Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Milyen életkorban és hogyan...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Milyen életkorban és hogyan magyaráznátok el a gyereknek, hogy miért vált el apa és anya?

Figyelt kérdés

Még nem időszerű a téma, de nem árt jó előre infót gyűjteni, mert szerintem igazán jó válasz erre nem is létezik. Ötleteket és szakirodalmat is szívesen fogadok.


Mi most fogunk válni 1,5 éves gyerekkel. Biztos vagyok benne, hogy ha egy kicsit nagyobb lesz, fel fogja tenni a kérdést, hogy apa miért nem laksz velünk együtt, mint az óvodás/iskolás barátaim apukái? Nem szeretsz bennünket?


Röviden a történet: Anya még a terhesség előtt szerelmes lett valakibe. Azt hitte el fog múlni. Aztán mégse múlt el, éppen ellenkezőleg, a terhesség alatt kezdett igazán komoly lenni, most kiderült a történet, és a szerető miatt fog engem elhagyni. Én nem szerettem volna válni, mindent megtettem, hogy helyrehozzuk a házasságunkat, hogy a gyerkőc családban tudjon felnőni. Nem mellesleg még mindig szeretem a feleségem. (A viszonyát mélységesen elítélem, de sajnos a szívnek nem lehet parancsolni, az érzésem nem múlnak el egyik percről a másikra.) Nem sikerült, anya a szeretőt választotta, apának meg mennie kellett.


A legapróbb részleteket nem szeretném az orrára kötni, az nem rá tartozik, meg se értené, meg az anyja ellen se akarom hangolni. De ugyanakkor falazni se szeretnék anyának, úgy érzem tartozunk neki azzal, hogy megtudja az igazságot, ha eljön az ideje.


Ti mit gondoltok, milyen életkorban és hogyan lehetne ezt normálisan elmondani a gyereknek, hogy egyik szülőjét se utálja meg, de nagyjából megértse mi is történt, miért nem élnek együtt a szülei?



2018. jún. 14. 15:10
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
70%
Semmilyen életkorban nem kell elmondani a másik szülő viszonyát, szexuális életét. A gyerek már ebbe fog belenőni, ez lesz neki a természetes. Anya ás apa már nem szerették egymást, nem voltak együtt boldogok, ezért úgy döntöttek, hogy külön élik az életüket, de téged úgyanúgy szeretnek mindketten.
2018. jún. 14. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
85%
Én először egy apasági tesztet csináltatnék, a végén még kiderülne, hogy apu az nem is az igazi apu. Am meg nem nagyon kell ezt túlgondolni, tapasztalatból mondom, hogy a gyerek megszokja ezt és ha ebben fog felnőni akkor ez lesz a természetes neki.
2018. jún. 14. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

"Semmilyen életkorban nem kell elmondani a másik szülő viszonyát, szexuális életét. A gyerek már ebbe fog belenőni, ez lesz neki a természetes. Anya ás apa már nem szerették egymást, nem voltak együtt boldogok, ezért úgy döntöttek, hogy külön élik az életüket, de téged úgyanúgy szeretnek mindketten."


Nem is akartam a részletekbe beavatni. De ezzel a magyarázattal nem értek egyet, ezt így hazugságnak tartom, apa igenis szerette anyát és esze ágában se volt tőle soha elválni - amíg a halál el nem választ, és boldog családban szerette volna felnevelni a közös gyermeküket.


Nem szeretnék hazudni a gyerekemnek, de azt se szeretném, hogy megutálja az anyját. A kérdésem arra vonatkozott, hogy ezt a paradoxonnak tűnő dolgot fel lehet-e valahogy oldani?

2018. jún. 14. 15:26
 4/19 A kérdező kommentje:

"Én először egy apasági tesztet csináltatnék, a végén még kiderülne, hogy apu az nem is az igazi apu."


Ez azért nagyon nem valószínű, semmilyen jel nem mutat ebbe az irányba. Ha a szerető lenne az apa, aki miatt elhagyott anya, semmi értelme nem lett volna eddig várni, régen elválhatott volna, akár a terhesség alatt. Pláne mi értelme lenne, hogy az én nevemen legyen a gyerek, és én is sajátomként neveljem.


