Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » A két hetes babánk nem akar...

A két hetes babánk nem akar nappal aludni?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Most született a kislányunk, két hetes lesz vasárnap. Eddig aludt nap közben, most viszont 3 napja nem akar aludni, és éjszaka is van hogy nehezen alszik el, álmában is mocorog, nyög, hörög. Ha be is alszik rajtunk, betesszük a mózesba, vagy azonnal kipattannak a szrmei, vagy kb egy óra alvás után felébred, nyűgös. Más is volt hasonló helytetben? Mit csinálok rosszul?

Sajnos nincs elég tejem, így tápszerezzük mellette, amiből van hogy elég 60 ml, máskor 120-at meg tudna inni, nem elég neki.

Kezdek nagyon elfáradni.....nem tudom, mit csináljak...


2019. okt. 11. 17:50
 1/5 anonim ***** válasza:
59%
Két hét után kezdesz nagyon elfáradni? További sok sikert a következő kb 20 évhez.
2019. okt. 11. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem akarlak elkeseríteni de ha már most fáradsz,később a sarokban zokogsz majd.

Lehet növekedései ugrás is,de lehet csak ő ilyn amit kénytelen leszel megszokni. Rendszert próbálj neki csinálni.

Nekem 3 hónapos a fiam és azóta 2 óránál többet nem aludtam egy huzamban. Ilyen az anyaság :)

2019. okt. 11. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Próbáld ki a fehér zajt és a pólyálást. 9 hetes koráig amikor bepólyáltam a lányom, azonnal elaludt. És próbálj ki valamilyen rendszert a napotokba vinni.
2019. okt. 11. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ne keseredj el, jobb lesz majd! De amit most csinál, tök természetes... Evolúciós alapon teljesen természetes, hogy testkontaktust akarnak, ha egy ősbabát letettek volna, nagy sansszal megevődik. Hordozd, aludj vele együtt, végül is még bőven a gyermekágyi időszakban vagy... A szopi is lehet még jobb, szoptatási tanácsadó tud segíteni!

Kendőben, karikás kendőben, rugalmas kendőben tudjátok úgy hordozni, h még ortopédiailag is pöpec legyen.

Én azt vontam le magamnak, h mindent megteszek azért, h megalapozzam az ősbizalmukat, amíg bírom, de csak olyan szokásokat alakítok ki, amiket később is szeretni fogok. Pl mi szeretünk/szerettünk aludni velük, sokkal könnyebb úgy szoptatni, de olyat meg tuti nem csinálok, h éjjel villanyt kapcsolva fel-alá járkáljak vele, mert borítékolható a másnapi migrén. Kocsiban altatni (mmint menetrendszerűen) is könnyebbség elsőre, de szokásként... hát eszi a benzint, na.

De bármi is van, gondolj arra, h elmúlik... A rossz dolgok is, de sajnos a nagyfokú cukiság is vele:)


(Háromgyerekes hordozási tanácsadó anya, ölében a 4hónapossal, akit mindjárt letesz most már)

2019. okt. 11. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Lehet hogy hasfajós lesz. Az ilyenkor szokott kialakulni. Amúgy nem csinálsz semmit rosszul, a babák nem tudják hogy a társadalmi elvárás hogy aludjon éjjel.
2019. okt. 12. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!