Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Lassan 11 hónaposan már nem...

Lassan 11 hónaposan már nem baj ha csak egyszer hagyom aludni?

Figyelt kérdés

Általában reggel 9 órakor ébred. 12:00-12:30 körül alszik el, és 15:30kor ébred van hogy picit előbb. Ezután Ő már 18:30-19:30 körül már aludna újból, de ha hagyom utána éjfél-1 óra után alszik el és megint csúszunk mindennel. Ezért amikor észreveszem, hogy kezd álmos lenni, nyűgös akkor kimegyek vele a gyerekekhez vagy nézzük a kutyákat cicákat vagy megmosom az arcát. Elég nehéz ébren tartani de könnyebb mint fél éjszaka fent lenni.

Szerintetek így nem baj ha csak egyszer alszik?


2019. aug. 4. 00:25
 1/10 anonim ***** válasza:
32%
Nem baj,kB 11-12 hónapos volt a fiam mikor átállt az egyszeri alvásra, volt olyan azért olyan néha, mikor felelt 7 óra körül reggel, akkor 2-szer aludt a nap folyamán. Most már 1,5 éves, elég az egyszeri kB. 2 órás alvás délután.
2019. aug. 4. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
36%
Nehogy már a gyereket alkalmazkodtasd magadhoz, mert az neked úgy kényelmes. Hagyd, hogy a saját ritmusa szerint működjön! Ilyen kicsinek még sokkal többet kell aludnia! Ha nehéz ébrentartani, az azt jelenti, hogy alvásra van szüksége!
2019. aug. 4. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
56%
Nekem ennyi idősen már mindkettő egyszer aludt. Igaz, nem kellett őket így ébren tartani.
2019. aug. 4. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
71%
Hát azért az 1éves nem olyan pici baba, nekünk is vagy napirendünk, persze nem percre vagy órára pontos! Szerintem, ha 9-kor ébred ne altasd dél felé, én ott tolnám egy kicsit az ébrenlétet.
2019. aug. 4. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Ha reggel 9kor kel, 3 óra múlva nem kellene lefektetni. A deli alvást told ki 13-ra vagy 13:30-ra.

Ha nem 19:30-kor fekszik le, hanem 20:30-kor, akkor vegigalussza az ejszakat? Vagy mindenkeppen felebred, csak akkor a felebredes ideje valtozik?

En mondjuk reggel 8 korul keltettem a fiamat, 12:30 vagy 13-kor ebed utani alvas, delutan magatol ebredt 15 korul, és este 19:30-as fürdés után, ahogy sikerült ágyba menni :)

2019. aug. 4. 05:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Én a déli alvást is elhúztam még egy órát. Így nagyjából mindig el tudott normális időben aludni este. Viszont voltak napok mikor nem aludta le délben a minimum 2 órát, olyankor még beiktatott egyet késő délután ami szerencsére nálunk nem okozott ilyen problémát este.
2019. aug. 4. 05:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
53%

Nyilván hajnal 1ig bulizzon mindenki a baba miatt, reggel meg nem tudnak felkelni...

Semmi baja nem lesz ettől kérdező, szuperül csinálod, ki kell tapasztalni a dolgot.

2019. aug. 4. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
50%

Nagjàból itt elégeltem

Meg én is



Általáma 10-11:30 aludt majd 15:30-16:00



De így is éjjel tudtam letenni

Reggel 6 kor kelt mindig is


Én kitoltam a délelőtti ébrenlétet..

( nálatok most van akkor alvás)



Így le tudom tenni 8-9-kor

2019. aug. 4. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Az a helyzet hogy ezt nem én alakítottam ki hanem Ő saját magának! Persze attól hogy így írtam, ne képzeljétek el azt hogy hoppá dél van most lenyomom aludni. Akkorra már nyűglődik,de próbálom elhúzni mindig. De így végig gondolva ha annyira álmos lenne akkor a 8 órai fürdetés után nem várna 10ig az alvással.

Egyébként pedig azért mert nyilván nekünk is kéne napirend. Nekem se jó hogy dél-1 órakor adom neki oda a tízórait mert akkora esik... Nyilván az a helyes hogy korábban kelünk és időben fekszünk.

2019. aug. 4. 08:09
 10/10 anonim ***** válasza:
Nálunk lehet bármilyen álmos a kislányom ha este megfurdetem attól teljesen felfrissül. Így én inkább az esti fürdést hoztam előre. Neked is javaslom kipróbálni mondjuk 6kor fürdés kis játék stb alvás 8kor
2019. aug. 4. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!