Ha meg kétes lenne, hogy ki az apa, születés után megcsináltathatták volna tesztet. (Vagy megcsináltatták titokban és kiderült, hogy nem a szerető a szerencsés.)


"Am meg nem nagyon kell ezt túlgondolni, tapasztalatból mondom, hogy a gyerek megszokja ezt és ha ebben fog felnőni akkor ez lesz a természetes neki."


Én azért szeretnék előre felkészülni rá, hogy mi lesz, ha egyszer nekünk szögezi ezt a kérdést. Nem szeretnék akkor rögtönözni, és életre szóló hibát elkövetni.

2018. jún. 14. 15:39
 5/19 anonim ***** válasza:
80%

Ha kérdez majd,annyit mondasz mint amit az egyes javasol.További kérdésekre is hasonlóan visszafogottan és diplomatikusan válaszolsz.

Komolyabban esetleg majd ha már nagykorú lesz.És ha ő az aki feszegeti a témát.

2018. jún. 14. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
84%

Nem akarlak elkeseríteni de nem igazán van mód a történet elmondására úgy, hogy senki ne "sérüljön". Ugyanis vagy hazudni fogsz egy semleges kamu dumát, hogy ne bántsd anyát akkor Te sérülsz, hisz a felelősség egy részét magadra veszed igazságtalanul (gondolok itt a már nem szerettük egymást stb. félére) vagy elmondod, hogy Te igenis szeretted és nem akartál válni akkor viszont anyára kened a felelősséget, nem oktalanul bár, de ezt meg nem akarod. Én nem latok köztes utat. Kérdés, hogy miért kellene magadra venned azt amit nem követtél el? Másrészt viszont lehet megrontod a gyereked és az anyja közti kapcsolatot.

No meg kérdés, mit fog erre mondani az anya, magára veszi-e a felelősséget, vagy bekamuzik, vagy épp rád keni.

Minden lehetőséget mérlegelj ha nem akarsz felkészületlen maradni majd annó ha ez a kérdés felmerül.

2018. jún. 14. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
Sztem, ha a gyerek rákérdez, elég annyit mondani, hogy "anya már nem szerette annyira apát, és jobban megszerette XY-t, ezért a kapcsolatnak vége lett. Elhagyta apát, de téged nem".
2018. jún. 14. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
69%

Imádom, hogy azt hiszitek, hogy hülye a gyerek. Elvált szülők gyereke vagyok, nekem annyit mondtak, hogy a szüleim már nem akarnak együtt lenni, és emiatt elválnak, de ugyanúgy fognak engem nevelni stb.


Amit én kb 8 évesen mindemellett dekódoltam: apunak van új nője. A válás az új nő miatt van, hisz anya szomorú, ő biztos nem ezt akarta.


Amit rá pár évvel később szintén felfogtam abból amit tapasztaltam: apám egyáltalán nem akar többet látni.


Persze mindig ment anyától a marketing duma, hogy apa szeret, apa szívesen találkozik velem, csak szöges ellentétben állt azzal, amit tapasztaltam.


Így utólag csak azt nem értem, miért kellett hazudni, miért nem mondták meg az igazat? Gyerekként sokkal nehezebb volt dekódolni az igazságot, mert nem volt annyira egyértelmű a játszma, és nem gondoltam, hogy a szüleim hazudnának.


Szerintem mondd el az igazat. Anya beleszeretett egy másik férfiba, ami felnőtteknél megtörténhet és ezért váltok. Kész. Attól még ti őt szeretitek. Hidd el, semmi baja nem lesz.

2018. jún. 14. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
11%

Tök mindegy mit mondasz, mivel a gyerek az anyánál marad így ő majd minden hibát és felelősséget szépen rád fog hárítani és úgy adja elő a gyereknek mintha te lennél az antikrisztus.

Bár nem értem mégis mi jót vártál egy nőtől.

2018. jún. 14. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

2evesnek: apa azert nem jon mert sokat dolgozik es egyszerubb abban a varosban aludnia.

4evesnek: apa Y-al lakik,mi meg nagyiekkal

7evesnek: azert nem velunk el, mert szerelmes lett es ugy dontott h ot valasztja, vele akar csaladot,ettol meg benneteket is nagyon szeret.

2018. jún. 14. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!