. Csak rajta mulik , hogy szakitas utan megprobal-e hasznot huzni a helyeztbol.
2017. dec. 21. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
84%

A hitelben adóstárs a barátnőd? Van tulajdonjoga az ingatlanban vagy 1/1-ben a tiéd?

Attól hogy x ideig együtt élsz a barátnőddel, nem lesz automatikusan öve a ház fele. Ha a te neveden van a lakás, akkor azt nagyon nehéz lenne elvennie tőled. Max azokra a berendezési tárgyakra tarthat igényt, amit ő vett..

2017. dec. 21. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
12%
#7-es! Ne vezess fèlre a kérdezőt, ha soha nem voltál még ilyen helyzetben! Ha odacuccol a lány, az ott eltöltött idő arányában kérhet részesedést a lakásból!
2017. dec. 21. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
21%

a te neveden van minden és be sincs jelentve oda.

az egyetlen amivel fordulhat a bíróságra majd az az együttélésből származó vagyonközösség megállapítása.

de egy ilyen per elindításához,hogy egyáltalán átnézze az ügyet a bíróság,és ingatlan a téma,be kell fizetnie illetékbe a követelt összeg 10%át és a nevére szóló befizetett csekkekkel kell bizonyítania a vagyonközösség helyt állóságát.

szóval ha elmenne ügyvédhez az elmondaná neki,hogy a per elindítható,de értelmetlen.

komoly para akkor lenne,ha elvennéd feleségül,mert onnantól minden megszerzett vagyon,közös vagyon.

és mivel még nem a tiéd a lakás,így bizony eredményesen szállhatna harcba egy bizonyos részéért.


szóval ha biztosra akarsz menni,akkor odaköltözhet nyugodtan abban nincsen para,de ne jelentsd be.

ha már teljes mértékben 1/1ben tiéd lesz a lakás,akkor már be is jelentheted,onnantól érinthetetlenül a tiéd akár házasság majd válás esetén is,mert te azt a házasság előtt szerezted,így nem házasságban szerzett közös vagyontárgy.

2017. dec. 21. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
3%
Csak a házasság jelent vagyonközösséget, az együttélés nem.
2017. dec. 21. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!