Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Alvászavar csecsemőnél?...

Szivárvány kérdése:

Alvászavar csecsemőnél? Nappal alszik, este semmi pénzért nm akar elaludni,1 hete esténként akár 3,5 órába is beletelik mire sikerül elaltatni! Miért?

Figyelt kérdés
Ha valóban felcserélte a nappalt az éjszakával, hogyan tudom visszaállítani? Azt mondták sokan, hogy tartsuk ébren már estére, de egy 6 hetes csecsemőt NEM LEHET ERŐSZAKKAL ébren tartani, hiába beszélgetünk, dalolászunk hozzá, ugyanúgy elalszik. Este aztán jön a megtorlás, éktelen ordítás a kiságyban, ahonnan persze felvesszük, mert nem hagyjuk,hogy vörös fejjel ordítson. Van vkinek bevált módszere arra,hogy mit lehet ilyenkor tenni?

#csecsemő #alvászavar #nappal #éjszaka felcserélése
2015. márc. 17. 09:57
 1/7 anonim ***** válasza:

Egyelőre semmit. Legyen sokat friss levegőn, aztán idővel beáll neki.

Az esti altatást pedig átmenetileg tegyétek későbbre, ha nem álmos, nincs értelme küzdeni vele.

2015. márc. 17. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Kertes házban lakunk, így minden nap lehetőségünk van sétálni, és ez min.1,5 óra, tegnap 2-szer is mentünk, gondoltam ez is megoldás lehet. 21.00-kor tesszük le, ezt még jobban kitolni??? Nem gáz az egy ilyen picinél???
2015. márc. 17. 10:13
 3/7 Wiky93 ***** válasza:

Kislányom 12hetes, mikor kisebb volt akkor ő egész du fent volt elt késő estig..már a hajam téptem, kb este 11-12fele tudtam letenni, és akkor rádádul 3óránként kelt.. Aztán ez beállt utána, már korábban elaludt, és aludt 4-5-6 órákat is. Most úgy néznek ki az estéink, hogy kb 7-8(9) körül elalszik és alszik egyfolytában 8-9-10 órát.

Úgyhogy türelem, én is azt hitten, higy sosem lesz annak az időnek vége, de elmúlt :) mindenhez idő kell :)

2015. márc. 17. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Wiky93 ***** válasza:

-elt

*hogy

Bocsi a helyesírásért de telefonról vagyok :)

2015. márc. 17. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 LadyLoss ***** válasza:
Az én lányom is míg pici volt, este olyan 11-12 felé tettük le aludni amikor már láttuk, hogy csukódik a szeme. Éjjel ha kelt akkor pedig a sötétben üldögéltem vele, nagyon halkan énekeltem, vagy ringattam, sétáltam vele ha sírt. Nem gyújtottunk lámpát, nem kezdtünk el játszani, ki se hoztam a szobájából. Nagyon hamar megtanulta, hogy éjjel aludni kell, pedig hasfájós, sokat nyűglődős, több emberes baba volt.
2015. márc. 17. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

szia


nekem az 1 hónap azzal telt el,hogy megtanitottuk megnyugtatni-elaltatni magát.én lehet,hogy szivtelen vagyok,de 3óránál többet nem hagytam aludni,az első időktől napirendünk volt-persze a baba igényeihez is alakitva.szerintem nagyon fáradt,de túlpörgeti magát a sirással.a suttogó könyv szerinti altatást csináltam,suttog,ütöget módszerrel(apával felváltva)-akár fél óráig is.szépen beállt.mindegyik gyerkőc magától alszik el.én azt mondom,h kitarás.egy ekkora babánál akár 3nap alatt is megoldható a probléma.ja,egyébként hogy altatod?ringatva,cicin??nem tudnád ébren lerakni-és úgy simogatni?

2015. márc. 17. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Az én lányom is ilyen volt. Éjjel 11ig éjfélig sétáltam vele a konyhába mire elaludt.

Persze éjszaka kelt 3 óránként cicizni.

Nálunk az vált be, hogy cicin altattam el.

Aztán csak rosszabbak lettek az éjszakák (a nappalok is mert pár hónaposan csak egyszer aludt nappal)aztán feladtam és hagytam, hogy mellettem aludjon. Előtte fél óránként óránként felkelt, így egyszer elaludtam vele cicizés közbe és akkor aludt többet és úgy döntöttem, hogy nem kínzom tovább magam aludjon akkor velünk a kicsi és azóta "csak" 4-5ször kel éjjel.

Alváscentrumba is csak azért nem utaltak minket, mert a kislány jól fejlődött.

Most 2 éves éjjel még mindig 4-5ször ébred.

2015. márc. 18. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!