Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » 1 évvel ezelőtt elváltam.35/F....

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

1 évvel ezelőtt elváltam.35/F. Van egy 10 éves imádott Lányom. A Feleségemnél lett elhelyezve. Változtathatok ezen?

Figyelt kérdés

Most ő irányit. Akkor kapom meg, ha Ő akarja. A Gyerekkel nagyon szoros a kapcsolatom. Az új Élettársát a Gyermek gyűlöli, és most oda akarnak költözni hozzá iskolaváltással.Én is, a Gyerek is odavagyunk teljesen. Tehetek valamit ellene?A telefont az Élettárs veszi fel, gorombaságokat mond nekem, majd leteszi.SZeretném, ha velem lehetne a Gyerekem.Mindig velem volt, az Anyja éjjel-nappal elvolt.

,


2010. júl. 4. 19:14
 1/10 anonim ***** válasza:
88%

Indítasz egy gyermek elhelyezési pert.De az húzós menet lezs.A gyereknek főleg.Jól mweggondoltad hogy belevágnál?

Nem lehetne megbeszélni ezt az egészet, leülve, akár hármasban is?

Te elmondod miket szeretnél, mik lennének az igényeid, és együtt megoldani.

Mindenkinek vannak igényei ez terészetes.

2010. júl. 4. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
54%

én teljesen tudatlan vok ilyen téren,de nem lehet a bírósághoz fordulni vagy vmi?hogy van a láthatás?azt elvileg kötelező lenne betartani nem?

ha végképp nincs más megoldás, vegyél a lányodnak egy mobiltelefont,de titokban, amit csak akkor kapcsoljon, be,ha veled akar beszélni.ne tudjon róla senki.

rem megoldódik!sajnállak titeket nagyon.


mért nem hozzád került a kislányod,ha az anyának ilyen előélete volt?ilyen idős korban már megkérdezi a bíró, h kihez akar kerülni a gyerek?

bár segíteni nem tudtam,de sok sikert nektek!

2010. júl. 4. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
65%
A részleteket nem tudom. Én csak arra gondoltam, hogy biztos, hogy meggondoltad mekkora felelősséget veszel a nyakadba? és nem arra célzok, hogy egy gyerek teher. Hanem, hogy lassan nő lesz belőle, és rengeteg dolgot kell neked elmagyarázni, segíteni. Az első melltartó használattól a tamponig, vérzés kimaradás, görcsök stb. Talán nem jobb lenne, ha hagynád, hogy ezt az édesanyjával élje meg, aztán hátha a pár év alatt rendeződnek a dolgok? egyébként nem biztos, hogy azért utálja az élettsársat a kishölgy mert az olyan rossz ember, csak azonosítja azzal, hogy ti elváltatok. Nem tudom, én is ugyan ebben a cipőben voltam mint a lányod, én is utáltam anyám élettársát. stb. Aztán végül jóban lettünk. Rájöttem, hogy mekkora gyerek voltam. (ami nem baj, hiszen az voltam) 27/L
2010. júl. 4. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
52%
Szerintem a szokásos női dolgok elmagyarázásától sokkal nagyobb probléma az, hogy a gyerek nem érzi jól magát az anyjával! Valóban a gyermekelhelyezési per indítása a megléphető esemény, de ez bonyolult eljárás. Remélem, hogy meg fog oldódni a helyzet úgy, hogy az a lányodnak a legjobbat nyújtsa - ami nem biztos, hogy az, hogy az anyjánál marad.
2010. júl. 4. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Az az igazság, hogy valóban nem tudom mi legyen.A lakás úgye Neki maradt. Én szivességből élek egy jó barátomnál/nő/. Ő igérte, hogy mindenben segit, de meddig lehet ezt valakitől elvárni-?időben is és természetben is?
2010. júl. 4. 19:38
 6/10 anonim ***** válasza:
89%
Sajnálom hogy ez van veled, meg a gyerekkel.De ezt így olvasva azt javaslom, hogy amíg nincs lakásod, vagy legalább egy biztos albérleted bele se fogj.Ebben az esetben a volt feleséged, meg a párja ízekre szedne, és csak jobban fájna a dolog.
2010. júl. 4. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
70%
Szia! Iszonyúan sajnállak :( Nem fizetett ki a volt feleséged? Az a pénz nem lenne elég akár egy garzonra? Ameddig a lakhatásod nem rendezett, tehát nincs saját lakásod, addig ne várd, hogy a bíróság neked ítélje. Őket nem érdekli kit szeret jobban a gyerek, ki hogy viselkedik egy bizonyos szintig, csak az anyagiak, a lakhatás és bár csúnya ezt mondani, de a nők számomra ismeretlen okból sokkal nagyobb előnyt élveznek. Én bízom benne, hogy sikerül ezt megoldanod, utána pedig indíthatsz pert, de egy nagyon jó ügyvéddel kezd. Nem lesz olcsó mulatság, de úgy gondolom neked megéri. Minden jót és mielőbbi sikeres megoldást kívánok! 21/N
2010. júl. 4. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

1. Rendezd a lakhatást.

2. Megpróbálod épp ésszel, leültök hárman, vagy akár négyen és átbeszélitek.

3. Ha a 2. nem jött össze, akkor per, de nehéz lesz és korántsem biztos, hogy nyersz.

4. Fenyegetés, de ez csak akkor járható, ha reális, hogy be tudod váltani, ha nem úgy történnek a dolgok, ahogy neked jó.

2010. júl. 4. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Bárcsak ilyen apukám lenne,mint Te:(.
2010. júl. 5. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Az ítélet jogerőre emelkedése után 2 évig csak nagyon indokolt esetben lehet újra pert indítani. Arra gondolok, hogy ha bizonyítani tudod,hogy a gyerek lelki és testi fejlődése veszélyben van. Két év után is nagyon kevés esélyed van arra, hogy változtassanak, esetleg neked ítéljék a gyereket. Véleményem szerint, főleg a jelenlegi helyzetedben (lakás) kapásból elutasítanák a beadványodat. Arról nem is beszélve, hogy ezzel valószínűleg vihart kavarsz a volt nejed életébe, aminek majd a lányod issza meg a levét. Annak idején a bíróság adott neked is láthatási időt. Ha ezt a feleséged megszegi akkor viszont nyugodtan feljelentheted a bíróságon. Menj el egy panasznapra és kérdezd meg, hogy van-e lehetőséged több láthatási napra. Nagyon sajnálom, hogy így alakult, de ne felejtsd el, hogy minden szülői háborút a gyerek érzi meg a legjobban. tudom, hogy kegyetlennek hangzik, de 14 éves kora után eldöntheti a lányod, hogy kivel akar élni és ha úgy dönt, hogy veled akkor indítsd meg a pert, mert akkor lesz rá esélyed.
2010. júl. 5. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!